Oppenheimer (2023)

Vypíglované filmařské drama. To není životopisný dokument, ale ústředním motivem je spíše špionážní vyšetřovací drama s parádní zvukovou kulisou. Mnohdy dialogová smršť a přehršel postav je tak trochu i kámen úrazu, neboť jsem se občas (především ve finále) cítil tím davem a dialogovým tornádem uválcován. Parádně natočený film, který však nebude ve společnosti mezi násobnými shlednutími. 85% (viděl jem: 1x cz, domácí kino)

Osada (2021) (seriál)

Povedené barvité postavičky s kvalitním hereckým obsazením. Humor je chytrý, ale je třeba si ho všimnout a pochopit do hloubky neb se dá klidně přehlédnout a sklouznout k nudě. Když však něco, tak je to perla, žádný kýč. Škoda, že se neperlilo častěji. (Tak nějak jsem měl přehnané očekávání zábavy jako v seriálu Čtvrtá hvězda). Pohodový seriál, od kterého jsem však v žánru komedie čekal přece jen větší útok na bránici. Asi na mě leze deprese...

Osada - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

Tak to nějak jde s kvalitou dolů. Jakoby tvůrcům došla fantazie a spíchli to horkou jehlou.

Osada - Epizoda 6 (2023) (epizoda)

Z komediální absurdnosti, která může být určitý čas zábavná se stává trapnost bez humoru a zoufalý scénář zachraňují pouze dobří herci, na které je radost se dívat a nejsou to mdlé televizně seriálové karikatury.

Osada - Epizoda 7 (2023) (epizoda)

Tento díl byl něco jako vynoření potápějícího se. Lepších vtipů zde bylo znatelně více než v upadajících předchozích dílech.

Osamělý jezdec (2013)

Zvěsti předcházející film, že to bude jako Piráti z Karibiku na Divokém Západě nelhaly. A to v dobrém i ve zlém. Hlavní postava je skutečně takový Jack Sparrow, jen s mrtvým havranem na hlavě. Humorné scény se nesou v podobném ražení, aby se pobavila opravdu celá rodina, včetně dětí (několik vtipů mi přišlo až přehnaně dětinských). Akční scény jsou fajn a dynamické, přestože je cítit pomocnou ruku digitálních efektů v každém filmovém políčku (nejen při zběsilé finálové vlakové honičce). Stopadesát minut mi však připadalo přece jen zbytečně moc a odskoky na vypravěčské scény děj zbytečně trhaly a narušovaly. Přesto však cíl - dobře pobavit, se podařil. Zábavná oddychovka pro letní večery. 85% (kino)

Osídlíme Mars? (2009)

Teorie, úvahy a představy jak učinit jinou planetu obyvatelnou. Dnes se to možná zdá být jako utopie...ale v daleké budoucnosti to bude zřejmě nezbytné. Vždyť Jules Verne byl také takový fantasta, jehož nápady ve vědeckofantastických románech byly jak z říše snů... Tak proč si trochu nezafantazírovat, že?!

Osm hrozných (2015)

Perfektní kamera, výprava a hudba, skvělí herci, výborné konverzačky i krvavé orgie pěkně po tarantinovsku. Ale přeci jen bych to zařadil o pár chlupů za Hanebný pancharty a Nespoutaného Djanga. 90% (kino)

Osmy (2014) (TV film)

Příjemná komedie s výtečnými herci.

Ospalá díra (2013) (seriál)

První díl byl zajímavý, tak si nenechám ujít ani další díly. Jen jsem zvědav, co tam budou pořád řešit. Prozatím aspirant na čtyři hvězdy. Hodnocení udělím nejdříve po čtyřech, pěti, viděných dílech...