Sluha dvou pánů (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2000, 157 min

Goldoniho komedie mají co říct i po staletích. Pokud k tomuhle sdělení přidáte ještě vynikající herce, je o zábavu postaráno. Tohle by se mělo pouštět lidem, kteří u čehokoliv, co je starší roku 2000, ohrnují nos. Nadčasové. JÁ ALE PŘECE NEMŮŽU SLOUŽIT DVĚMA PÁNŮM NAJEDNOU....TO PRECE NEJDE... NE. CO? A PROČ BY TO JAKO NEŠLO?(17.5.2005)

Doposud jsem neměl velké mínění o commedii dell'arte, ani o herectví Miroslava Donutila. Pravda, komedie je to humorem mírně genitální, výkonem Donutila ovšem skoro geniální! Teprve v závěrečných minutách inscenaci a hercům trochu dochází dech, ale po dvou a půl hodinách maximálního nasazení se není čemu divit. 85%(10.2.2011)

Naprosto jedinečné a dokonalé!!!!!!!(14.6.2005)

Výborná komediální hra, nejlépe chutnající v divadle. Její kvality jsou nesporné, proč ale musí být v TOP Film naší db nechápu. Intenzita upozorňování na tento problém se plně vyrovnává intenzitě s níž se tato zdejší vada (ne)řeší.(27.12.2005)

Donutil kurví divadlo!!!(16.10.2006)

Teprve po zhlédnutí této divadelní hry v jiném hereckém obsazení na točně krumlovského otáčivého hlediště mi došlo, jak skvělý je Miroslav Donutil bavič (bojím se ale napsat herec...), tahle konverzační fraška je mu jako šitá na míru... Tohle je filmový záznam docela nadprůměrného představení se skvělým ,,hercem" v hlavní roli - a to jsou asi věci, které má opodstatnění na filmový pás zaznamenávat...(18.6.2007)

Se Sluhou dvou pánu mám v zásadě pouze dva problémy - styl a představitele hlavní role. Co se týče stylu, tak jde o ukázkového představitele commedie dell'arte. Spousta slovních hříček, záměn postav, vyznání lásky, situačního humoru a samozřejmě znaku nejtypičtějšího - vychcaného sluhy v roli intrikánské šedé myšky v pozadí. V této inscenaci, pravda, spíše v popředí. A to je přesně to co mi vadí - všechny komedie tohoto stylu jsou na "jedno brdo". Viděli jste jednu? Tak to jako byste jste viděli všechny. A k tomu Donutilovi. Není zlý, ve své podstatě je opravdu vtipný, ale... Je estrádní, a to nemyslím nikterak pejorativně, ale není to herecký výkon v pravém slova smyslu. Jde o one-man show, která zabíjí a zbytečně upozaďuje ostatní postavy tím, že veškerou pozornost strhává pouze na sebe. A to je špatně. Pokud nevěříte, tak zkuste adaptaci stejné hry v podání jiného souboru či i nějakou jinou od Goldoniho. You´ll see.(12.11.2007)

Zářná ukázka vrcholného herectví v Donutilově podání a nejlepší divadelní adaptace, jakou jsem kdy viděl. Ta síla do nejúžasnějšího konce vypointovaných situací je přímo smrtící.(21.5.2005)

Neviděl jsem to v televizi, ale v divadle. A co víc, je to vlastně jediná hra, na níž jsem byl v pražském Národním Divadle (jsem halt z Brna a je to trochu z ruky). A musím říct, že jsem byl unešen. Nejen briskné dialogy (a občas monology ;) ale i zahraný to bylo perfektně. Škoda, že takhle komedie nepsal Shakespeare, protože to by byla pecka. Jinak Donutil jako obvykle strhává všechnu pozornost na sebe. Dá se říct, že všichni ostatní herci mu dělají křoví. Protože jsem seiděl až v horní galerii a na dálku vidím jemně hůř, moc vám toho o kostýmech neřeknu, akorát že byly barevný. Ale slyším dobře a tak jsem se celou dobu skvěle bavil, a to i s tím, že mě tlačily půjčený černý boty a kravata se mi nepříjemně zařezávala do krku. Kdybych žil v Praze (Bože chraň, při těch cenách!), šel bych na to znovu.(27.6.2006)

