Zločiny Velké Prahy - Dáma v studni (2021) (epizoda)

Žádní Hříšní lidé města pražského se nekonají. Pilotní epizoda na mne působila takovým unaveným dojmem, bez svěží energie, která by na diváka působila z obrazovky. Jsem zvědav na další případy.

Matsés (2018)

Povedený dokument, který mi snad až moc rychle utekl. Výtečný výběr komentujícího průvodce, pěkný poutavý hudební doprovod.

Hlava Medúzy - Smrt na zámku (2021) (epizoda)

Trochu zklamání v tomto díle bylo to kriminalisty trapné přehlédnutí evidentně "chybějící" vražedné zbraně a hlavně ta velice snadno odhalitelná zápletka s pachatelem. Mimochodem, ta linie s narušeným bratrem hlavní kriminalistky mi připadá úplně zbytečné a vypadá i bezúčelné. Jinak dobrý, maximálně standardní průměr.

Nejtemnější hodina (2017)

Dobré drama z dramatického období. Trochu mi chybělo úderné velké emotivní (hollywoodské) finále, něco jako ve filmu "Králova řeč" (který se odehrává prakticky ve stejnou nejtemnější hodinu v dějinách Británie). Film však ubíhal velmi svižně, bez nudy, až jsem byl překvapen jak to rychle ty dvě hodiny utekly. S hodnocením váhám, ještě kapku většího napětí, dramatu bych uvítal. 3,5 hvězdy (viděl jsem: 1x dvd/cz)

V karavanu po Česku - Karlovarský kraj (2021) (epizoda)

Příjemné putování ve kterém bych si však představil trochu větší zahloubání v navštívených lokalitách. A, jako u velkého množství cestopisných dokumentů, přehlednější názorné mapy, kde že se to vypravěč/kamera vyskytuje. 3,5 hvězdy

Bourák (2020)

Ukázka, že ani s výborným hereckým obsazením, kostýmy, výpravou a celkově technicky výtečným zpracováním se nemusí dosáhnou očekávaného výsledku. Více než polovinu, možná 2/3 filmu, jsem pořád kroutil hlavou a dumal, co že to jako má být? Takové nemastné, neslané, bez soudržného děje s podivným chováním postav. Uvažoval jsem, zda ohodnotím 2 či jen 1 hvězdou. Závěrečná třetina je už koukatelnější, ale jen "díky" laciné berličce ve stylu krvavého Quentina Tarantina, která však do děje příliš nepasovala. Měla to údajně být komedie, ale jsou tu jen 2, slovy dvě, několikavteřinové scény, které mne pobavili. Jinak totálně zamrzlý výraz po celý film. Scény, které byly zamýšleny jako humorné, jsou sice identifikovatelné, ale nic, úplně nic vtipného jsem v nich neshledal. V tomto okamžiku film hodnotilo 1890 diváků a je to na 35%. Nejsem tedy evidentně jediný, kdo si říká "Kde udělali tvůrci filmu chybu?" (vidělj jsem: 1x dvd)

Přes prsty (2019)

Film táhne a kladné body přidává především Langmajer ve své zábavné frajerské roli. Na děvčata se zase pěkně koukalo - i když byla k divákovi zády. První polovina filmu mi připadala zábavnější, více se to tu hemžilo bonmoty a vtipnými hláškami. 2,5* (viděl jsem: 1x)

3Bobule (2020)

Není to trapný pokus o komediální taškařici jako dvojka, atmosféra svěží a inteligentně vtipné jedničky s vůní vína však také chybí. Příběh ujde. Je však cítit spíše melancholie a pokus navázat na úspěch prvního dílu připomínkou zábavných scén či hlášek. Tak nějak mi pokračování připomínalo návratové "Sněženky a machry po 25 letech", kdy opakovaný vtip již není vtipem veze se to v melodramatickém duchu. 60% (viděl jsem: 1x)

Tenet (2020)

Cestování v čase je fajn zábavná záležitost, ale nemá smysl se pokoušet to pochopit neboť všechno, co se děje, bude dít nebo dělo může být tak překombinováno, že slovo realita přestane mít význam. Terminátor by mohl vyprávět... První čtvrtina filmu Tenet mi příliš záživná nepřipadala, spíš jsem kroutil hlavou, proč pátrání směřuje zdánlivě úplně mimo příběhovou linii a trochu dějový guláš. To se však objasnilo a rozjela se poutavá akce, trochu divoce s originální myšlenkou inverzního děje a celé se to všechno všelijak překlopí v čase. Kdo viděl - předpokládám, že většina, nějaké Nolanovy filmy, jako třeba Dokonalý trik či ideálně Počátek, tak bude v oněch zvratech jako doma. Ale stejně to logicky vysvětlit nelze :-) Slabší 4*. (viděl jsem: 1x cz)

Pašerák (2018)

Typický Clint Eastwood, to se pozná ... nejen podle toho, že hraje i v hlavní roli. Klidný příběh, žádný spěch ve vyprávění. Body dolů dávám za neuvěřitelnou naivitu, kterou měl dědula, když dostal balík prachů za převezení balíčku neznámého obsahu. A také tu tupost gangsterů, když tomu senilnímu staříkovi svěřili tu práci. (viděl jsem: 1x cz)

Časové pásmo bylo změněno