Klub odložených žen (1996)

Nemůžu jinak, Klub odložených žen si toto hodnocení zaslouží. A to jsem od tohoto víkendově-odpoledního filmu moc nečekela. Zaujalo mě ale obsazení (Goldie Hawn, Diane Keaton, S. J. Parker, Maggie Smith), tak jsem si řekla že to zkusím. A musím říct, že komedie je to příjemná a pár výtečných hlášek si asi budu pamatovat ještě dlouho ("Kde je Shelby?" "V autě." "V přihrádce?" "V kufru.") Nemůžu to srovnávat s filmy k zamyšlení, musíte ale uznat že v žánru komedie je to konkurenceschopný film, který ukazuje, jak ženy dokážou být za určitých okolností velmi nápadité a tvůrčí :). Moje hodnocení zvyšuje i Dane Keaton, která je mi hodně sympatická. Zkrátka, dle mého názoru, s Klubem odložených žen můžete strávit velmi příjemné chvíle :).

Všechnopárty (2005) (pořad)

Moje hodnocení bylo původně - a celkem bez přemýšlení - 3 hvězdičky. Ale musím jít výš. Možná je to tím, že jsem Všechnopárty neviděla tolikrát jako Uvolněte se a tak jsem viděla míň těch "slabších" kusů a pamatuju si jenom ty dobré. Vždyť si vzpomeňte... Karel Gott a jeho "ve stáří otcem", excelentní Štěpán Mareš v narážkách na Urbana - "Michellangelo" :)), Eva Holubová a Bolek Polívka když mluvili o pití, Maroš Kramár a jeho "pomsta Rusům za rok 68", Marek Eben jako "golfové vemeno", Ringo Čech a "věčný souboj s počítačem" ... Tohle byly skvělé díly a když si vzpomenu na díl s Marešem, řehním se ještě teď. Uvolněte se má bezesporu lepšího moderátora (Kraus je ve vedení talkshow nenahraditelný), ale pan Šíp měl štěstí na pár velmi dobrých hostů a právě díky nim to nemůžu zařadit do tříhvězdičkového průměru.

Zrůda (2003)

Fakt je to Charlize? Je k nepoznání. Zrůda je hodně působivý a depresivní film o holce, která se snaží uniknout nejdřív ze svého otřesného života a pak utéct tomu co udělala, pomocí mladé, krásné a milující přítelkyně, kterou vnímá jako svoje vysvobození. Vždyť to dělá všechno pro ni a z lásky. Zajde ale příliš daleko, tak daleko, že už není úniku. Charlize je tady výborná a přesvědčila mě, že fakt UMÍ hrát. A roztomilá a nevinná Christina (vůbec ne nevinná, ale oproti Aileen ještě jo :) ) není o nic horší a na roli se hrozně hodí. Film ve vás vyvolá velmi smíšené pocity a bezpochyby je to psycho. Aileen mi zezačátku bylo líto, ale zvlášť po jedné vraždě, jsem se na ní začla koukat úplně jinak, už pro mě vůbec nebyla nějaká chudinka a oběť. No nebudu spoilerovat.. Ale jestli máte rádi filmy co dokážou vyvolat emoce, zaujme vás to. Ale neručím za to, že ty vyvolaný pocity budou příjemný.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Tá ta da tá, tá ta dá ... Indy opět válí! Co jsme taky mohli čekat od takových zvůčných tvůrčích jmen.. Indy předvádí všechno to v čem byl tak dobý v předešlých dílech a ještě něco navíc. To něco navíc jsou ještě lepší scény, ještě vtipnější hlášky, stejně dobrý námět a stejně skvělé herecké výkony. Na smeč v Křížové výpravě Indymu nahrává jeho archetaťka Sean Connery, což byl od tvůrců mistrovský tah. K Indymu bylo potřeba vybrat samozřejmě dobrého herce, ale taky někoho kdo má smyl pro nadhled, ironii, kdo se dokáže zatvářit.. prostě někoho, kdo pochopil o co v tomto filmu běží a to přesně je Sean Connery. K Fordovi ani nemá smysl se nějak vyjadřovat, vychválim ho třeba v komentáři k jinému dílu :). Tohle zkrátka skvěle funguje a fanoušky Indiana Jonese (nebo dobrodružných filmů vůbec) myslím nemůže zklamat. (Čtyřky se nebojím, naopak, těším se na ní a doufám, že taky nezklame.)

Suvenýry (1989)

Sněhuláčku náš panáčku, v čistém sněžném bílém fráčku :) ... Ne tak dobré jako Geriho hra nebo Pro ptáčky, ale hned po nich asi to nejlepší co jsem od Pixaru zatím viděla. Je to pixarovsky kvalitní, tragikomické, roztomilé. Máte-li 4 minuty času, tohle je perfektní využití :). Najde sněhuláček svou milovanou? Dozvíte se v Knick Knack.

