DVTV (2014) (pořad)

Zbožňuju tenhle publicistický pořad! Témata,o kterých se polemizuje je spousta,takže si každý vybere. Od známých celebrit směrem k lidem,kteří jsou prakticky neznámí a chtějí prosadit nějaký názor či ideu. Některé rozhovory jsou skvělé,některé méně, ale to nemění na mém hodnocení. Kdo to vyzdvihuje na nejlepší profesionální úroveň je bezpochyby Martin Veselovský,který i z ne příliš zajímavého rozhovoru vymačká maximum. 85%

Řachanda (2016)

Do hajzlu, co to je? Řachanda,krásně si odporující název s následným dějem. Sranda? Jak pro koho,pokud jste si dali 10 jointů,tak asi ano. Sranda pro děti? Ale kdeže... Bohužel jsem nebyl schopen to dodívat do konce. Větší přeplácanou hovadinu jsem v poslední době neviděl. Nemá to žádný srozumitelný děj,z debilnějších postav se nám stanou ještě debilnější,a to je hlavní koncept filmu. Vykradli asi 5 filmů: trolla s kyjem z Harryho Pottera,střeti z Pána prstenů a Hobita,dále Noskův debilní projev způsobený lektvarem,což nám připomíná známého Božského Bruce že? A nesmí chybět rebelkyně s oštěpy,a to jsme zase u Avatara. A ostatní zmiňovat nebudu,to bych tento komentář nikdy nedopsal. Mrzí mě,že zde hraje jeden z mých oblíbených českých herců Bolek Polívka. Tu jednu hvězdičku dávám z milosti a z těch kostýmů a celkově vizuálních efektů,které se evidentně neprováděly v Movie Makeru. 15 %

Neviditelný (2020)

Zajímavý horrorový snímek s příměsí sci-fi. Po zhlédnutí zjišťuji, že jsem žádný horror tohoto typu neviděl. Furt samé duchařiny a neviditelné entity. Zpočátku jsem měl pocit, že to je další horrorovka o levitujících židlích, vidličkách a talířích, ale pak mě to dostalo a už jsem to musel dokoukat do konce. Závěr byl skvělý, prožíval jsem stejný pocit jako ta hlavní postava. 75 %

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Bohužel, toto se úplně nepovedlo. Netvrdím, že špatný, ale oproti ostatním dílům pouze čistý průměr. Co se týče různých vizuálních efektů tam nemám, co vytknout ,i když v některých fragmentech byly pro mě lehce kýčovité, ale to není ten hlavní problém. Zásadním problémem je děj, který postrádá větší hloubku jako třeba předchozí díly. Nedočkáme se nic velkého. Jean postihne kosmická síla a celý film s tím bojuje, nic víc, kromě toho Sophie Turner nebyla pro mě tolik věrohodná. Zároveň se tu tolik neukáže QuickSilver, což mě moc mrzí, vzhledem k tomu, že vždycky dodá více komičnosti a akce, čehož se tady nedočkáme.Film jsem zhlédl hlavně kvůli skvělé čtveřici herců, která nás provázela už od X-Men: První Třída, to jest Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult a hlavně James McAvoy a Michael Fassbender. 60%

O myších a lidech (1992)

Povedený snímek! Hned po přečtení knihy jsem chtěl vidět i film a rozhodně nemůžu litovat. Gary Sinise a John Malkowich je velice zajímavé duo, které ladí k sobě. Obzvlášť John Malkowich skvěle ztvárňuje Lennieho přesvědčivým až věrohodným dojmem. Garyho Sinise mám moc rád, ale spíše mi vyhovuje v roli poručíka Dana než tady. Ohledně děje asi nemám, co vytknout. Film znázorňující hospodářskou krizi v 30.letech, rasismus a dva kamarády, jejichž snem je mít velký dům,farmu a hlavně KRÁLÍKY. 80%

Černá labuť (2010)

"Dokonalost nespočívá v sebekontrole, musíš se umět taky nechat unést." Věta, která naznačila následné dění filmu. Wow, právě jsem to dokoukal a nemám slov, stále vstřebávám tu ohromnou sílu z toho filmu. Za celou dobu, co jsem se díval jsem nespustil film z očí. Musím říct, že zpočátku jsem nechápal ty její "bludy", ale postupem času se mi ta skládačka dávala dohromady. Takhle psychologický film jsem dlouho neviděl, naposledy jsem to podobně pociťoval z filmu Sirotek. Ale tohle? Ta celá její metamorfóza během celého filmu mě naprosto odrovnala a hlavně ta postupná a intenzivní gradace všech jejích vidin a bludů mě děsila. Finální scéna naprosto podtrhla celý snímek od slova do písmene.95% Vynikající výkon Mily Cunis a především brilantní výkon Nicoly Portman, která zaslouženě obdržela Oscara.

Teorie tygra (2016)

Vzdor. Přesně tohle slovo vystihuje celý film. Tento snímek velice skvělým a autentickým způsobem pojednává o soužití mezi mužem a ženou, jak ženy dokážou velice rafinovaným způsobem manipulovat s muži. A ti, kteří začnou postrádat volnost, hledají způsob, jak se jim vyhnout. Za mě velice povedený a oddechový snímek se skvělými herci. 75%

Ženy v běhu (2019)

Skvělá trhlá komedie! Pobavil jsem se. Film jde hezky svižně,krásné záběry na Prahu,zejména na Vyšehrad. Děj není nikterak složitý a zbytečně komplikovaný. Všichni herci mě bavili až na Martina Hofmanna,který ztvárněním hodného policajta mě prostě nepřesvědčil. Pokud si chcete pustit nějakou oddechovou českou komedii, tak vřele doporučuji. 70%

Po čem muži touží (2018)

Ale jo, pobavil jsem se. Typická česká úsměvná komedie,která neoslní ani neurazí. Jiří Langmajer je velmi dobrou volbou pro ztvárnění Karla Krále,tyhle role mu vždycky šly. Polívková to zahrála báječně,cením její přirozenost a autentičnost. A celkově? Velmi dobrý průměr. Za zhlédnutí stojí tak maximálně třikrát,víc asi ne. 60%

Chalupa (2020)

Slušná podívaná! Pustil jsem si to v půl 3 ráno pro zlepšení atmosféry a užil jsem si to. Kvalitě se nedá vůbec nic vyčíst. Nejlepší jsou na tom ty děsivé záběry na "pásce", které vzbuzují velký zájem o sledování. V porovnání s Epidemii je to trochu slabší. Epidemie byla přece jenom mnohem děsivějsí a celkově bylo téma mnohem zajímavější. 75%