Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Thriller

Recenze (23)

plakát

Elephant Juice (1999) 

Drama s náznaky komedie o 7 přátelích z Londýna - 2 hetero páry, 1 gay pár, 1 zpočátku nezadaný -, ten nezadaný si najde ženskou, takže pak je to o 4 párech, hodně se mluví o sexu a i ty postelové scény tam jsou. Nic moc.

plakát

Paralelní matky (2021) 

Dokonalý střih, ani sekunda nuda. 2 témata, nechápu, proč to tady tolika recenzentům vadí, mně to vůbec nevadilo, a to, které tu tolik lidí označilo za zbytečné, mně nakonec i přivedlo k slzám. Krásné barvy, dobrá hudba, i závěrečné titulky zajímavě udělané.

plakát

Jan Žižka (2022) 

Líbil se mi Kajínek a líbil se mi i Jan Žižka. Děj je zajímavý s řadou zvratů. Rozhodně jsem se nenudil. Je to díky tomu, že zde nejsou jen 2 strany (typicky dobrá a špatná). Hlavní postavou je Žižka, který má okolo sebe partu svých mužů. Pak jsou tu 3 mocné zájmové strany vedené králem Václavem, králem Zikmundem a Jindřichem z Rožmberka. A vlastně je zde ještě 4. mocná zájmová skupina, která ve filmu není vidět, ale dost se o ní mluví, a to jsou příbuzní Jindřichovy snoubenky Kateřiny (neteře francouzského krále). Tyto skupiny se různě podvádějí. Navíc Žižkova parta není po celý film tak úplně soudržná parta. Takže Žižka se má co ohánět. Dobrá hudba. K filmu mám ale 2 kritické poznámky. Zaprvé (trochu spoiler): V jednom momentu vyhrožuje Zikmund Rožmberkovi, že jestli se přidá na stranu Václava, a ne Zikmunda, tak udělá něco, kvůli čemu půjde proti Rožmberkovi ona 4. skupina. Mně ale můj zdravý rozum říká, že kdyby to udělal, tak nepůjdou proti Rožmberkovi, ale proti Zikmundovi. Zadruhé: Proč se film v angličtině nebo v němčině nejmenuje Jan Žižka, ale Středověk?!? Kvůli tomu, že v cizině Žižku neznají? No a? Takže Ben Hur by se měl jmenovat Starověk a Milk Novověk? Film o hrdinovi ze středověku se může jmenovat William Wallace nebo Statečné srdce, ale určitě ne prostě obecně Středověk. Neumím si představit, že bych šel do kina na film, který se jmenuje Středověk. Nedivím se, že film v cizině propadl. Podle wikipedie to vypadá, že v polštině se to jmenuje Válka králů a v turečtině Velký válečník. To už je o něco lepší.

plakát

Tenká červená linie (1998) 

Zbytečně prokládané "vzpomínkovými" pasážemi s manželkou jednoho vojáka. Distributor se snaží z diváků dělat blbce, když nám tvrdí, že Clooney či Harrelson jsou v hlavních rolích.

plakát

Volavka (1995) 

"Psychologicko-kriminálny príbeh známeho francúzskeho režiséra Bertranda Taverniera o troch mladých ľuďoch, ktorí chladnokrvne zabijú zlodejov... (oficiální text distributora)". Distributor je idiot? Oni žádné zloděje nezabili! Co to tu recenzenti plácaj o psacím peru? To byl nožík na otevírání obálek dopisů.

plakát

Grand Canyon (1991) 

Bohužel na celém filmu je nejlepší úvodní sekvence, při které se za doprovodu dobové hudby střídá NBA a rekreační basket. Co se týče děje, nic se nezdá vysloveně přitažené za vlasy, i když to, co se postavám přihodí, vůbec není banální, jak tu někteří jiní recenzenti tvrdí. Zdá se tedy, že film je ze života. Jenže není. Dialogy se hemží "filozofováním", zkrátka větami, jaké skuteční lidé nikdy neříkají.

plakát

8 žen (2002) 

Naprostá slátanina. Jako divadelní hra to může být přijatelné, jako film ne.

plakát

Holčičky na život a na smrt (1995) 

Příšerný film. Příšerný scénář Jaroslava Brabce, příšerná režie Jaroslava Brabce, příšerná kamera Jaroslava Brabce, hudba Michala Pavlíčka slušná. Veronika Freimanová hraje dobře, jenže příšerný scénář už herci zachránit nemohou. Navíc si tady scénárista-režisér-kameraman Brabec často plete natáčení "celovečerního" 1,5h filmu s natáčením 4min hudebního videoklipu. Hlavně když používá zpomalené záběry.

plakát

Austrálie (2008) 

Předvídatelný děj, hlavně je jasné, jak to dopadne. Ale nenudí to, i přes dlouhou stopáž. Tedy vlastně ano. Nudila mě řada scén s klukem Nullahem. Přiznám se, že osud Nullaha mi byl ukradený, zajímal mě jen osud Sarah Ashleyové.