• Pohádka

Arjun Reddy (2017)

Zatím co v Geethe Govindam hraje Vijay hodného a stydlivého chlapce tady je jeho Arjun přesným opakem. Je to hroznej kluk. Sice chytrej, ale jinak namystrovanej, namachrovanej debílek, kterýmu se nějakým zázrakem podaří sbalit strašne milou holku. Vlastně je to taková Indická verze oblíbeného badboy and goodgirl (jen tak btw. přemýšlím jestli nějaká filmová postava od dob Constatnina vykouřila tolik cigaret). Ne vážně. Arjun je jen školní machýrek s problémem s ovládáním hněvu. Na druhou stranu prakticky ovládá celou školu. A tak když se na škole objeví mezi prváky Preeti, tak vlastně nemá ani na výběr, protože všem je oznámeno, že se o ni ani nemají zajímat. Musí se nechat, že Arjun se o ni stará děj se co děj, ať se jedná o obtěřování, doučování, zranění tak i co se výběru kamarádů týče. Jenže pak je Preeti rodiči provdána za jiného. A tak pozorujeme jak se ze školního mača stává alkoholem zlomená troska. Ano Arjun je chvílama opravdu na zabití, ale i tak si jej neskutečně oblíbíte a držítemu palce, aby se přeci jen neuchlastal a našel si svou cestu. A když pak příjde konec tak, tak jste dojatí. PS:strašně se těším na hindi remake s mým oblíbeným Shahidem Kapurem, opravdu jsem zvědavá jak se toho zhostil, protože mu takový ztracený existence strašně jdou :D (a podle imdb se mu ta asi i povedlo :D)

Assassin’s Creed (2016)

Jako ono to nebylo tak úplně špatné, ale... Ale něco tomu chybělo. Přišlo mi to celkem nedotažené a strašně mě sr.lo to jak každou akční scénu z minulosti v tom nejlepším ukončili drastickým návratem do současnosti. Navíc je to Assasin´s Cread a všichni od toho čekáme úžasně akční minulost, která tam sice je( a ta honička je naprosto dokonala) ale jak jsem již psala je nevkusně ukončována, přerušována či prolínáná se současností a navíc zabere jen cca polovinu filmu. Možná ani tolik ne. No a ještě jedna věc- film je plný vysvětlovaní a mluvení, ale vlastně vám nic nevysvětlí...PS: taky Vám ta doktorka přišla strašně neiteligentní?..Pravě jsem to viděla podruhé a vím co je na tom filmu (nejvíc) spatne je to ta doktorka-spatne napsana a spatne zahrana a tim uplne nici zbytek filmu....

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Dobrý vtípky, super muzika, dorbý kostýmy, příšernej Asterix. A to opravdu příšerně příšernej, vyhublí cosi, na pohled nesympatický, na Obelixe hnusný, žárlivý a blbý jak herec tak jeho dialogy na zabití....

Atlas mraků (2012)

Sem si rekla, ze na to kouknu a nebudu muset cist knihu. Tak sem se to koukla a tet tu knihu cist musim i kdybych nechtela, protoze ve filmu nebylo vysvetlo nekoli- spousta- malickosti, ktere pro dej samotny asi nebudou dulezity( teda predpokladam, kdyz je tam nerozvadeli a nevysvetlili) ale ja je proste musim vedet, doufam, ze v knize najdu odpoved na sve otazky.

Avatar (2009)

Chcete natocit megafilm? Smichejte Pocahontas, Dinotopii,Šmouly a Ztraceni ve vesmiru, k tomu pridejte klasickou zapletku, ktera slavila uspech uz v prvni Dobe Ledove( ja vas sice prisel sezrat, ale vase parta se mi liby vic nez ta moje tak se k vam pridam a my stary kamose polozime na lopatky) ukradněte všechny barvy co maj pixaři ve skladu(klidně i ty co se sami báli použít)a trochu součastného fenomenu ekologie k tomu si sezente par milionu dolaru a nebude na vas mit ani zkaza Titaniku. Ovsem Cameron nas uz dopredu varoval, ze vse co ve filmu uvidime tu uz bylo, tak nac si stezovat?

