Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Moje nejoblíbenější knižní filmová předloha. Moje srdcovka. Můj život. První díl je krásný pohádkový začátek a také zážitek. Postavy jsou sympatické, příběh kouzelná, hudba masterpiece, akce fajnová. Tenhle film započal nový kouzelný svět, na kterém vyrustali miliony lidí. Já nejsem vyjímkou. 85%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Dojmy - Tleskám. Seriozně a vážně, tleskám. Poslední díl s téhle trilogie a jsem neskutečně spokojen. Fantastický uzavření příběhu naších milovaných postav a konec éry jednoho zlatého prstenu. Páne Tolkiene, opravdu vám děkuji. Tahle trilogie je vážně něco více než jen filmy, které jsem si užil a miloval jsem je. Děkuji! Celkové Hodnocení - 100%

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Dojmy -  O malinko slabší než první díl, ale pořád to funguje. Postavy jsou stále sympatické, především Smíšek a Pipin, které jsem si hodně díky tomuhle díle oblíbil, Sam je stále ten starostlivej a úžasnej hobit a tak dále. Děj je skvělý, ale na první díl to nemá. Hudba, akce, vizual a prostředí, prostě WOW, nemám slov. začínám si uvědomovat, že tuhle trilogii vážně miluji. Celkové Hodnocení - 95%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Dojmy - Hele, klidně mě všichni ukamenujte, ale já se k tomuhle filmu dostal až v roce 2021 dobře? A to si říkám fanda filmů :D. Tenhle film je vážně užasný. Postavy jako je Sam, Gandalf, Frodo, Pipin, Smíšek a členi  společenstva prstenů jsou vážně skvěle napsané postavy a záleží vám na nich. Děj je kouzelný a hodně, ale opravdu HODNĚ skvělý. Hudba je přenádherná a jde s ní cítit emotivní stránka. Prostředí a zasazení je vizuálně na špičce úžasnosti a originality. Vážně tleskám, tenhle film a zbylí 2 vážně stojí za to. Nedivím se a podporuji, že je tenhle film považován za hodně solidní a úžasný film. Celkové Hodnocení - 100%

Hra na oliheň - Peklo (2021) (epizoda)

Trochu slabší epizoda, ale stále má co nabídnout a nebyla vůbec špatná. 80%