Přepadení 2: Temné území (1995)

Môže mi hovoriť kto chce, čo chce, pod 5* nepôjdem. Tento film som videl minimálne desaťkrát, ale stále ma bavá rovnako, ako keď som ho videl po prvý raz. Nie je na ňom niečo, čo by sa mi zvlášť páčilo, mne sa tu jednoducho páči všetko!

Žoldáci spravedlnosti (2006)

Nebudem klamať, od toho filmu som očakával celkom dosť. No, a rozhodne som toho veľa nedostal. Ani neviem prečo, veľmi ma zaujal už samotný poster tohoto filmu, ale keď som ho pozeral, všetko sa mi zdalo veľmi zmätané, akoby scenáristi vlastne ani nevedeli, o čom rozprávajú. Na druhej strane, niekoľko schopných momentov to má. Pekné dve.

Aljaška v plamenech (1994)

Áno, Seagalova kariéra rýchlo klesla, ale toto podľa mňa jednoducho patrí medzi klasiku. Bolo to v dobách, keď ešte Steven platil za hviezdy akčných filmov a keď sa mu nikto nesmial. Dúfam, že niekdy dokáže natočiť aspoň takú bombu, akou bol tento film.

Peklo (2003)

Možno by sa viac hodilo 3*-ové hodnotenie, ale keď si vezmem, aké filmy v súčasnosti JCVD ( ako meno ) točí, musím tu jednu jednoducho pridať, pretože v tomto filme nenájdeme trápne momenty, ktoré sprevádzajú trebárs Seagala, toto je jenoducho poctivý film plný bitiek. Dosť ma prekvapil depresívny tón filmu, ale na druhej strane, radšej toto ako nejaké béčko. Tak a teraz som len zvedavý na JCVD ( ako na film ).

Náhlá smrt (1995)

Aj JCVD dokázal, že vie hrať v dobrom rukojemníckom filme. A nielen to, on aj dokázal, že ten film môže byť rovnako zábavný, ako to, čo nám ukázal Willis spolu so Seagalom. Mám tento film jednoducho rád.

Cyborg (1989)

Tak toto je teda béčko ako hrom. A zároveň film, na ktorý sa nemôžem hnevať, ani keby som chcel. Má síce kopu nedostatkov, ale niekedy je to celkom radosť, pozerať sa, ako sa Pyun tak veľmi snaží a výsledky nikde. Akcie je síce pomálo, ale záverečný boj je celkom v pohode. Samé karikatúry, dokopy ale dobré béčko, ako robené pre fanúšikov starších akčných filmov.

Dvojitý zásah (1991)

Tento film patrí podľa mňa medzi klasiku akčného žánru, ktorú je dobre si sem-tam pripomenúť, pretože, ako všetci vieme, dnes to s tými akčnými hrdinami ani zďaleka nevyzerá tak ružovo, ako pred takmer 20 rokmi. Dvojitý zásah je poctivý, ničím nerušený akčňák o pomste a dvoch osobách, ktoré boli donútené spolupracovať. Ako vravím, jednoducho klasika.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Veľmi slušná triková akčná zábava, v ktorej je okrem dvoch ikonických emzákov ešte veľa ľudských obetí, ma vyslovene potešila. Rýchle tempo, žiadne zbytočné reči, len sa pekne oboznámime, čo je vo veci a môžeme ísť do akcie. A na ňu keď dôjde, stojí to za to. Nie, nie, rozhodne si nemyslím, že by to snáď Anderson nezvládol, on to podľa mňa drží všetko pevne v rukách, preto si myslím, že tento film nemá byť nástupcom oboch sérii, ale takým príjemným uvoľnením pre fanúšikov. To, že to väčšina očividne nepochopila, je vec druhá.

Dannyho parťáci (2001)

Svižné tempo, herecká elita a premyslený príbeh o jednom kasíne a ľuďoch, ktorým jednoducho nedá pokoj. Soderbergh je jednoducho skvelý režisér a tento, na jeho pomery tak trochu komerčný film, dotiahol do skvelého konca. Neviem, ako sú na tom ostatné časti, ale táto je jednoducho skvelá.

Garfield 2 (2006)

To isté, čo jednotka. Medzi rodinnými filmami kvalitný kúsok.