LOVEní (2019)

Komedie u které se párkrát od srdce i zasmějete (a pokud netrpíte narkolepsií, tak ani neusnete). A to se počítá! Jinak takový ten předvídatelný příběh o "nečekaném" zamilování - nějak mi v příběhu chybělo víc nějakých alespoň náznaků, které by k zamilování zavdaly příčinu. (viděl jsem: 2x)

Sněženky a machři (1982)

Film, který se zapsal do učebnic filmařství jako ukázkové ztvárnění tématu realistická zimní teenagerovská komedie. Perfektní sympatické obsazení, vtipné hlášky, příběh, který mnoho z nás (nebo vašich rodičů) zažilo. Vidět Sněženky a machry je skoro povinnost.

Přání Ježíškovi (2021)

Snaha o romantickou vánoční propletenici ve které na konci všichni ke štěstí přijdou, polepší se atp. jak v americkém romanťáku. Nebylo to špatné, to vůbec ne. Ale měl jsem z toho pocit, že je to místy snad zbytečně natahované, děj s těhotnou přítelkyní bych razantně seškrtal nebo vypustil. A přidal více vtipných situací, občas to bylo trochu nudné. No jasně, po premiéře je každý režisér :-) Zamrzí, že to není ani originální nápad z české hlavy, ale okopírovaný polský film - jak nyní čtu... Holt, Láska nebeská to není, ale neurazí. Slabší průměr. 55% (viděl jsem: 1x)

Srdce na dlani (2022)

Příjemná romantická komedie, kde vše v poklidném a dějově příliš nekomplikovaném ději *** pozor spojler *** (ne)překvapivě všechno dopadne, přesně tak, jak si od začátku myslíte. Sympatičtí herečtí představitelé, že se to musí líbit.  70% (viděl jsem: 1x)

Tiché místo: Část II (2020)

Solidní dramatické pokračování se nese v podobném povedeném duchu jako první díl, možná o kousek akčnější. Jsem zvědav na "pokračování" aneb jak to vše začalo, které bylo nyní nakousnuto. 80% (viděl jsem: 1x cz)

Mrtví neumírají (2019)

Pomalé, suché jak chardonnay až se práší od úst. Buď to na mne dělalo dojem jako extra suchý satirický humor který mne částečně minul nebo jako aspirant na nejnudnější filmovou ulítlost s hvězdně talentovaným obsazením, které přišlo vniveč. Asi nebudu ten správný jarmuschovský artový fanda, abych u toho slintal blahem. (viděl jsem: 1x cz)

Mimořádná událost (2022)

Tak rovnou ať je jasno... Vlastníci mi připadají o chlup lepší, hlavně proto, že je humor postavený prakticky na realitě. Tady mi to připadalo, že se občas víc tlačí na pilu a více vyhrocuje, ale postavy ve vlaku byly stále živoucí a uvěřitelné. Je tu tolik vtipných konverzačních situací u kterých jsem se bavil, že by to většina komedií mohla závidět. 75% (viděl jsem: 1x)

Vlak do Pusanu (2016)

Davový "nádražácký" zombie film se sociálním podtextem. Pěkný úprk v korejském TGV před nenasyty. 75% (viděl jsem: 1x)

Princezna zakletá v čase (2020)

Fantasy pohádka nebo pohádková fantasy, no, to je šumák. Herecky neokoukané, povedená výprava a zajímavé téma "Na Hromnice...". Výborná orchestrální monumentální hudba jak z Hollywoodského fantasy filmu, kterou si klidně pustím i samotnou. I velmi pěkná ústřední (a jediná) píseň. A také pěkný tip na výlet k Lipnici nad Sázavou - pěkný hrad jsem viděl, ale o tomto zajímavém Památníku odposlechu v lomech jsem nevěděl.  (film jsem viděl: 2x)

Známí neznámí (2021)

Povedená hořká komedie, v níž nejvýraznější herecký krajíc si ukrojil Martin Hofmann. Kouzelná byla i Táňa. Hezky dramatická Klára. Všichni byli fajnoví, pouze mi v některých okamžicích vadilo ono česko - slovenské pojetí, kde jsem musel mít ostříží uši, aby mi nic z drmolení ve slovenčině neuniklo. Ano, je to remake. Jeden z desítek. Podívejte se na tu naši federativní verzi a až poté si pusťte pro porovnání - chcete-li, třeba s delším časovým rozestupem, italský originál Naprostí cizinci. Původní italský film jsem viděl někdy před pěti lety. A ano, i takto s odstupem, italský temperament byl o chloupek větší. A přestože je to prakticky totožné, naše verze je také povedená! (viděl jsem: 1x) PS: Asi je to nošení dříví do lesa, nicméně z podobného konverzačního ranku je výtečný i Bůh masakru.