Toy Story: Příběh hraček (1995)

Úúúúžasný :). Animáků je teď dost a dost, ale málokterý dosahuje kvality Toy Story (jak prvního, tak druhého dílu). S názorem, že je to film už dávno překonaný, nemůžu souhlasit, takhle dobrý jsou možná ještě 2 nebo 3 animovaný filmy. "Obsazení" je úplně bezkonkurenční , každá postavička má ve filmu své místo a hlášky jsou nezapomenutelný (např. Buzz: "Nastavil jsem laser na smrtící účinek." Woody: "No.. tak to je ono! Kdyby na nás zaútočili, ublikáme je k smrti." nebo Rex: "Já jsem od Mattela... teda ne přímo od Mattela, ale od jedné malé firmy, kterou Mattel koupil.") A český dabing super. S pixarem vzhůru do nekonečna a ještě dál!

Pojďte pane, budeme si hrát - Potkali se u Kolína (1965) (epizoda)

Tak tohle je absolutní vrchol. To zkrátka nemá chybu. Je to vtipný, roztomilý, absolutně nadčasový (jak jinak si vysvětlit, že mě to téměř ve 20ti letech baví ještě víc než jako malýho špunta :) ). Hlášky jsou nezapomenutelný a příběhy jsou zkrátka super, má to nápad, jedna příhoda lepší než druhá (výborná je třeba ta s tučňáky nebo.. všechny :)). Na Potkali se u Kolína jse dá koukat stále do kola, nezaslouží si nic jiného než plný počet hvězdiček.

Divoký anděl (1998) (seriál)

Dvě hvězdičky jsem uplácala z toho, že jsem na to fakt jistou dobu koukala, za parádní znělku a hezký ústřední pár. Jinak je Muneca brava telenovela jako každá jiná, myslím, že není v ničem horší ani lepší, možná jsem se s ní sešla ve správnou chvíli na správném místě nebo nevím, jak si vysvětlit, že mě vážně bavila :). Ano, každý má období, kdy je na seriály typu Policie NY nebo Kriminálka LV ještě moc mladej a blbej :).. Plně si uvědomuju, jaká je to kravina, ale dle mého názoru nejlepší kravina svého žánru - hodnotit to v konkurenci jenom telenovel, dostane hvězdiček možná i víc.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Tak, konečně kompletně dokoukáno a už teď mě mrzí, že to skončilo.. Ale zkusím nebýt moc sentimentální a moc to neprotahovat :). Gilmorova děvčata jsou podle mě unikátní a strašně moc povedený seriál (a v něčem i dost inspirativní), který staví na vztahu matky a dcery, což se ukázalo jako skvělej nápad, Rory s Lorelai to až neuvěřitelně "klape" a ty jejich dialogy.. úžasný - častokrát co věta, to hláška :). Kromě těhle dvou úžasných postav jsem si zamilovala i Christophera a Logana, ale jsou i další bez kterých by to nebylo ono - naprosto brilantně zahraná Emily, Luke, Paris, Kirk :)) a pak vůbec celý městečko Stars Hollow a jeho osazenstvo, působí to všechno hrozně ideálně a přijemně. Prostě nevím na co bych si u Gilmorek postěžovala... ikdyž.. SPOILER - ikdyž co ten konec? já dokážu ocenit neamerickej konec bez happyendu, ale někdy by neuškodil.. že se dá Rory dohromady s Loganem byla moje jediná jistota a ono houby, achjo :) samotnej závěr byl pěknej a celkem mě dojmul - rozhodně víc než Rory :)..

Charlie: Všichni pejskové jdou do nebe (1989)

Úžasná pohádka o šarmatním psíkovi Charliem a jeho kamarádech, ať už zvířecích nebo lidských, líčící jeho ne vždy veselý životí příběh. Pohádka krásně nakreslená, s hezkými písničkami a s obrovským morálním ponaučením, která dojme i silnější povahu :). Narozdíl od spousty animáků co se na nás, hlavně v poslední době valí (a jsou celkem o ničem), tento počin z roku 89 nesází na super animace a ksichtíky postaviček, na prvním místě je PŘÍBĚH. A ten se vám, ať je vám kolik chce, určitě bude líbit a se zatajeným dechem budete doufat, že Charlieho hodinky budou tikat...

