Duch ve stroji (2017)

Kyberpunkové sci-fi s pěknou hi-tech Scarlettkou a předvídatelným, ne příliš originálním dějem. Trocha zajímavé akce, ale přece jen ji chybí víc novoty. (viděl jsem: 1x cz)

Modelář (2020)

Úplně jsem nepobral potřebu toho Mádlova šišlání, které komplikovalo srozumitelnost. Po pravdě jsem čekal trochu jiný děj než ty naivní myšlenky pro spravedlnost, více rozvinuté vztahy s vedlejšími postavami. Takže pro mne jen "dobrý". (viděl jsem: 1x)

Národ sobě - kultura tobě (2021) (koncert)

Má to být povzbuzení... a jak se dívám na spolu-diváky z rodiny, tak u toho usínají. Po 2 hodinách zatím nic moc. Šporcl+beat box, DJ Roxstar a orchestr za 5* ... takto energicky jsem si to nějak představoval! Pokáč, Čechomor 5* nebo závěrečná "Sex je náš" s orchestrem bylo výtečné... Laterna Magica, MIG21, Michal Šípek za 4* ... ostatní (zatím) maximálně nemastný neslaný průměr nebo až příliš uspávací rádoby alternativní umělci. # Kdyby to jelo třeba v optimistickém stylu Pokáče už od začátku, bylo by to fajn. Poslední hodina a půl vypadá, že má o něco zajímavější "šťávu" než dvě předešlé... ### Kulisy ze symbolů mi k programu ani prostředí nepasovaly. Moderátoři? Hit to nebyl, ale snažili se. # Po kompletním shlédnutí: nevyvážené slabé 3* Diváci, resp. potlesk publika chyběl nejen účinkujícím.

Hlava Medúzy - Krev na stříbrném plátně (2021) (epizoda)

Vcelku dobrý díl, kde si odhalení pachatele nechali nakonec a nebylo možno pachatele odhalit hned na začátku. Dějová linie s bratrem?... asi okoukáno z amerických seriálů, kde vás napětím lákají na další díl, ale tady mne to nějak vůbec nezajímá.

Cena za štěstí (2019)

Dost velká bramboračka. Dvě hvězdy jen za účast vcelku dobrých herců, ale hlavně za to, že znám mnohem horší české filmy. To by už nebylo kam klesnout...

Zločiny Velké Prahy - Dáma v studni (2021) (epizoda)

Žádní Hříšní lidé města pražského se nekonají. Pilotní epizoda na mne působila takovým unaveným dojmem, bez svěží energie, která by na diváka působila z obrazovky. Jsem zvědav na další případy.

Matsés (2018)

Povedený dokument, který mi snad až moc rychle utekl. Výtečný výběr komentujícího průvodce, pěkný poutavý hudební doprovod.

Hlava Medúzy - Smrt na zámku (2021) (epizoda)

Trochu zklamání v tomto díle bylo to kriminalisty trapné přehlédnutí evidentně "chybějící" vražedné zbraně a hlavně ta velice snadno odhalitelná zápletka s pachatelem. Mimochodem, ta linie s narušeným bratrem hlavní kriminalistky mi připadá úplně zbytečné a vypadá i bezúčelné. Jinak dobrý, maximálně standardní průměr.

Nejtemnější hodina (2017)

Dobré drama z dramatického období. Trochu mi chybělo úderné velké emotivní (hollywoodské) finále, něco jako ve filmu "Králova řeč" (který se odehrává prakticky ve stejnou nejtemnější hodinu v dějinách Británie). Film však ubíhal velmi svižně, bez nudy, až jsem byl překvapen jak to rychle ty dvě hodiny utekly. S hodnocením váhám, ještě kapku většího napětí, dramatu bych uvítal. 3,5 hvězdy (viděl jsem: 1x dvd/cz)