Donutil divadlo a Truffaldino to je perfektní kombinace... kdo nemá rád povinnou četbu... tohle by ho mohlo přesvědčit.. Donutil s jeho improvizací dělá z téhle literární předlohy naprosto originální podívanou... mohla bych tu klidně psát všechny jeho perličky, protože to znám na zpaměť... ale nechám raději kažého, ať se na to podívá sám :) něco málo na ochutnávku.. ---Nemáte někdo kousek chleba.. jenom kousíček.. ve vrších vrstvách nenašel by se?? už ani ve vyšších vrstvách.. tady lůza se tomu směje.. NEBO .. nebo bych mohl udělat pudink... prosííímtě.. co je to ten pudlik... já nevím, jak tohle všechno, co jsi tady vyjmenoval rozprostřu na stůl.. a ty mi cpeš nějakej pudlik :-D---(6.4.2009)

Nedokážu najít chybu, to přiznávám. Na druhou stranu asi nikdy nebudu mít potřebu podívat se na to znovu. To je chyba patrně tedy jediná. Donutilův výkon je ovšem famózní.(9.8.2011)

Co co? Co, co? Co, co co? Typicky talianské, prehnané gestá citoslovcia a dialógy. Inak celkom zábavné, ale po polke už to ide akosi dolu vodou a Donutil nemusí sedieť každému.(29.11.2008)

Moje nejoblíbenější divadelní hra.(14.12.2005)

Ač jsem zastánce typického iťoušského divadla, kdy v hypermoderních kulisách nebo naopak zcela v prázdném prostoru několik málo jedinců trpce medituje nad zbytečností svojí existence, tak zkrátka musím uznat, že zcela exhibující Donutil v této hře mě také dokáže pobavit. Nicméně jsem třeba slyšela, že ve Stavovském hrál sluhu v Revizorovi a bylo to postavené na něm místo na Chlestakovi. To už by mi asi vadilo. Tady aspoň představuje hlavní roli.(23.11.2006)

Naprosto typická commedia dell'arte, jakých se dřív chrlily stovky. Takže jako vždy, kvalita stojí a padá s hlavními představiteli a já musím tentokrát přiznat, že s Miroslavem Donutilem se bavím výborně.(22.10.2005)

Kdo tomuhle dílu dá míň než 5, slovy pět hvězdiček, neví co je dobrej humor.(13.1.2007)

Kdyby takové byly všechny komedie... Svět by byl hned krásnější... Aneb ať žijou holubi, hodobóžový pudlici a psaníčka voblemcaný chlebem. Tohle nemá chybu, jen kdyby ten konec nebyl tak typicky typický... ;-)) Čímž myslím: "Dej sem ruku. Tak a teď si moje" :-D (proč se to jen točí kolem svateb, lásek? - né, že bych mu ne nepřála, Trufaldýnovi jednomu iteligentně hloupýmu...). Prostě skvělá a iteligentní inscenace.(19.10.2007)

:-D :-D :-D.... Mira Donutil je v tomhle fakt borec!!! Svými grimasami, výrazy a vůbec celým vystoupením mě v tomto divadelním představení opravdu hodně rozesmíval. ----"To je teda paráda, dvěma pánům nemůžu sloužit, že jo, to nejde, to.........TO NEJDE?A proč by to jako nešlo...co?Laughing Out Loud!!!(11.7.2006)

Donutila rád opravdu nemám, ale tohle prostě zvládá perfektně a je to jeho nejlepší "one man show"...(12.4.2008)

měl jsem to štěstí vidět mistra grimas a gest přímo na prknech, za to představení musel vyběhat dobrá dvě kila... :) je to pecka, fakt doporučuji! 90%(6.2.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15