Pidihajzlík

Piadihajzlík v akcii

Komedie

USA, 2006, 90 min

• Cival

Sledovat padesáticentimetrového Marlona Wayanse, kterak se pere s Robem Schneiderem v dinoosauřím kostýmu... to je etraodrdinérní, bizarní, nezapomenutelný zážitek. Jeden z mnoha! Krásná guilty pleasure a jeden z nejdementnějších filmů všech dob, který je tak blbý, až se mu daří rozesmívat "na účet podniku". A zvrhle bavit. S trávou a přáteli předpokládám ideální.(15.2.2007)

• kOCOUR

Nemám sílu na odstřel, protože ve skrytu duše mi z toho není na zvracení. Wayansovi překročili hranici únosnosti tolik dementním způsobem, že vznikla guilty pleasure z nejhodnotnějších. Replikoval bych v podstatě všechno, co řekl Cival, takže pouze rozřezávám ukazováček a podepisuju krví.(3.4.2007)

• Radyo

Jelikož jsem věděl, že od Wayansů se člověk jen málokdy dočká něčeho skutečně zábavného (byť naposledy mě trochu chytli s Někdo to rád blond), nebyl jsem nakonec ani nijak zásadně zklamán. V Pidihajzlíkovi se nedočkáte ničeho převratného ani překvapivého, nezbytná část fórků je založena na..., no však víte, jak to jen slušně... vyměšovacích záležitostech :-), což by u nich spíše zarazilo, kdyby někdy natočili film bez těchto úchyláren. Ale celkově to nebylo zase až tak tragické, byť jsem chvíli váhal mezi jednou a dvěmi hvězdami. Největší negativum tohoto filmu je to, že to byl pro mě zase po několika měsících konečně film, který jsem předtím ještě nikdy neviděl (mám teď částečně bezfilmové a částečně reprízové období) a tak jsem byl přeci jen natěšený trochu více než obvykle. No nic, tak příště to snad vyjde na více hvězdiček...(19.10.2008)

• AngelAngie

Nehorázná hloupost .. a to jsem od tvůrců Scary movie čekala aspoň maličko víc!(23.5.2008)

Povedená negří komedie u který přesně víte, že tvůrci věděj jaká to je sračka, ale prostě je to baví. Já jsem se u toho teda solidně zagebil. Wayansovi mám rád.(2.11.2008)

• Bluntman

Big things come in small packages. Pidihajzlík ma jednu zásadní chybu, snaží se připomínat animované grotesky ztvárněním postav a i fyzickými gagy, bohužel je hraný a jediná skutečně funkční scéna v celém filmu je hra stínů s boucháním po hlavě. Jinak je poslední počin bratrů Waynsových neuvěřitelný, ve způsobu podání poselství retardovaný a hlavně ostudně předvídatelný, urážející psychiku zdravého jedince a pohrávající si s jeho fyzickou zdatností při "loskošných" fekálních vtípcích (pokakání, teploměr, kojení). Marlon Wayns jakožto titulní pidihajzlík se sice ksichtí, seč může, bohužel jeho pitvoření mi přišlo nesnesitelné a vzhledem k špatnému klíčování a kontrastu pozadí při užití digitálních triků i trapné a křečovité. Těch 7 nominací na Maliny je zcela oprávněných, nízké hodnocení nedávám proto, že se jedná o jednodušší komedii určenou pro černošské publikum (je spousta jiných, nejen černošských, u kterých jsem se bavil náramně, viz filmy bratrů Farelyových), ale protože je Pidihajzlík utrpení srovnatelné s Date Movie, jenom méně urážející. Jednou jsem se pousmál. Ale pokud máte chuť na Modrý blesk říznutý Agentem v sukni...(10.2.2007)

Soundtrack Teddy Castellucci: 1. My House ,2. Ridin ,3. Candy Shop ,4. The Message ,5. Forever My Lady ,6. Movin' on Up ,7. Celebration ,8. Wiegenlied ,9. Lifetime ,10. Buddy (D-Rex Theme Song) ,11. Pump It(15.5.2011)

• tron

„Hovoril si Afroameričan.“ – „Ale mokakaramelovej farby!“ No, uznávam, že v určitom smere môže byť dosť vtipné, ako miniatúrneho 40-ročného lupiča pokladajú za dieťa a ten sa počas večerného uspávania snaží docieliť, aby mu jeho samozvaná adoptívna fešná mama urobila orálny sex. A na drsných komédiách bratoch Wayansovcoch (SCARY MOVIE 1 - 2, NIEKTO TO RÁD BLOND) oceňujem to, čo na nich ostatní nenávidia (teda hrubozrnné gagy, na ktoré sa neodvážia ani, už vypĺznutí, bratia Farrellyovci). Na strane druhej, prestávky medzi drsnými vtipmi (plných sexu, rasizmu a hlúpych policajtov: „Ako vyzeral ten zločinec, pani?“ – „Bol to černoch.“ – „Samozrejme. Že sa pýtam. A veľmi čierny?“ – „Stredne.“) sú príliš dlhé, Wayansovci navyše tieto prestávky vypĺňajú SERIÓZNYMI pasážami, kedy majú postavy „cítiť a meniť sa“, čo vôbec nefunguje. Zostala séria uchádzajúcich vtipov v čele s teplomerom, šoférkou, Dinosaurom Rexom (Rob Schneider) a Chazzom Palminterim (kde sú časy PRÍBEHU Z BRONXU?).(1.3.2010)

Tak tohle je opravdu Bomba-Nářez. Všem kteří se chtějí skvěle pobavit, mohu jen doporučit ...(23.11.2007)

