Návštěvníci (1993)

I přes zvyklou ztřeštěnost nezvykle vtipná francouzská komedie s hereckými hvězdami v hlavních rolích. Příběh o cestování časem vždycky nabízí velký potenciál a tady se ho podařilo naplno využít ruku v ruce s realistickým zobrazením středověku. Opravdu je to nehorázná sranda a při prvním podívání jsem myslel, že prasknu. Na druhý už to ale tak slavný nebylo.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Čím je český seriál kratší, tím bývá kvalitnější a zábavnější. Důkazem jsou velikáni jako Taková normální rodinka a právě Bylo nás pět oproti Rodinným poutům a jejich neméně strašnému následovníku. Každopádně příběh pana Poláčka se povedl převést přímo znamenitě a malí herci v seriálových rolích předvádí úžasné výkony. Navíc si Smyczek vyhrál i s prostředím a dal vzniknout skutečně výjimečnému dílu. Děkujeme, pane režisére :)

Vyvolený (2000)

Zase jeden mysteriózní kousek od pana Shyamalana. Tentokrát ale tolik netlačil na pilu a tak jeho charakteristická rozvleklost začíná lehce prudit. Jinak je Vyvolený moc zajímavý a hezky natočený drama se zajímavými postavami. Akorát prostě v určitých pasážích nudí. U ostatních režisérů by šlo o životní snímek, ale pro tvůrce šestého smyslu jde jen o průměrné dílko.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Na první shlédnutí očividně velmi drahý a špatný film. Na druhé to samé, stejně tak na třetí i na čtvrté... Asterix měl zůstat kreslený, nebo když už tak stačilo ho jednou převést na živé herce. Víckrát se to stát nemělo. Nejvíce mě ve filmu děsily ty hrozitánský vtipy - nenatočil jsem to a stejně jsem se za tvůrce v kině svíjel trapností. Navíc příběh je ač obšlehnutý, tak stejně obsahuje spoustu předělaných scén, které ale ztratily na kvalitě. Takovou třešničkou je Jamel Debbouze, který mě během celého filmu vytáčel do běla...ale možná to bylo jenom tou jeho debilně napsanou rolí. Jo a taky ta ženská, co velela dělníkům na Pyramidě byla strašná...

Asterix a Kleopatra (1968)

Slabší Asterix, co se kreslené verze týče (hraná mu totiž ani tak nedosahuje ani po kotníky). Perfektní animace na svou dobu, hezký příběh, zasazený tentokrát do Egypta a místy i příjemný humor od ne vždy komediálně příjemných Francouzů.

Přichází Satan! (1976)

Na dnešní poměry trochu zdlouhavý a místy nudný horor, ale i tak jde o perlu svého žánru. Tklivý příběh o Antikristovi v podobě malého Damiána sice nedosahuje kvalit Vymítače, ale i tak jde o přelomový film.

Experti (2006) odpad!

Čiré zlo, tvářící se jako komedie. Splácanina nejhrubšího kalibru bez nápadu, námětu, vtipů a jakýchkoli hereckých závánů. Nebudete se nudit - spíš tomu nebudete chtít věřit. Mnohem horší, než třeba taková zkáza jako Panic je na nic. Představa, že bych na tenhle rádoby film utratil třeba jenom halíř za lístek do kina mě budí hrůzou ještě dneska a stydím se, že jsem se na to kdy vůbec koukal. Experty snad natáčeli bez předem daného scénáře a postupně tam přidávali scény tak nějak, aby to vylezlo na hodinu a půl...český film se musí obracet v hrobě, řvát a bušit na víko od rakve. Tohle ho totiž dofinitivně odepsalo.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Překvapivě skvělý miniseriál s naprosto jednoduchým námětem o jedné rodině, odehrávající se pouze v asi dvou pokojích s minimem postav a v černobílém hávu. I tak se na to ale dá koukat znova a znova. Nenásilný a naprosto rodinný humor funguje skvěle a všichni herci se svých postav chopili přímo skvostně. Tohle se tu dneska už netočí.

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997) odpad!

Dno župmy kinematografie určitě obsahuje spoustu filmů, točených podle PC her. Válí se tam zcela určitě i Mortal Kombat 2. Naprosto otřesné efekty, ještě idiotštější příběh a prázdné postavy na vás budou celých 91 minut roztáčet nehoráznou frašku a zkusí vám sebrat mozek pomocí tohoto otřesného filmu. Až vám to někdo pustí, zavřete oči a s křikem utečtě z pokoje...já to neudělal a dodnes nesu následky.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Důkaz, že ke zprznění herní adaptace není třeba žádný Uwe Boll. pravda - Mortal kombat nepatří zdaleka k tomu nejhoršímu z této oblasti, ale i tak je celý snímek až příliš stupidní, trochu rozvleklý a s mizernými efekty a příběhem.