Prahysterie (1993)

U těchto typů filmů mám vždy problém s hodnocením. I když jsem si na sto procent jist, že kdybych to viděl ve věku okolo 4-7 let, tak by se mi to líbilo. Ale také si na druhou stranu myslím, že ani v té době bych tomu nedal 5*. Pro děti milující dinosaury určitě to pravé. Takový průměr. Já bohužel jako starší už tyto mini dinosaury vnímám jako rozpohybované figurky, ale ok. Na to, že to je film pro malé děti tak to docela šlo. Rozhodně bych si to nepustil znovu, jelikož jsem starší a má m jinou filmovou potřebu.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Narozdíl od dnešních USA sci-fi a akčních filmů je tohle asi ten nejlepší film. Dokonalý děj, super herci, efekty také super. Asi se tu nebudu rozepisovat. Jen bych chtěl poznamenat, že bych nechtěl aby se točil nový díl Star Wars, protože kdyby to navazovalo na tento díl, tak bych se odmítal dívat.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Tak tenhle díl mám okoukán ze všech nejvíc, a rovnou v několika verzích. Nejprve jsem tento díly spatřil jako mladší ve zvláštním vydání z roku 1997. Pak jsem měl příležitost zhlédnout DVD verzi z roku 2004, pak jsem měl šanci vidět verzi z roku 2011, a nakonec jsem měl tu čest vidět tento film i v původní verzi z roku 1977 (rozdíl mezi těmito verzemi je délka, zlepšené CGI efekty, apod.)

The Headless Eyes (1971)

Hm. Z jedné stránky bych dal 3*. Společně za děj, a originalitu v té době. (Hlavní postavou je samotný vrah) ale z druhé stránky si uvědomuji, že to není ten typ hororu co já chci. Podle mě se tam často vraždilo, a neměl jsem pocit, že se jedná o zábavný horor, či nějak strašidelný. Samozřejmě atmosféra na začátku byla výborná. To nebudu popírat. Ale zbytek děje se jenom nese v duchu: hlavní postavou je vrah, a bude i v městě často zabíjet. Možná to hodnocení někdy změním. Ale citově je to na extrémně silné 2*.

Rambo: První krev (1982)

Ano! Výborná nostalgie!!! Super herec Sylvester Stallone. Asi se tu nemusím rozepisovat. Je tu moc komentářů. Už podle mých slov na začátku komentáře pochopíte, že to miluji. Dodnes mě ale z tohoto filmu trápí jedna věc. Když ten film končil, tak jsem si extrémně přál, aby to hrálo dál :D.

Pátek třináctého (1980)

Řeknu vám, že jsem tenhle film dlouho odkládal, vlastně ani nevím proč. A řeknu vám, že jsem dělal chybu. Protože kdybych to viděl dříve, tak tu nudu mám za sebou. Dodnes nepochopím, proč vzniklo více dílů. Ani v té době nechápu, jak to mohlo mít úspěch. I ty herecké výkony jsou někdy až k popukání. Celkem nápad natočit tento film pro mě není nic originálního. Jediná originalita možná je v tom, že vrahem není muž jak často bývá, ale žena. Navíc jak už jsem psal mě to velice nudilo. Za co vlastně dávám 2*??? Za pár zajímavých scén, někdy za triky, a začátek se docela dobře rozjížděl, pak to ale tvůrci pokadili na celé čáře. Lepší 2*.

Masakr v Texasu (1994)

Někdo mi díky tomuto hodnocení může nadávat do **** apod., ale mě je to u zadku. Je to můj názor jestli se mi tento film líbí nebo ne. Při sledování této série jsem si uvědomil, že ani jeden díl kromě jedničky na sebe nenavazuje. To znamená, že dvojka navazuje na jedničku, trojka ignoruje dvojku a pokračuje v jedničce, a čtyřka ignoruje všechny dosavadní díly a navazuje na díl první. Takto jsem to pochopil. Přiznám se, že jsem si všimnul, že pár scén z tohoto dílů byla kopírka z jedničky, ale mě to nějak nevadí. Nevím proč, ale tento díl mě hrozně bavil, a musím se přiznat, že po jedničce je to nejlepší díl série. Ano. Herci jsou průměrní, a chvilkami podprůměrní, ale né natolik, jako v dnešních českých filmech. Přiznávám se, že tohle bych si pustil i vícekrát. Podle mě to nějakou velkou ostudu jedničce (jako dvojka) nedělá. Byl jsem spokojen. Brilantní 4*.

Pojďte pane, budeme si hrát - Jak jedli vtipnou kaši (1966) (epizoda)

Na tohle jsem dnes omylem narazil, a musím se vám přiznat, že i když už nejsem malé dítě, tak jsem z toho malého medvěda chcal smíchy, ale zároveň byl chudák. Jak si ten velký z něho dělal neustálou prču.....

Kožená tvář (1990)

Kdyby jste se mě zeptali na toto: ,, Filipe, tento film točil režisér, který točil pár dílů Mistra Loutkáře. Poznáš, o jakého režiséra se jedná???" A moje odpověď by byla: ,, Jeff Burr". Pokud vám někdo položí tuto otázku, a znáte názvy režisérů loutkáře, tak to nejde nepoznat. Prostě nejde. To mi věřte. Ten jeho styl jde poznat. Řeknu vám, že celkově tento film není ostuda série Texaský masakr motorovou pilou. Co mi akorát vadí je to, jak tam ta baba mlátila koženou tváři do tváře velkým kamenem, a kožená tvář přežila. To by se v realitě nemohlo stát.... Já tomu rozumím! Další trapná Slasher tradice. Vrah nejde zabít co ??

Texaský masakr motorovou pilou 2 (1986)

Hmmm. Většinou hodnocením na ČSFD nevěřím, ale tady jsem nejspíš udělal chybu. Nebudu vám lhát. Nenudil jsem se. V tom filmu bylo i pár záběrů, které mě dostaly. Ale jinak to nechci vidět v životě po druhé. Příjde mi to kapku jako znesvěcení jedničky. To samé mi můžete namítat u Noční můry v Elm Street, ale Freddy byl takový černý humorista už od začátku. To jak tam Kožená Tvář mířila na.... Radši nic. I přesto, že dávám tomuto filmu 3* a to ještě slabší, tak vám ještě řeknu, že na tenhle film jsem zatraceně hodný.