Muži, ženy a psi (2001) (seriál)

ideální pořad ve tři ráno, kdy se nechce spát, a už vůbec ne přemýšlet. Vypadá to divně, ale kočky v tom hrají pěkné a fórky občas jsou také vtipné.

Vzpomínky na hvězdný prach (1980)

Neuvěřitelně svižný a vtipný film, s nevyčerpatelnou studnicí gagů a fórků (v neustále se míjejících náhodných kolemjdoucích a vedlejších postavách - chlápek na rotopedu apod.), s velmi povedeným vizuálním ztvárněním. Mnoho jsem od filmu nečekal, ale překvapil mě - rozhodně jeden z nejlepších woodyho snímků. Ale asi opravdu ne pro každého... BTW, Sharon Stone je jedna z rozjarene skupiny cestujicich ve druhem vlaku, na ktere woody kouka hned ze zacatku. Divim se ze nekomu unikla, protoze je tam opravdu k neprehlednuti :-)

Eastie Boys (1999)

doporučuju taky hlavně knížku, podle které to bylo natočené... jinak podle mně teda i lepší než umelancholičtělé pelíšky :)

Spáč (1973)

Díky cyklu na dvojce, co teď běží (snad dvacet allenových filmů), mám konečně možnost zkouknout i ranné woodyho filmy. Dosud sem znal pouze Vše o sexu... a poté až jeho starší filmy. Zatímco Annie Hallovou považuju za vrchol, Manhattan mě už neskonale nudil (samozřejmě natočil ještě spoustu skvělých filmů) - a stejně tak se Spáč, který kombinuje několik druhů humoru, vtipně odkazuje na klasické grotesky, chaplina a další, přidává spoustu perfektních narážek na dobu sedmdesátých lez, nebude líbit až tak těm, co jsou zvyknutí spíše na Allenovu stařeckou neurotickou pózu nadrženého spisovatele, zatímco já kouzlu čisté komiky mladého Allena začínám propadat. Celý film jsem se perfektně bavil - a to bývá u filmu to nejdůležitější. "Prodával jsem zdravou stravu, párkrát se někdo otrávil, ale nebylo to obvyklé."

Mrtvý muž (1995)

Neuvěřitelně černohumorný film. Podle mne víc komedie než western, či snad nějaké drama o životě a smrti. Čistokrevná prdel.

Křižník Potěmkin (1925)

Koukám, že oficiální text distributora byl psanej tak někdy před padesáti lety... Aktualizovat! :-) buržoazní cenzura, hahahaha!

Bankrotáři (2003) (TV film)

Na Českou televizi pořád ještě dobrý.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

až na tu protivnou slepou holku celkem dobrý :-) eh, nevím co o tom dál psát, dívat se na to dá.

Noční letec (1997)

Velmi solidní tři hvězdy - jde o milé překvapení, vzhledem k tomu, co všechno (resp. nic) zatím režisér natočil. Ale je tu vynikající Ferrerjako reportér Deese a ke konci opravdu vtahující atmosféra + námět a spousta dokonalých "marlowovských" hlášek, které Deese co chvíli vypouští (ty sice nejsou zásluhou tvůrců, ale Kingovou, leč vynikající konec už se od povídky liší). Myslím, že tohle musí být filmová bible pro reportéry z Blesku :-) Co dál psát, jsou dobrá béčka a jsou stupidní a trapná béčka. A tohle je první případ - nebojte se, a zkoukněte to.