• Pohádka
  • Rodinný

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Mně se tento film líbil a celkem jsem se u něj pobavil. Je to klasická hrabalovská ptákovina, kde nechybí jeho obvyklé erotické vsuvky opepřené vtipem. Je to jedna z výborných rolí Oldřicha Kaisera. Film byl oceněn v Německu Zlatým Medvědem a v České republice čtyřmi Lvy.

Probudím se včera (2012)

U tohoto filmu se člověk i zasměje. Bohužel film má místy hodně naivní zkreslování předlistopadové doby, stejně jako je špatný herecký výkon od trapného agitátora politických stran a podsaditě přitloustlého Jiřího Mádla, který se zřejmě zapomněl poradit s bábou a shodit pár kilo, pokud si chce hrát na teenagera. Stručně lze říci, že film nenadchne a jen trochu urazí.

Kokain (2001)

Jeden z nejlepších zahraničních filmů posledních let, který mě zaujal hned od prvních minut.

Der Lebensborn - Pramen života (2000)

Musím se přiznat, že téma druhé světové války mě vždycky zaujme, ale tento film mě trochu zklamal svým levným zpracováním a trochu naivním dějem, jestli vůbec lze říci, že nějaký děj má. Hlavní herečka je velmi pohledná stejně jako suverénní vystupování Vilmy Cibulkové, které role Arztšéfa sedla.

Slunce, seno, erotika (1991)

Jednoznačně nejchudší z celé trilogie. Ačkoli jsou obecně Troškovy filmy kritizovány pro svoji prostoduchost, i u této komedie se člověk zasměje.

Obchodník se smrtí (2005)

Jeden z mála zahraničních filmů který mě oslovil hned od první minuty. Trochu jsem v něm našel analogii s filmem Blow (Kokain), který byl rovněž natočen na základě skutečné události. Rozhodně se jedná o dobře natočený film, který nenudí.

Pěsti ve tmě (1986)

Životní role Marka Vašuta. Sportovní tématika fimu je zasazena do období předválečného Československa, která umocňuje celé pojetí filmu, kdy na jedné straně stojí český boxer, na druhé německý, který je protlačován tamním režimem. Děj je střižen milostnými vztahy a paličatostí hlavnáho hrdiny. Jaroslav Soukup se nechal inspirovat vynikajícím Československým boxerem předválečné éry Vildou Jakšem, který pak byl za druhé světové války sestřelen nad Biskajským zálivem, kde letěl jako střelec v bombardéru Liberator BZ780.