Anatomie pekla (2004)

Domnívám se, že tento film nelze hodnotit jako všechny ostatní, nepatří do kategorie průměrnosti a proto by neměl být kritizován, za to, co zobrazuje ani pranýřován, za to, co přináší. Ano, film je ve své podstatě perverzní, ale takový je sexuální život mnoha lidí kolem nás (jen si to přiznejme). Je to prostě osobitá zpověď psychiky ženy konfrontována s mužským stereotypem homosexuality. Nic víc, já osobně jsem vděčný, že i v záplavě tolika filmů se najde alespoň hrstka, která se nebojí nahlédnout do ložnice člověka a naturalisticky (ano i taková forma existuje a není důvod jí nerespektovat) popisovat chutě a touhy.

Invaze (2007)

Trochu chaotické a občas nutné si některé věci trochu více domýšlet než je běžné, nevím, jestli je to zapříčiněno hlavně častým předěláváním scénáře a celkového konceptu filmu, přesto jsem mile překvapen, že se najdou odvážlivci z hollywoodské "smetánky" a vrhnou se na komorní sci-fi. Kdo ví, třeba časem zaznamená větší úspěch, až v něm lidé spatří jistá poselství, kterých tu je bezpočet. Škoda jen, že vše vznikalo za běhu, na filmu je to dost znát a proto jej nehodnotím vysoko :-( A ať mi nikdo netvrdí, že film je nereálný. Nikdy se nic takového nestalo, tak jak si tím může být tak jistý! PS: berte to s nadsázkou;-)

Ratatouille (2007)

Za prvé: Pixar mě nezklamal. Po grafické stránce opět překonal sám sebe oproti posledním "kouskům". Za druhé: Pixar mě poměrně dost zklamal, jelikož jsem postrádal notnou dávku vtipu, na kterou jsem u jeho "kousků" zvyklý. Nemám nic proti myším, ani proti kuchařům, proti Paříží už vůbec ne, jen doufám, že tento film se nestane novým trendem. Nevím u jakých jiných animáků bych se pak smál.