Ostrov (2005)

Velké rozmýšlení jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Nakonec jsem si řekla, že to zkrátka nemůžu dát na stejnou hvězdičkovou úroveň jako Minority Report, tak to zůstalo na třech. Ale na třech poměrně silných. Ostrov mi přijde totiž jako film celkem nadprůměrný (žánrově určitě) se zajímavým námětem, dost dobrým obsazením (hlavně Ewan, Scralett já moc nemusím, idkyž herečka je to dobrá). Tu a tam se ale mihly scény, které mi přišly nudnější a pomohlo by trochu zkrátit ten úvod, dokud se totiž nedostali ven, moc zábavný to nebylo. Ale víte co hlavně nechápu? Tak oni se teda dostali ven, jsou zachráněni, všechno bezva... a? A dál?? To si teď jako každej boháč vezme domů svýho klona a budou žít spokojeně až do smrti (a kdo ví do čí)?? To mi teda uniklo, tvůrcům možná taky. A jestli ne, mohli alespoň naznačit, to by mě totiž fakt zajímalo. Ale jinak dobrý :)

Lví král 3: Hakuna Matata (2004)

Přesně jak tady někdo napsal - je to film pro fanoušky Lvího krále (a to já jsem :) ) a moc dobré završení povedené trilogie o Simbovi. Timon a Pumba jsou super dvojka, myslím že i jejich seriál byl dost povedený, Pumba je nejlepší bradavičnatý prase co znám :). Hakuna matata je sranda, o které si myslím, že vás bude bavit, ikdyž už nejste dítě. / "Dneska bude večeře s programem. A já myslela, že jediný jídlo, který dokáže zpívat jsou fazole." / "Místo abych uskočil, jsem cupital." / "Tak to hledáš Hakuna Matata." "Harpuna Macatá?" / "Dávej pozor kam ráno odfukuješ. K tomu by mělo být výstražný znamení." / "To si teda vypiješ a bude to tvoje poslední pití."

Prasátko a jeho velký příběh (2003)

Ani Prasátkovu ani Tygrovu příběhu nedokážu dát míň něž čtyři hvězdičky. Vždyť tahle parta mě provázela dětstvím a já je měla tak ráda. Vlastně mám pořád :). Ale nehodnotím jenom z nostalgie, nemyslím, že by Prástkův velký příběh byl o hodně méně kvalitní než původní Púovské příběhy i když ten Tygříkův je o něco lepší. Ale třemi bych ho zařadila do (pohádkového) průměru a to si zas podle mě chudák Prasátko nezaslouží. Už tak toho zažilo dost :) !

Odložené případy (2003) (seriál)

"Všechny oběti si zaslouží, aby jejich vrazi byli dopadeni." Tohle je parádní seriál, podle mě lepší než tady tolikrát zmiňované CSI nebo všechny kriminálky. S Odloženými případy se vracíme do minulosti, k věcem dávno zapomenutým, abychom zjistili jak to všechno tehdy bylo, abychom našli pravdu. Odložené případy mají atmosféru, silnější příběh než zmiňované kriminálky a skvěle udělané flashbacky, které nám postupně odkrývají minulost, většinou velmi dobře vybranou hudbu a moc sympatickou slečnu vyšetřovatelku. Tomuhle seriálu je vytýkano, že je to pořád to samý. Jo, to je pravda, ale díky stejně postavenému příběhu, flashbackům, záverečné scéně atd. je to právě jiné než ostatní kriminálky a mě se právě tyhle (opakované) složky líbí. Je fakt, že v těch závěrečných scénách se vždycky objeví zatčení - spravedlnost, objeví se oběť, popřípadě pozůstalí - zadostiučinění a třeba se tam po dlooouhých letech potkají kamarádi(dky), rodinní příslušníci, k tomu pomalá, jímavá hudba.. jste-li slabší povaha nebo máte-li slabší chvilku, můžete se i dojmout :). A je to seriál bez nějaké hlavní "nitě", takže neuvidíte-li jeden díl, nic se nestane. Dávám čtyři hvězdičky a těším se na další díly, jestli budou tak dobré (nebo ještě lepší :) ), nevylučuju ani zvýšení na hvězd pět ;).

12 opic (1995)

Sci-fi tohoto typu není zrovna můj šálek kávy, takže jsem si myslela, že mě to nemůže ani trochu bavit, ale to mě hodně rychlě přešlo. Dvanáct opic je film se skvělým hereckým obsazením - klasicky skvělý Bruce Willis, který dostal ve filmu dost prostoru a stoprocentně ho využil. Brad Pitt tolik prostoru nedostal, ale těch pár "šílených" chvil s ním je celkem nezapomenutelných. Myslím že do Kukaččího hnízda by zapadl :). Taky je to film s dost složitým příběhem, který si každý může vyložit po svém, se spoustou flashbacků a zajímavých momentů a je jiný než většina scifi filmů oplývajících efekty a triky. A také je to film který si žádá víc než jedno shlédnutí. Až pak totiž všechno zapadne, kam má.