Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

Madsbender

Je drsný tak, že pred ním drátenka berie nohy na plecia. Terminátora poľahky strčí do vrecka. Nedostatok rozumu vynahrádza charizmou a neopakovateľným šarmom. Zoznámte sa, Bruce Campbell vo finálnom súboji s ultimátnym zlom! Riešiť u záverečného dielu kultovej trilógie Sama Raimiho Evil Dead otázku scenára, či dokonca dialógov, je ešte viac mimo než u predchádzajúcich dielov. Armáda temnôt si uchováva základy Raimiho krvavého hororu, no vsádza najmä na pestrú čiernohumornú komiku a všemožné výrazy a grimasy, ktorými Bruce vo svojej geniálnej dvoroli disponuje. A to je jedine dobre, lebo to z nej činí jednu z najzábavnejších komédií ranných 90.-tiek - ak sa dobre poznáte s Raimiho úchylným šialeným humorom, dobre viete, o čom hovorím. Imperiálny pochod armády kostlivcov mi nevdojak z neznámych príčin v mysli nastavil analógiu s výpravou Kurosawových vojnových filmov - a to je pochvala. Je skvelé vidieť, že Raimi zhola kašle na najnovšie efekty a počítačovú animáciu, a 90% všemožných monštier a podobne sú skvostné, ručne robené masky. No a tým som si odbil svoju svätú povinnosť fanúšika, povýšil Armádu temnôt z jednoliateho guilty pleasure na niečo viac a zostávajú mi len dve otázky: 1. Prečo je tretí diel neoficiálnym členom série? a 2. Prečo je tak hanebne nedocenený? 100% ()

B!shop

No co k tomu dodat. Dalo se to cekat. Vysoka latka nasazena prvnima dvema dily uz se proste nedala udrzet. Uz presun deje do stredoveku naznacoval zmenu, ale doufal jsem, ze aspon nejaka hororova atmosfera tu zbyla. Jenze nezbyla. Dej se hodne zpomalil, takze zadna zbesilost se nekona a krve tu je naprosty minimum. Triky se opet o trochu zlepsily, ale stale to neni ono. Misty mi to skoro prislo jak Navstevnici, ale naopak. Takze tu mame dobrodruznou komedii a jelikoz de o komedii, meli by tu byt vtipne sceny. Ty tu jsou a nektere hodne vtipne, hlavne zaver v S-Martu je hustej. Ale melo nich bejt vic. Takze jediny, co film zachranuje od prumeru je Bruce Campbell, kterej uz neni tak silenej, ale je spis vystrasenej a nasranej, kde se to ocit. Ale porad to jeste dovede slusne rozjet. Navic mu tvurci napsali par skutecne vtipnejch hlasek. Kamera se taky uklidnila a celkove vyzneni filmu je docela odlisne od predchozich dilu, takze kdybych nevedel, ze jde o pokracovani Evil Deadu a neznal ty dva filmy, vubec bych to za treti dil nepovazoval, pac to je dost odlisny. Ale docela se povedla hudba. I pres vsechny vytky a pres fakt, ze to je nejslabsi dil serie, opet obsahuje nektere logicke chyby a nenavazuje presne na druhy dil (ono by to ani neslo), jsem se vicemene dobre bavil, takze dam horsi 4*. Hail to the king, baby! ()

