Max Schmeling (2010)

Bývalý německý a světový šampion v boxu Henry Maske v roli boxerské legendy Maxe Schmelinga. Pro milovníky boxu lahůdka!

Hlídač č. 47 (2008)

V krušnohorské vesnici, kde se děj odehrává, se mluví pouze česky. Renč chce asi přepsat dějiny. V této době (krátce po vzniku ČSR) tam žili pouze Němci .....

Řekni, kde ti mrtví jsou (2010) (TV film)

"Tato česká hanba se žádným mlčením nesmyje" prohlásil kardinál František Tomášek na jaře 1990 na téma "odsunu" sudetských Němců. Po dvaceti letech se postoj české společnosti k těmto událostem příliš nezměnil a právě proto je průkopnická práce Davida Vondráčka velmi užitečná. Vzhledem k omezeným možnostem nejsou dokumenty samozřejmě dokonalé(pouhé výpovědi pamětníků), ale pro svůj účel naprosto dostačující.

Válka policajtů (2004)

Tak tohle je "poctivá" francouzská klasika. Jediná vada snad je ta, že Depardieu hraje zápornou postavu...

Ripleyho hra (2002)

Herectví Johna Malkoviche zvyšuje o třídu úroveň filmu . V roli chladnokrevného zabijáka jakoby navázal na roli sociopata Learyho z filmu "S nasazením života" (1993). Na rozdíl od tohoto filmu, mu zde ale chybí rovnocenný herecký protějšek.-75%

Kajínek (2010)

Takže tu máme jeden fušersky a nezkušenou rukou namíchaný koktejl české "porevoluční" akční krimi. Ingredience jsou v tomto případě předem dané a osvědčené. Jistá konspirace, trocha akce i sexu. Chybět pochopitelně nesmějí ani "poldové". Nižší šarže patřičně primitivní, vyšší zkorumpované. Tohle všechno navíc korunují "prostoduché dialogy". Ačkoliv se režisér "chopil" atraktivního tématu a dispozici měl velmi kvalitní herce, podívaná je to smutná( několikrát se mi vybavil film "Nahota na prodej"). Největší slabinou filmu je myslím scénář -30%

Depeche Mode: Tour of the Universe - Barcelona 20/21.11.09 (2010) (koncert)

Dlouho jsem se na toto DVD těšil, ale nakonec jsem zklamaný. Myslím si, že fanoušek který na koncertu DM byl, očekává od takového záznamu podstatně víc detailních záběrů a nápaditých střihů, tedy to, co na koncertě nevidí. Tenhle sestřih ale vypadá jako nějaké amatérské video. Dojem trochu vylepšuje bonusové DVD s dokumentem o zákulisí turné plus videoklipy.-40%