Inseminátor (1987)

[FOD 2024] Jasně, pod nemocnicí běžně mají obří laserovou laboratoř a běhají jim tam děti s leukémií do márnice, kde krmí podivnou z pacienta vylezlou larvu něčím zeleně svítícím s nálepkou biohazard, po čemž strašlivě zmutuje. Takový běžný den v Nemocnici na kraji města, snažící se napodobovat motivy z Vetřelce. Jen tam nechcete uvíznout, když dají nemocnici do karantény a všechny kdo chtějí zdrhnout zastřelí. Docela úlet. Tu leukémii a měnící se pohlaví hmyzáka si nevymysleli otrlci pro simultánní dabing, ale opravdu to tam je!

Stovky bobrů (2022)

[FOD 2024] Málem jsem umřel smíchy. Instantní komediální klasika! Od téhle tvůrčí skupiny se mi líbila už Příšera z Michiganského jezera, ale ta byla spíš skečovitá a primárně pro milovníky starých béčkových filmů. Stovky bobrů mají oproti tomu kompaktní děj a ubírají se z bodu A do bodu B. Tím nejšílenějším a nejnepředvídatelnějším způsobem. Tohle je ta nejzábavnější a nejšílenější komedie, kterou si nedokážete představit. Wisconsin, 19. století. Týpek vařil applejack (americkou variantu jablečné pálenky) a vše bylo krásné, zalité sluncem a v alkoholovém oparu. Ale jednoho dne vše lehlo popelem a s holou řití musel začít čelit divoké přírodě a hlavně nepřátelským zvířátkům, která se nechtějí nechat ulovit. Jestli chce přežít a získat dívku svých snů, tak se musí stát zkušeným trapperem. Je to groteska prakticky beze slov, s bizarní, ale vnitřně konzistentní logikou. Připadáte si jak při sledování večerníčku O človíčkovi. Jen tam do něj nekopali lidé v bobřích oblecích a svět nefungoval jako v Looney Toones. Jste vystaveni nekončícímu přívalu situační gagů, které vás dostanou do kolen. S perfektně promyšleným opakováním a rozvíjením jednotlivých motivů naprosto nepředvídatelným směrem. Ve stylu herní logiky, kdy dosahujete nových úrovní a získáváte nové předměty a dovednosti. A možná se dočkáte i odhaleného dívčího kotníčku. Jeden by si rád obdivně hvízdl nad umem tvůrců. Ale nedělejte to 😅

Krotitelé brouků (1996)

[FOD 2024] Strašná blbost, která se dostala pod distribuční hlavičku Tromy. Začátek vypadal slibně, ale jak začali hubit stále větší brouky, tak mě to začalo nudit. Tady si nejsem jistý, jestli významově posunutý otrlecký simultánní dabing filmu pomohl, nebo uškodil. Každopádně díky za hluboký rozbor textů kapely Kryštof!

Zpustlina (1988)

[FOD 2024] Zpustlina, aneb horor se zpěvy a tanci. Dobrý bollywoodkyý bizárek. Je to jako když pejsek s kočičkou dělali dort a mrtě moc se u toho bavili. Tajemno, napětí, erotika, romantika, duchařina, vraždy, pořádné bitky a rozjuchané písničky! První horor z indické provenience nastavil laťku proklatě vysoko.

Vaginator: Dawn of the Bitches (2017) (amatérský film)

Zachraňte generála Testicla. Hláškami, akcí, romantikou, emocemi, zmutovanými kundami, doutníky a časovými paradoxy prošpikovaný masterpiece! Vrba rozpracoval jednoduchou konvezračku V1: The Hunters of Carnivorous Bitches do rozměrů epického akčňáku s kundyrvoucím sountrackem. Hej, chlapi! Poslední granát. Snad se dočkáme plnohodnotného pokračování a ne jen středověkého vánočního poselství ve Vaginator: Merry Medieval Christmas | ► Vaginator: Dawn of the Bitches

Vaginator: Merry Medieval Christmas (2019) (amatérský film)

Squirt a Vulvis po nepodařené cestě časem prožívají další středověké dobrodruštví s hřejivým vánočním poselstvím. Dokážete si představit tu radost osiřelých dětí, když konečně zasytí svá těla dozlatova propečenými kuřátky, na ohni opékanými, s dobrým chlebem? Já chci plnotučné pokračování! | ► Vaginator: Merry Medieval Christmas

Blaster II: The Second Blast (2023) (amatérský film)

[FOD 2024] The Blaster: Otrlecká double feature. Po perfektním prvním dílu se to stane zase! Při luxování! Je na čase koupit si jednosměrný lístek do vesmíru a vydat se na záchrannou misi mimo Zemi, s mizivými šancemi na úspěch. Ale když jde o unesenou Johhnyho holku, tak není čas na váhání. Připravte se na dobrodružství plné násilí, chytrých sexy žen s hlubokými dekolty, jednoduchých drsných mužů, palubního počítače a sexuální robotky. Je čas nakopat prdel hendikopanému záporákovi, který měl být dávno mrtvý. Papundekl ’80 style! Oproti prvnímu Blasterovi má druhý výstřel menší tah na branku, ale pořád jde o zábavnou svižnou amatérskou řežbu. A 45× vyšší rozpočet (90k) je znát. | ► (bohužel ještě není ke shlédnutí na jejich YT)

Tarantule (1955)

[FOD 2024] Takhle to dopadá, když dáte ženám volební právo. Začnou studovat a chtějí být asistentkami vědců a snad i vědkyněmi! Chlapi šovinisticky slintaj nad ženskými nožkami (I got stuck leaving the plane!), hodně se tu kouří cigára... Prostě padesátky. A pak tu máme šíleného vědce, který se snaží vyřešit zásadní problém lidstva, jak nakrmit expadnující lidstvo. A občas někdo se znetvořeným tělem umře. Jack Arnold natáčel velké hity v době, kdy lidé byli reálně vystrašení z toho, co přinese nový atomový věk. A byl to dobrý osobitý filmař, tvořící nejlepší a nejúspěšnější žánrové filmy své doby. A když není rozpočet, tak naznačuje, pracuje s kvalitním příběhem a hereckými výkony. Místo umělého pavouka točí živého. Všechny postavy jsou prokreslené, mají co hrát a jsou v tom přesvědčivé. JInak by film nefungoval, když jeho převážná část nestojí na efektech a buduje atmosféru nepřímo hromádkami kostí a louží blivajzu. Jen je škoda, že neuteklo to přerostlé morče. Vidět Tarantuli v dvojprojekci s (také Ardoldovým) Neuvěřitelně změnšujícím se mužem byl zážitek. Závěr s bojem proti tarantuli hodně zestárl, ale právě ona střídmost s efekty dělá z filmu klasiku. Předfilm: Bambi Meets Godzilla

Survivor Česko & Slovensko - Série 3 (2024) (série)

Ne, nechci se koukat na americkou licenci, abych mohl porovnat, jak moc je tohle špatný. Turecká licence bude mít 30 jednotek mé pozornosti dokud tam bude Mikýř. Spousta lidí je tam napřesdržku, polovina lidí chce skončit, celé to působí strašně nudně a bez Mikýře to bude marný. Lovci totálně toxičtí. Jednání Titánů nechápu.