Já, Olga Hepnarová (2016)

Líbilo se mi, že film byl vyveden v "barvách" sedmdesátých let a nebýt některých známých tváří, by člověk ani datum vzniku neuhodl. Film je trochu utahaný, ale to mi tak nějak pasovalo do "retro" ztvárnění. Neokoukaná herečka v hlavní roli předvedla výtečný výkon. Občas může film přijít nudně neatraktivní, záleží na tom, co od něj kdo očekává. Za mne, pěkných, 70%.

Já, robot (2004)

Můj velmi oblíbený akční sci-fi kousek! >95%

Jason Bourne (2016)

Nejkladnější věcí bylo parádní dynamické akční tempo, které nedávalo příležitost ani na chvilku si odskočit od filmu. Bournův motiv v tomto díle byl takový trochu pochybný. Špióni jako obvykle neuvěřitelně geniální a schopnosti agentury po někom pátrat či hacknout cokoli mimo normální chápání (jako vždycky). Když už jsem přemýšlel o akci, že je vážně dobrá, ale nic zvláštního, zapamatovatelného, konečně přišla zábavná honička jak v Rychle a zběsile. 80% (viděl jsem: 1x)

Jawan (2023)

Indický meníčko o několika chodech pro početné publikum. Pro každého něco. Netušil jsem o co půjde... začíná famózní choreograficky vytříbenou akcí, přejde do krimi thrilleru, začne na diváka pomrkávat politickou agitkou, že se nebere tak úplně vážně, a dorazí to romantikou a pestrobatevnými hudebními videoklipy. Jo, to je Indie překvapivých chutí. Bollywoodský vymazlený akční nářez s absurdní stopáží natahovanou snad až zbytečně mnohavrstevnatým příběhem s romantickou linkou. Ty akční scény jsou fakt efektní! 85% (viděl jsem 1x)

JCVD (2008)

Jean-Claude, akční hvězda osmdesátek, jehož postavy ve filmech typu Kickboxer či Krvavý sport byly kdysi pro mne, jako kluka, idolem superhrdiny, se v tomto filmu představuje v jiné roli, ve které - světe, div se - předvádí opravdové herectví. A vůbec ne špatně, ba naopak. Bravo! Pět hvězd je možná až moc, ale za to příjemné překvapení si to zaslouží.

Jde si pro nás noc (2018)

Tohle není plážová idylka z Bali, ale pořádně krvavá řezničina z Jakarty. Kdo má rád tento typ asijských brutálních mlátiček bude spokojen. Děj je tu klasicky ne moc smysluplný, jen jako mimochodem, aby se neřeklo, ale hlavně jsou to velká jatka se sadisticky vzrušeně zábavnými brutál prvky, při kterých čím víc je hrdina pobodanej, rozřezanej, postřelenej, tím víc má energie do dalšího boje. Povedený akční film, který však skončil těsně před branami pro vyvolené v síni kultovní akce. 70%

Jeden musí z kola ven (2011)

Tak prolezlé spoustou špionů a zašmodrchané, že jsem ani u závěrečných titulků pořádně nevěděl kdo je kdo. I přes dobrou atmosféru mne to nepohltilo. Někdy se na to musím podívat znovu. edit: viděl jsem to podruhé a pořád se nemohu zbavit dojmu, že ta špionská kulišárna byla nějak moc zašmodrchaná a furt v tom mám cirkus... Kdo to doprkýnka jako byl ten Karla???

Jedna mezi oči (2012)

Trochu sentimentální klasický akční film, kterých už tu bylo nepočítaně. Proč ne, nic jiného jsem ani nečekal. Příště trochu ubrat na kecech a přidat akci. 70%

Jedna rodina - Autosedačka (2022) (epizoda)

První díl mi udělal jasno, že tento seriál si není nutno v programové nabídce zakroužkovávat. Což o to, herecky je to přirozené (až na rádobykomickou figurku Pavla Zedníčka) a nenucené, sem tam i lehký nenásilný humor. Ale tak nějak jsem se nudil tou předvídatelností. Možná jindy mne to bude bavit víc. Téma má co nabídnout.

Jedna ruka netleská (2003)

Výborně zahrané rozmanité zábavné figurky, že se zpětně - při repríze po letech, divím, proč jsem dal pouze čtyři hvězdy... a proč má celkově pod sedmdesát procent...?