• Djoker

Jak ten čas letí. Technologii, kterou jsem obdivoval u Společenstva prstenu, si může dovolit i podprůměrná americká komedie. Celé to stojí na malém Calvinovi, který se pitvoří, šišlá a mlátí ostatní do rozkroku. Wayans a spol. nikdy nebudou útočit na Oscary, oni chtějí jen pobavit diváky a to se jim více méně daří i tady. Teď jde o to, jak vysokou míru fekalit jste schopni tolerovat.(28.10.2010)

• Hal_Moore

Tady se dá pozitivně ohodnotit snad jen odvaha českých distributorů film poslat do oběhu s názvem Pidihajzlík. Když však za hlavu hodím všechny mé předsudky ke tvorbě bratrů Wayansových, nešlo o úplný průser. Pár zábavných momentů komedie nabídla a Wayansovi mají štěstí, že mezi sebou mají Marlona, který umí dělat s obličejem až neuvěřitelné věci. Pidihajzlíka jsem si pustil jako nenucenou a jen podkresovou záležitost a svůj účel splnil. Párkrát jsem se zasmál a házím dvě hvězdy.(30.1.2010)

• genetique

Bizarnosť a bláznovosť nápadov bratov Wayansovcov, to je niečo, na čo sa dá vždy s úsmevom pozrieť. Nikdy totiž nespadnú na úroveň totálnych sračiek a úbohostí, aj keď je to stále ten vyschnutý a vyprahnutý humor dookola a verím, že pokiaľ by to bol váš prvý film s týmito klaunami, dáte aj za tri, ale na tej istej mimike sa večne smiať nedá. Navyše toto prťavé filmové bláznovstvo má veľmi sympatických predstaviteľov, chutnú zápletku a ďalšiu americkú idylku, ktorá ma už tak ľahko nerozhodí. 45%.(27.4.2008)

• kitano

Pidihajzlík dokáže v detskom prezlečení robiť neuveriteľné grimasy a skvelý Chazz Palminteri si svoju rolu gangstra nádherne užíva a....a to sú asi všeky pozitýva tejto ultradebilnej komédie. (3/10)(9.1.2009)

• Darren

Překvapivě ne až tak strašné. Z pitomého nápadu se vymačkalo dost a pár scén je vyloženě zabijáckých. Těch trapných je ale pořád víc, takže typický film Wayansovského tria.(20.6.2008)

70%. Ako sa tak pozeram na tieto hodnotenia, niekomu sa to pacilo velmi a niekomu vobec alebo len trosku. Ja osobne som sa celkom dobre pobavil, aj ked musim uznat, ze tam bolo par scen, ktore boli tak prehnane, ze som sa zasmiat nemohol, alebo nemal na com. Ale myslim si, ze bratia Wayansovi sa bavili celkom dobre. Ktovie, ako by sa mi film pacil, keby som ho videl v kine plnom ludi, ktori by sa s chuti tiez nasmiali. Podla mna je niekedy rozdiel, ak vidim film sam, alebo ak ho vidim s niekym, kto sa tiez pri filme bavi. Nechcem to nikomu odporucat, ale ak si niekto proste vypne mozog a odpusti prehnane sceny, tak by sa mohol na tom aj celkom dobre pobavit... 17.08.2008 ______ Marlon Wayans - (Malý Calvin) +++ Shawn Wayans - (Darryl) +++ Kerry Washington - (Vanessa) +++ John Witherspoon - (Pops) +++ Tracy Morgan - (Percy) +++ Chazz Palminteri - (Walken) +++ Rob Schneider - (Muž převlečený za dinosaura) +++ Hudba: Teddy Castellucci +++ Produkcia: Keenen Ivory Wayans, Marlon Wayans, Shawn Wayans, Rick Alvarez +++(15.8.2008)

• Gilmour93

Bublající zažívací a vylučovací trakt? Ano! Zásahy genitálií všemožnými předměty? Ano! Americký fotbal s údery do genitálií? Ano! Lascivní obsese ňadry? Ano! Zastrkávání předmětů denní potřeby do análního otvoru? Ano! Rob Schneider? Jistěže ano! Bratři Wayansové zatím točili o ženách, o dětech a k zdárnému završení trilogie jim tak nyní už jen chybí vzít si na paškál vetché starce. Takový domov důchodců totiž může být další nádhernou živnou půdou pro všechny ty ricinovým olejem vyvolané vylučování, rány do scvrklých stařeckých mužství a Roba v roli gerontofilní rehabilitační sestry..(19.1.2010)

Trošku se divím, ale fakt to byla celkem příjemná blbůstka co mě docela pobavila.(16.1.2009)

• ajuska

Nějak nemůžu najít nic, za co bych mohla dát tomuhle filmu alespoň jednu hvězdu. Pidihajzlík je přesně ten typ rádoby komedie, který nemám ráda a který mi nepřipadá ani trošku vtipný, ale spíš zoufale trapný. Celé je to vlastně jen o příšerně se pitvořícím falešném dítěti, fekálních "vtipech" a úderech do rozkroku.(24.2.2007)

• Jamal

Občas rozesměje, občas dojme, ale stále tomu něco chybí. Ale konec konců moc od toho asi stejně nikdo moc nečekal.(28.4.2007)

první polovina je opravdu skvěle našláplá, ale pak děj plynule přejde do klasické, otravné a jasně scénáristicky neoriginálně nalajnované americké břečkaté komedie, kterých zase známe tucty... škoda. nicméně jedno shlédnutí nelze nedoporučit... 60%(28.3.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13