Vikingové (2013) (seriál)

Miluju! Po neuvěřitelně atraktivních pár prvních sériích sice přišlo zklamání,- ale i tak s klidným srdcem doporučuju! Jak jsem psala i u The Last Kingdom - pro historicky přesný výklad si vezmu encyklopedii, ale kdo rád jazyk, hudbu, obecně toto období - ten si přijde na své!

Poslední království (2015) (seriál)

Parádní podívaná pro milovníky dobovek tohoto typu a pohádek pro dospělé. Historické nepřesnosti neřeším, v případě potřeby mám encyklopedie. Skvělá hudba, výborné obsazení (i když v poslední sérii stará královna, umírající dcera a mladá vnučka všechny vypadaly na 37 let..). Oproti Vikingům, kde s každou novou sérií dle mého úroveň klesala, se tady daří zachovávat balanc. Téměř žádné hyperkorektní netflixovské pojetí kvituju s povděkem! Líbilo :-)

Cesta svatojánských mušek (2021) (seriál)

Mě to hrozně nebavilo..ani příběh, ani zpracování, ani herci. A ač se mi to nestává, nedokoukala jsem ani první řadu. Za mě ztráta času :-(

Hříšníci (2011) (seriál)

Pro mě jeden z nejlepších seriálů ever! Přišla jsem na něj náhodou, nechápu, že úplně unikl publicitě. Perfektní obsazení, W.H.Macy je neskutečný borec!! Je super pozorovat růst dětí i jejich vývoj jako postav, vliv prostředí na jejich chování, totálně nekorektní černý humor, situace ad absurdum i silné citové momenty. Škoda, že nemůžu nikde najít britskou původní verzi (ale tentokrát silně pochybuju, že by tuto překonala). Nekriticky miluju všechny postavy a bude se mi po nich stýskat. 6hvězdiček :-D