Jedna ruka netleská (2003)

Spojování tohoto filmu se Samotáři mi přijde uhozený. Takže k tomu řeknu jenom tohle: mě se to líbilo víc než Samotáři. Vtipný to rozhodně bylo, hlášky skvělý (od orlů po nečum..), scénky skvělý (od hitlera po popelnice.. ) na český film víc zábavy, než jsem mohla čekat. Výborný postavy, zahrány výbornými herci (nemůžu než souhlasit s místní většinou - Trojan, Macháček - s těma se vážně nespletete :) ). Každému se to nemusí trefit do vkusu a do druhu humoru, ale mě teda jo, bavila jsem se výtečně. Mimochodem, tenhle film se moc líbil i mojí babičce, takže jde napříč všemi generacemi :)) .

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Když můžu na čsfd hodnotit třeba koncerty, tak proč ne divadlo? Náhodou je dobře, že se tady objevil zrovna Sluha dvou pánů, jedna z nejlepších divadelních her současnosti. V jejím čele naprosto vynikající Miroslav Donutil, který vás bude královsky bavit. Ale i ostatní herci předvádějí velice slušné výkony. Zápletka není nijak složitá, nijak strhující, ale strhující je právě Dóňa jako bavič, který dostal možnost se ve Sluhovi dokonale vyřádit. Kdo říká, že divadlo je nuda, nebyl na téhle výtečné činohře :). Dávám 5 hvězdiček a doporučuju.

Psanci Ameriky (2001)

Tenhle filmík, jestli si dobře pamatuju, dávali v televezi někdy o víkendu odpoledne. Nebylo nic lepšího na práci, tak proč se nepodívat, že.. No a jak se mi to zalíbilo!! Colin Farrell je kapitola sama pro sebe, tam není co řešit, skvělý výkon a v roli mu to sekne :). Je pravda, že nebýt jeho, hodnocení by asi trochu kleslo. Jak nejsou westerny zrovna můj nejoblíbenější žánr, tak tohle mě fakt bavilo, možná proto, že se toho žánru Psanci tolik nedrželi a když bylo potřeba, svižně přeběhli do komedie, akčňáku nebo romantiky.. A k tomu všemu i slušná hudba. Dohromady z toho vyšel velmi dobrý, nadprůměrný film.

Klika (1995)

Tenhle film, podle mě (a ikdyž se mnou nebude asi hodně lidí souhlasit) vyčuhuje z průměru. A určitě si ho zapamatuju. No jo, je to trošičku nereálný, ale co! To Matrix taky :), v tom problém nevidím. Pointa filmu je pěkná, příběh je více než (za)jímavý. Častečně je to docela sranda, ale v určitých chvílích a hlavně na konci, určitě sáhnete po kapesníku a místo toho, abyste si říkali, jaká je to vlastně blbost, bude dojmutí až hrůza. Ale tenhle film žádná hrůza není. Pokud já vím, dávali to v televizi loni na vánoce až to budou dávat znovu, dám si (tentokrát už připravená s kapesníky) s chutí repete.

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Existovala kdy lepší soutež než Hry bez hranic?? Troufám si říct, že kdo nesledoval, o hodně přišel. Dost dobře si to pamatuju, hodně si pamatuju díl, kdy se pořádaly u nás, pamatuju si, že to dávali o víkendu po obědě a dala bych dohromady i barvy týmů a státy. Na tuhle věc se prostě nedá zapomenout. A přesně jak tady už někdo psal - dnešní soutěžní pořady se můžou jít klouzat! Hry bez hranic jsou zkrátka pětihvězdičková zábava. Kdyby se to ČT rozhodla opakovat, nenechám si to ujít..