Námořní vyšetřovací služba L. A. (2009) (seriál)

Uau. Celkom milé prekvapenie. Na pôvodné NCIS to síce nemá ani z ďaleka, ale že to bude mať až takú dobrú úroveň, to som nečakal. Rozhodne viac ako vydarený spin-off. Dokonca nájdem aj jedno pozitívum voči NCIS, vo forme poňatia seriálu ešte akčnejšie ako pôvodu. Pokusy o žart síce občas viaznu, ale tak predsa len seriál je ešte len v začiatkoch (hodnotím po prvých 2 dieloch). Poteší aj (síce len malá) účasť starej známej tváre (objavuje sa tam riaditeľ NCIS Vance). Za zmienku stojí zaujímavá centrála s dotykovým ovládaním a tá malá pani, nazvime ju Q, ako vystrihnutá z bondoviek. Ako fanúšika pôvodného NCIS ma seriál určite veľmi zaujal, aj keď moc spoločného to spolu nemá. Povedal by som, že seriál má našliapnuté stať sa mojim obľúbeným.

Prezidentova ochranka (2006)

Úžasný dokument o tom, ako to chodí a čo všetko robí Tajná Služba pre ochranu prezidenta. Kvalitné spracovanie výpovedí vysoko postavených členov ochranky a autentické zábery z atentátov na Reagana a Kennedyho. Keďže ma táto tematika zaujíma, nemôžem dať menej ako 5*.

Láska prokletá (1998)

Miestami až chorá psychologická dráma založená na „šialene“ dobrých hereckých výkonoch Dereka Jacobiho a Daniela Craiga, ktorý to hrajú tak presvedčivo, že som im žral každý jeden ich počin. Film nie je až tak pohľadom na umelcov život, ako na to, čo sa v jeho hlave odohráva a ako to všetko vníma. A práve táto podstata filmu sa podarila úžasne zachytiť. Dej sa tak plynule prelína s obrazovými scénami mysle, že miestami ťažko rozpoznať či ide o realitu alebo len výplod fantázie. Filmu výrazne dopomáha zaujímavá, až mrazivá hudba (aj keď netradičná) ktorá len stupňuje celkovú tajomnosť tohto filmu. Ale keď už spomínam hudbu, tak treba určite vyzdvihnúť aj veľmi zaujímavú kameru, miestami až nechápavú. Ale o tom je celý film. A fakt, že tento film je z britskej produkcie, len napomáha celkovému výsledku.

Ali G: Bling Bling (2001)

Opäť Ali G ktorý baví svojimi hláškami. Tentoraz možno nie až také silné ako prvý diel ale zato sa mi to zdalo trošku vyváženejšie. Nenašiel som tam až toľko hluchých miest ako v prvom diely ale zase som sa asi ani toľko nenasmial. Ale na tých 5* to stále stačilo. RESPECT.

Člověk bez osudu (2005)

Filmy maďarskej produkcie zrovna nevyhľadávam. Skôr sa im veľkým oblúkom vyhýbam. Ale tu som musel spraviť výnimku lebo som bol zvedavý na mini rolu Daniela Craiga. Film vo mne zanechal neskutočný dojem a zážitok. Bol plný drastických až srdcervúcich scén a skutočností, ako to v minulosti so židmi bolo. Rozhodne sa treba pred pozretím vopred pripraviť, že to nebude prechádzka ružovou záhradou, ale bude vám miestami z toho až nepríjemne. Marcell Nagy v hlavnej úlohe ukázal, že aj v Maďarsku môžeme počítať s novými hereckými talentami. Na jeho vek obdivuhodný výkon na to, že tematika mu bola určite cudzia. Film sa možno môže zdať trošku zdĺhavý, ale myslím si, že pri takýchto záležitostiach sa tá dlhšia minutáž až priam žiada. Čo sa týka kamery, tak tam je zvolený zaujímavý sépiový filter. A ako to už pri takýchto filmoch býva hudba je vynikajúca. Ak sa film páčil odporučil by som aj „Bent“ s Clive Owenom, ktorý mi prišiel asi ešte o čosi lepši.

Ali G, Innit (1999)

„To je proto, že jsem černej?“ :D:D...veľmi podarený štart Cohena ako Ali G- ho. Veľmi som sa na tom nasmial. Je tam veľa silných momentov na zasmiatie. Aj keď treba podotknúť, že filmu sa nevyhnú aj mierne hluché miesta, ktoré zase až moc upokoja ale po nich hneď hláškujúci Ali G taže výsledok viac ako uspokojivý. Rozhodne stvoril Cohen super postavičku. Čo dodať nakoniec...asi len...ALI G IN THE ART ALI G IN THE ART :D:D

Pidihajzlík (2006)

Áno, áno ten nápad je totálna kravina. Ale mňa to dosť pobavilo. Nie je to síce nejaká inteligentná komédia, ale tak treba aj takéto uletené typy komédii. A Wayansovci sú mi ešte k tomu aj celkom sympatický.

Až do dna (2006)

Typický príklad filmu, ktorý netreba súdiť podľa obalu. Film som si pustil len preto, aby som mu mohol dať po 20 min odpad, to priznávam. Ale opak sa stal pravdou. Dávam 4*. Vysvetlím. Paris Hilton fakt nemusím, preto som tento film ani moc vážne brať nešiel. Lenže v tomto filme som zjavne proti nej nič nemal. Ktovie, asi to bolo kvôli tým prefarbeným vlasom, že mi nebola až taká moc “paris-hiltonovska“. A musel som dať 4* pretože som sa nenormálne zabával na hereckých kreáciách Davida Keitha a jeho postave homosexuálneho strýka. A do karát určite zahrala aj príjemná minutáž, pretože ak by to malo mať viac, tak by som možno aj stiahol hodnotenie. Ale takto dávam už viackrát zmienené 4*

The Best of Borat (2001) (TV film)

„Do many people gets hurt playing bowles?“...“No nobody gets hurt“....“Do many people died from this?“...tak toto je bez komentára :D:D Ďalší vynikajúci Boratov dokument.