Ant-Man (2015)

Toto je superhrdinský film tvořený především pro mládež a děti, který prakticky neobsahuje žádné brutální násilí či krev, aby byl přístupný opravdu všem a obsahuje humor, který děti pobaví (nejen je). Zpočátku jsem byl z toho lehce zklamán, postupně jsem to vzal na milost a také se u filmu bavil, přestože většina humorných scén byla předvídatelná. A z lepšího průměru dospěl k nadprůměrnému zážitku. 75%

Vyšší princip (1960)

Výborně vykreslená atmosféra válečné doby. Jednoznačně plný počet hvězd.

Pařížská blbka (2015)

Hrozná trapárna u které jsem vydržel jen v zoufalé naději, že přijde něco, co by mi připadalo opravdu zábavné. Alespoň bod za snahu o originální způsob natočení komedie skrytou kamerou. Popravdě jsem si prakticky celý film myslel, že je to z velké části jen tak dobře zahrané a jen se to tváří, že je to amatérskou skrytou kamerou nasnímaný reál, ale ono to bylo snad fakticky jen inscenované na netušící lidi...

Hardcore Henry (2015)

Film je kompletně celý natočen z pohledu hlavní osoby, je pořádně akční s vydařenou dávkou vtipu. Konečně někdo zdařile předvedl, jak by mohla vypadat počítačová hra na filmovém plátně. Stvořeno pro fanoušky akčních pc her typu first-person-shooter, od Wolfensteina 3D přes Half-Life po ...ani nevím co... :-) Nehráči tu divočinu těžko ocení. >80% (kino)

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Velmi povedené emocionálně napínavé drama o boji s drogovými kartely a z míst, kterým se turista vyhýbá obloukem. 85%

Jedna ruka netleská (2003)

Výborně zahrané rozmanité zábavné figurky, že se zpětně - při repríze po letech, divím, proč jsem dal pouze čtyři hvězdy... a proč má celkově pod sedmdesát procent...?

Dárek (2015)

Zajímavé psycho drama, které zápletky a odhalení servíruje hezky postupně, tudíž se divák nenudí. 75%

Pět mrtvých psů (2016) (seriál)

Pět mrtvých psů se rozuteklo do třech dílů. Jenže z nastíněné velké akce, dotýkají se vysoko postavených znuděných pohlavárů zbyl jen popsaný cár papíru a upoutávka na Olomouc a moravskou ZOO. Jako když vypravěč nedopoví pointu.

San Andreas (2015)

Rodinné drama na pozadí megalomansky destruktivní události. Slušně vytvořená katastrofa (škoda některých do očí bijících triků) však ve finále hraje jen druhé housle před americkou rodinkou. Totálně odpočinková jednohubka, kterou si nejspíš podruhé již nedáte.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

S přibývajícím časem ubíhajícího předlouhého filmu mé nadšení opadalo a opadalo. Exploze střídala explozi a bylo vidět, že se značná část finančních nákladů promítla do kvalitně provedených efektů. Jen mne to neoslovilo tolik, jak jsem doufal. A ani ty nadupané akce nepřekvapily nějakou originální zapamatování hodnou specialitkou a dojem jsem měl jako u mnoha podobných současných mega akčních filmech, kde je spousta akce, ale nevtáhnou vás do děje a jméno filmu do měsíce zapomenete. A k čemu tam vůbec byla ta "x-menovská" Xena mi vůbec jasné není (jako představení další komiksové figurky pro následné filmy to je dost nešikovné naroubování bez nějakého jiného smyslu v ději). A ještě ta finální akce s otesánkem mne zklamala. Prostě jsem neočekával, že se film odvrátí tolik od konceptu a atmosféry skvělé předchozí batmanovské trilogie. (kino)