Avengers (2012)

Super podívana. Původně jsem na film šla kvůli Starkovi a Thorovi a Hulka a Americu jsem brala jako nutbé zlo, ale nakonec mně i ten Hulk dostal na svoji stranu, Hawkey taky zaujal, Lokiho sem si prostě taky zamilovala, jen ten America a Černá Vdova mně nijak nezaujali- on je nagelovaný svalovec bez mozku a ona robot bez citů( jen bez dudometů ). Jinak film je skvěla vyvážený, přesné množství humoru, akce, slz, násilí, triků, šílenství, dobra i zla, dokonce je tam i místo na porci citů a romantiky. A přes to všechno to nedopadlo jako dort pejska a kočičky ale jako mistrovské dílo superhrdinských filmů

Avengers: Endgame (2019)

Nekonalo se takové nadšení jak pri předchozím dílu. Navic je ve filmu spousta nelogičností, které vám dojdou už během jeho sledování. Prostě popírají zákony, které si sami nastavili. Navíc mě celkem nastvali rozpadem charakteru jedne z "hlavní" trojky. Kdy celé tři filmy sledujeme vyvoj podtavy, proto aby se na konci tohoto dilu (nepočítám co s ním udělali už behem filmu) rozhodl vše k čemu předchozích několik let spěl hodit za hlavu. No a pak je tu ještě nekonzistencnost děje a neudrzeni tempa předchozího dílu, ktery pěkně utíkal a byl celý v jednom tón. Tady dostanete vážných a nejspise dramaticky myšlených dvacet minut, aby jste poté přeply na hodiny trvajicí komedii vedle které i Strazci Galaxie a posledni Thorbudou pusobit jakokomorni drama. No a nakonec narazíte na povinnou a poctivě provedenou bitvu (a nejspíše ještě povynější feministický záběr, protože natočení první Marvelovky s ženskou postavou sice trvalo deset let, ale ve skutečnosti jich uz máme tooolik), ktera je pěkná a dinamicka, ale... ale upřímně bitva ve Vakande na konci trojky byla daleko zábavnější a pro mě i dynamičtější (jo a taky porušuje pravidla stanovena na konci předchozího a na začátku tohoto dílu) no a pak následuje pět minut "brečte" scen. Vážně nevím jak film hodnotit...

Avengers: Infinity War (2018)

Tak jo... Byl to kulervoucí nářez. Děj trochu sice pokulhával a nějaké zvraty se mi nelíbily(nemyslím smrt některých postav. Ty sem buď čekala nebo byly šokující ale i tak myslím, že zajímavé). Chystala jsem se dát 4* ale za mne osobně se jim nesmírně povedl Thanos(konečně má Marvel pořádnýho záporáka) a kvůli němu dávám těch hvězdiček pět.

Až do dna (2006) odpad!

První film, který jsem vypla po pár minutách a to vydržím(obzvlášť ve filmu) opravdu hodně.

Baaghi (2016)

Indických filmů na podobné téma jsem už pár viděla- chlápek chce holku, ona jej nechce protože miluje někoho jiného( občas se stane, že nikoho jinýho nemá a chlápka nechce jen z principu, ale cca do deseti minut si stejně někoho najde). Ten odvržený se rozhodne, že tu holku prostě musí mít za každou cenu a to i přes mrtvoly. Jo a abych nezapomněla, ten nešťastně zamilovaný je ta největší a nejmocnější svině v okolí. Ale mně tyto filmy baví, navíc většinou jsou i dobře zahraný a akční scény jsou povedený. A přesně toto platí i u Baaghi. Navíc mě úplně okouzlil Sudheer- velkou část filmu jsem mu i fandila, byl to v podstatě takový hodný chlapec co poslouchal tatínka a ani nebyl úplně zlej. Teda během první půlky filmu. Pak ten hajzl zabil svého otce( ano SPOILER) a to tím nejvíc zbabělým způsobem, hajzl. Tím si to u mně pěkně posral, sem čekala, že zvolí nějakou přímější cestu( zabití ve spánku, kudlu do zad) ale on né, on ho musí otrávit. Vážně tímhle mně hodně rozladil. Ale i potom mi byl sympatickej. Jinak film je pěkně natočený, taneční čísla jsou povedený, soundtrack se povedl, akční scény mají pěknou choreošku a nepovedené záběry alá J. CH. u titulků potěší. I když dvě ale tam mám- v několika záběrech je vidět jak se při střetech ruce a nohy o několik centimetrů míjí svůj cíl i když ten se pak skácí k zemi a co vlastně bylo konkrétně tomu klukovi a proč tam pak na konci není, přežil to? Zachránili ho? Co se s ním stalo?