24 hodin (2001) (seriál)

Na televizní seriál neuvěřitelný drive, zajímavá forma... Rozhodně to lepší, co se dalo v televizi shlédnout.

Pelíšky (1999)

Taková vánoční komedie do televize. Dobrá komedie do televize. Ale pořád jen český, průměrný film (na české poměry samozřejmě nadprůměrný).

Úsvit mrtvých (2004)

Konečně zombie horror, který netěží jen ze svého lo-fi looku, neklade žádné pocty, ale pořádná zobie akční řežba současnosti která snad obrodí tento pomalu "umírající" žánr.

Pád Třetí říše (2004)

Dokonale vybudovaná atmosféra stísněnosti a bezmoci, která má však jen jednu chybu. Do fillmu se nevžijete, pokud nechcete popřít odpor prakticky ke všem postavám, které se na plátně vyskytují (kromě Němců se mihnou i Sověti :-). Pro nacisty musí být scény s dojemně umírajícími a trpícími nacisty filmový ráj, nás ostatní to bohužel svádí k "zesměšňování". Což paradoxně sice není přímo chyba filmu, ale i tak to jednu * stálo.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Je to tvrdý, ale tvý schopnosti nejsou věčný. Tvý dny už pomalu končej. To je holt ten podělanej život. S tím se budeš muset, bejku, holt ňák smířit. Víš, tahle branže je narvaná naivníma kreténama, co si myslej, že budou věkem zrát jako víno. Jenže víno se změní na vocet, i tvý Pokud si myslíš, že tvý bude lepší, tak nebude.

Volný pád (1993)

Mám rád filmy, kde se někdo totálně zblázní a masakruje okolí. Je to dobrá příležitost pro reflexi. A tenhle film má hned několik scén, kde buď díky kontrastu (Army shop...), nebo nadsázce (ničení kanalizace bazukou, scéna z fastfoodu...) vynikne absurdita společnosti.

Insomnie (2002)

Pěkně nervní film. A kupodivu se vám u toho ani nebude chtít spát.

Taxikář (1976)

Dokonalý pohled na "špinavou" část americké společnosti po válce ve Vietnamu. Travis se cítí být lepší a situaci se rozhodne vyřešit... Taková je asi nejhlavnější a nejjednodušší dějová linka. Zajímavé je ale také hledat filmové odkazy k filmu-noir, melodramatu či westernu. Po emocionální stránce film také neuvěřitělně působí, po shlédnutí jsem se chvíli cítil podobně špatně jako Travis.