Lupiči paní domácí (2004)

Opravdu hodně slabá a prostoduchá rádoby komedie o ničem. Obrovské zklamání. T.Hanks jako skoro pokaždé v poslední době docela trapný, ale to všichni a všechno v tomto filmu. Nebýt generála a jeho vychytané schovávání cigarety v puse tak by to bylo za odpad! To vše je možná ovlivněno silnou kocovinou a velkou nevyspalostí, kterou jsem trpěl v den vidění tohoto filmu, ale i tak to lepší než 1* nebude.

Bratři jak se patří (2003)

Tak po Lupičích paní domácí, které jsem protrpěl před tímto filmem mi přišli Bratři..opravdu lepší. I když je pravda že v průběhu filmu jsem se skočil vykoupat a o nic převratného jsem opravdu nepřišel. Je to taková docela průměrná komedie s pro mě docela nic moc hercema. Jediný co opravdu bylo na tomto filmu ke koukání byli děvčata hlavně E.Mendes. Oproti bratřím Coenovým mě bratři Farrellyovi potěšili mnohem víc. PS: Hudba k filmu (nebo spíše ve filmu) přidala určitě jednu * navíc. A proto celkové resumé 3*.

V pasti - Katka (2001) (TV film)

Těžký život jedné pražské smažky. Vývoj Katky během několika let, kdy se mění jak sama Katka tak i lidé kolem ní. Kdy žije s dalším drogově závislým chlapem, kdy se rozchází, kdy se léčí a kdy se potkává s novými feťáky až po konec dokumentu kdy si na drogy začne vydělávat prostitucí. Silný zážitek a dalo by se to použít i jako instruktážní video.

Manželské etudy po dvaceti letech (2006) (seriál)

Dobrý dokument o životě začínajících mladých párů v průběhu posledních 20 let. Občas docela dost silné životní příběhy s většinou neveselým průběhem. No prostě Třeštíková válí - asi naše nejlepší dokumentaristka.

Kinobox (1993) (pořad)

Alespoň nějaké informace o filmu v TV jinak to jde s Kinoboxem dost dolů.

Stalingrad (2003) (seriál)

Asi jeden z nejlepší dokumentů týkajících se 2.s.v. a jedné z největších a nejdůležitějších bitev během ní. Výpovědi přímých účastníků bojů z obou stran barikády. Dokument plný emocí, zajímavých a unikátních záběrů a všemožných informací od počátku tažení Barbarosa až po příjezd německých P.O.W zpět do Německa dlouho po válce. Vřele doporučuji a za tento dokument dávám neskutečných 6*.

Nacistická výprava na Střechu světa (2004)

Opravdu zajímavý a poutavý dokument o hledání původu árijské rasy na střeše světa. Kdo by si kdy myslel, že nacisté věřili že Tibeťané jsou s nacisty rasově spojeny. Unikátní filmové záběry a zajímavá fakta o kterých se moc nevědělo. Povedený dokument.

Neúspěšné operace 2. světové války (2003) (seriál)

Spousta dokumentů týkajících se 2.s.v. je úspěšných bitvách, vojevůdcích a všem co se povedlo, ale konečně se někdo věnuje i těm neúspěšným, kterých bylo také mnoho. V tomto dokumentu najdeme důvody proč se mise či bitva nepovedla a kdo za to může. Na svou krátkou stopáž docela dobře zpracováno.

Velké mise SAS (2004) (seriál)

Dobře zpracovaný dokument o jedné z nejlepších vojenských jednotek světa a jejich úspěšných misích a operacích od 2.s.v. až po blízkou minulost. Pokud se někdo zajímá o vojenskou historii a současnost a předevších o speciální jednotky je tento dokument jasná volba.

Senzační prázdniny (1967)

Fajn komedie. Jedna z těch lepších od L.de Funese. S hezkou a zapamatovatelnou ústřední melodií. A super honičkou z Francie až do Skotska.