Crystal Fairy (2013)

Nemyslel jsem si, že to někdy napíšu, ale Michael Cera jede. Měl by dál chlastat meskalin a přestěhovat se do Chile a točit už jen se Sebastianem Silvou. Ani bych se nedivil, kdyby tyhle dva filmy byly považovány za 20 let za vrchol jeho kariéry. Jinak krásně bezprostřední "výletnickej" film, který vystřídá dost náladových poloh a celej ten trip ke konci je výborně zprostředkovanej. P.S. The San Pedro cactus contains a number of alkaloids, including the well-studied chemical mescaline (0.21–1.8%). There are various mescaline extraction techniques, simple is simmering in water 5 to 7 hours.

Bejby Blues (2012)

Film o strašně nezodpovědných lidech. Všechny bych je pozavíral. A jenom doufám, že poslední scéna není myšlená vážně.

A Teacher (2013)

Vynikajicí. Učitelka ve vztahu se svým studentem se emocionálně hroutí. Je to na indie poměry fádně natočený, ale díky fantastické Lindsay Burdge jsem se do toho položil a vezl se na vlně, věřil a chápal jsem všechny její stavy. Jo, moje emo srdéčko zaplesalo, u mě stoprocentní soucítění s postavou a to pak jde všechno bokem. Síla castingu.

Posedlost (1981)

Isabelle Adjani v jednom rozhovoru řekla, že se ze své role Anny psychicky vzpamatovávala několik let. To mi vrtalo hlavou. Tak teď už chápu. Scéna v metru je vyšší liga.

Jasmíniny slzy (2013)

Allen přitvrzuje. A to tak, že dost. Depka. Jsem rád, že to není další pásová výroba.

Uvnitř mé hlavy (2013)

Takhle to dopadá, když se nesamostatná přecitlivělá kráva ocitne mezi pohodovejma týpkama. "Dance like a whore!"

V zajetí démonů (2013)

Horor pro co nejširší spektrum diváků, takže ne pro mě. Wan umí, to nezpochybňuju, ale scénář snad opravdu vyplivl nějakej stroj, co použil všechna klišé. Skryté místnosti, chodby, vymítání, mrtvý pes, strom s oběšencem... žádné oběti ani následky na psychice (přitom postava Vera Farmiga si o to přímo říkala a bylo to na dobré cestě), prostě jenom bezpečná cesta lunaparkem. Můj oblíbený režisér v rozhovoru říká, že horor je o překračování hranic, vydávání se mimo bezpečnou zónu. A to tady zoufale chybí. PG 13 Insidious měl geniality a nápady jako "médium s plynovou maskou", scény které spoustu diváků rozhodily, ale spoustu potěšil ten nápad něco takovýho zkusit. Velký krok zpět. Mohl to zachránit partnerský pár démonologů ale ty jsou taky jen naťuknutý. 7/10.

Los últimos días (2013)

Špatně. Všechno špatně. Mdlé postavy, které mě nezajímaly, nudné chození po kanálech, digitální kudrlinky a wtf finále. Po vlažných ohlasech ze Španělska jsem nečekal moc, ale vzhledem k ambicím, které film původně měl a ke kvalitě předchozího filmu režisérů je to zklamání veké. O to víc, že tahle "domácí" produkce je mnohem víc blbě hollywoodštější, než americký debut Pastorů.

Přerušený kruh (2012)

Ve třetině filmu si v myšlenkách machrujete, jak to máte přečtený a že to je opravdu jen laciná dojička slz, která sice jakžtakž funguje, ale držíte se nad věcí. No a pak zjistíte, že víte hovno a semele vás to. Belgie/Nizozemí výborně. Střihová skladba opravdu může připomenout Blue Valentine (někde jsem to četl) a já si dokonce občas vzpomněl na Dresenovu Konečnou uprostřed cesty.

Velká nádhera (2013)

4x kino a teď si dám od filmu pár let odpočinek. Paolo, děkuju! Masterpiece.