• Thriller

Božena (2021) (seriál)

Tento seriál se mi líbil, že ukázal Němcovou jako normální ženu, která měla děti, a světe div se, když měla děti, tak měla i sex. A dokonce ten sex měla i s jinými muži než s manželem. Na druhou stranu nám režisérka tvrdí (asi vědoma si toho, že seriál mířil na 20 hod. na ČT1), že v 19. století byli lidé při sexu zásadně oblečení. Zároveň seriál i pravdivě naznačuje, že tato slavná spisovatelka vlastně vcelku nic moc nenapsala. Nějaké pohádky, nějaké básně a jednu slavnou nudnou knihu, kterou si musí člověk přečíst nejpozději, než vstoupí do puberty, protože potom už je ta kniha absolutně nečtivá. V tomto kontextu je umístění Němcové v top 10 v anketě Největší Čech totální úlet stejně jako fakt, že ulice "Boženy Němcové" (ve skutečnosti Barbory Němcové) je snad ve většině českých obcí, které mají pojmenovány ulice. V tomto ovšem vlastně seriál popírá sám sebe, protože si po zhlédnutí divák klade otázku "Tak proč o ní teda natočili 4dílný seriál?".

Čokoláda (2000)

Extrémně nerealistický scénář. Starosta je bůh, který rozhoduje o tom, kdo má s kým kamarádit, kde má nakupovat a co má kněz kázat v kostele. Konec samozřejmě předvídatelný.

Ochotní dospělí (1992)

Film je docela nuda, než asi v půlce přijde zásadní zvrat. Nakonec to dopadne dle očekávání. Pro českého diváka je tento americký film nejužitečnější v tom, že mu ukazuje, jak vypadají pořádné rodinné domy pro střední třídu.