Agora (2009)

Pro mě to byla jedna s prvních emancipovaných žen na světě. I když měla větší víru než leckjaký fanatický křesťan. Pro své názory umřela. Asi každý učenec své doby měl těžce na salámu dění kolem sebe. Připomněla mi výrok Archimédův: "Nešlapej mi na mé kruhy", než ho římský voják zabil.

Zakázaná zóna (2010)

Tento film měl obrovský potenciál, který nebyl vůbec využit. Spíš mě to připadalo jako nějaký levný romantický snímek zasazen do prostředí ufounských příšer.

Bez soucitu (2010)

Tento film je o dvou věcech. O vyholenym Travoltovi, který neúprosně kolem sebe rozdává vlastní krvavou spravednost, což se za chvíli promění v jatka a o maníkovi, který nosí skoro celej film vázu plnou koksu. Ovšem hláška: "To co já už dávno zapomněl to se ty teprve musíš naučit", mě dostala.

Armáda temnot (1992)

Třetí díl z trilogie Lesní duch. Tentokráte se děj odehrává v minulosti ve středověku. Film nabírá novou šťávu v podobě rytířů a technologických upgradů Ashe a konečné řešení s knihou Mrtvých.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Druhý díl z trilogie Lesní Duch. Tentokráte jiný začátek, ale podobný děj jak v jedničce končí dimenzionální bránou do minulosti. To už není horor jak jednička, ale takový polohoror a polokomedie.

Lesní duch (1981)

První z trilogie o zlu z lesa. I když druhý díl (Smrtelné zlo 2) je laděn trochu jinak na stejný způsob s pokračováním Armáda temnot. Tento film jsem viděl v rozmezí osmi až třinácti asi 5x, ale vždycky s jednohlasným dabingem a čekal jsem na hodnocení až konečně udělají dabing. Musím uznat po těch letech, že děj jedničky je dost naivní, ale efekty na tu dobu dost dobré. Dokážete si asi představit, co udělá tento film s mentalitou osmiletého dítěte. Je jasné, že jsem z filmu neměl zhola nic - pořád jsem měl zakryté oči a posraný jsem byl až za ušima. Teď jsem si ho konečně vychutnal a vůbec jsem se nebál, i když jsem ho sledoval večer v temnotě. No kouzlo strachu z dětství je pryč. I tak hodnotím vysoko.

Ponorka (1981)

Před pár lety jsem tento film viděl dabovaný verzi 216 min. Jelikož hraji Silent Huntera V. rozhodl jsem se znova si tento film pustit.Tentokrát jsem viděl 293 min. verzi s titulkama a musím říci, že je to epické veledílo o životě na válečné ponorce. Je jasné, že jsem to neskoukl v tahu ale po hodince a naprosto jsem si to vychutnal. Kéž by se točilo více takových dlouhých válečných filmů....

Jonah Hex (2010)

Western s nádechem futurismu má něco do sebe. Když se k tomu přidá kapka záhrobí je to zážitek pro mé oči a uši. Škoda, že to bylo moc krátké...