sniper18

Tu už Sam Raimi uzatvára svoju kultovú trilógiu, pričom tento diel sa už dá označiť za úplný úlet, čo síce bol vlastne aj Evil Dead 2, no Armáda temnôt ide v tomto ešte podstatne ďalej. Už len ten nápad prejsť v rámci série zo seriózneho komorného hororu do uletenej a relatívne veľkolepej fantasy odohrávajúcej sa v alternatívnom stredoveku, ktorá si ale stále zachováva mnohé trademarky série bol perfektný a pritom aj kvôli neporovnateľne vyššiemu rozpočtu aj dosť riskantný a našťastie to minimálne kvalitou aj skvelo vyšlo. Filmy by sa dal rozdeliť na tri dosť odlišné fázy, pričom minimálne dve prakticky naplno ponúkajú presne to, čo som si v takomto prevedení aj prial vidieť. A tak prvá fáza ponúkne skvelú interakciu Asha, ktorý si už naplno vychutnáva svoju ikonickosť, minimálne už len tou kombináciou upilovanej brokovnice a motorovej píly s primitívnym obyvateľstvom a tak tu jedna perfektná hláška strieda druhú. V strednej časti ma to trochu sklamalo, prišlo mi to ako variácia na úvodnú časť predchádzajúceho dielu, takže vlastne sám Ash čelí mnohým uleteným problémom, no tentoraz v trochu horšej kvalite, aj keď stále sa tu nájde dostatok nezabudnuteľných nápadov, hlavne celá sekvencia v mlyne s drobnými Ashami nemá chybu. No a zvyšok filmu celkový dojem opäť vylepšuje, táto bojová fáza sa teda nadmieru vydarila, je to nápadité a vtipné, tu si ani nemôžem sťažovať. A záver už tiež vlastne ani nemohol byť lepší. Takže po hororovej stránke tu už skutočne nie je o čo stáť, no s tým nemám ani najmenší problém, aj tak sú problémy s démonmi zaujímavé a zábavné, nápadov je tu nespočet a akcia sa vydarila, hlavne to celé dlhé finále. Obsadenie ma síce trochu sklamalo, tu za niečo stojí prakticky jedine ten Bruce Campbell a v pár scénach aj Embeth Davidtz, ktorá mi prišla sympatická, ale ten zvyšok ma už vlastne ničím nezaujal. No aj tak to vlastne stojí len na tom Ashovi, takže to nakoniec ani moc neprekáža. A aj Sam Raimi to zvládol skvelo, síce mnohé efekty sú už viditeľne poriadne zastarané a to aj na dobu vzniku, ale v tomto prípade to ešte beriem skôr za klad, lebo mi prišli tak zámerne brakové, že to ešte prídáva na zábavnosti. Takže toto najuletenejšie pokračovanie je pre mňa aj z celej série najlepšie, výborná zábava. 79% ()

MM_Ramone

Sam Raimi, ešte predtým ako sa stal známym hollywoodskym režisérom popkornových blockbusterov za aké sa dá bez pochýb považovať jeho trojdielna story o Spidermanovi, sa venoval úplne iným projektom. Svoju kariéru odštartoval na začiatku osemdesiatych rokov minulého storočia horrorom "The Evil Dead". Je to výborne natočený nízkorozpočtový snímok plný desivej atmosféry, strachu a krvavého gore. Dnes je tento film kultovým dielom, ktoré obdivujú a rešpektujú všetci horroroví nadšenci, vrátane mňa. Druhá časť z roku 1987 je v podstate len tuningom prvého snímku. S mierne navýšeným rozpočtom sa mu podarilo zo skoro rovnakého námetu vytvoriť najsilnejšiu časť tejto trilógie. Pri treťom, záverečnom dieli, v roku 1992, sa Sam Raimi nechal naplno uniesť svojimi bizarnými fantáziami a natočil šialenú časopriestorovú, inodimenziálnu horrorovú komédiu. Ash (Bruce Campbell) sa ocitol v stredoveku, kde povstala "Armáda temnôt" (Army of Darkness). Raimi aj Campbell sa pri tom očividne nesmierne dobre zabávali, a ja som si to s nimi tiež užil. *** ()

DJ_bart

"It was definitely the n-word!" ________ Zatímco první a druhý díl franšízy 'Evil Dead' jsou komediální splattery, díl třetí je neméně šílenou fantasy exkurzí do středověku, kde Bruce fakin Campbell bojuje s démony a kostlivci pomocí upilovaný brokovnice a řetězový pily místo ruky – no neber to. Hail to the King, baby! ()

• Ted Raimi, bratr Sama Raimiho, tu hraje hned čtyři camea. (Martin00x)
  • Závěrečná akční scéna v obchodě byla natočena dodatečně, jelikož film se producentům zdál příliš krátký. (Landauer)
  • Potom co Ash (Bruce Campbell) vyleze z „díry" se mu zničeho nic objeví zbraň v rukách. (dc125)

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)