Upgrade (2018)

Jeden z nejzajímavějších filmů posledních let. Mezi neustálými restarty, remaky a natahovanými sériemi je tohle taková malá perla. Velice příjemná oddychová záležitost se zajímavými momenty. Mám za sebou dvě promítání a už se těším na další. Poctivé 4 hvězdy.

TRON: Legacy 3D (2010)

Audiovizuální skvost! Hlavně ta hudba, to je prostě masakr. Nejspíš bych dal plných 5 hvězd, kdyby celý film jenom hrála hudba Daft Punk, nikdo by nemluvil a já jen sledoval souboj light-cyclů. Dějově to opravdu není nic převratného, ale Daft Punkové to celé povznášejí na jinou úroveň. Naprosto příjemná oddychovka. "The GRID. A digital frontier."

Argo (2012)

Tenhle film mi dlouho unikal, snad jsem se mu nevědomky vyhýbal. A to byla velká škoda. Vždyť já při sledování chvílemi skoro nedýchal, tak moc jsem byl napjatý. Historické skutečnosti jsem neznal a o to víc jsem si to pak užíval. Takhle blbá až vlastně geniální zástěrka, to snad není možný :) Krásné 4 hvězdy, Bene.

Gladiátor (2000)

V prodloužené verzi má tenhle skvost necelé tři hodiny, ale vždy mi to uteče jako voda. Tohle je dnes už kultovní klasika. Generál, který se stal otrokem. Otrok, který se stal gladiátorem. Gladiátor, který se stal nejslavnějším a nejmocnějším mužem Říma. Maximus Decimus! Ridley, děkuji ti za další skvělý kousek. Za mě je to plná palba.

Paprika (2006)

Co jsem to právě viděl? Prozatím ponechám tento zvláštní kousek bez hodnocení, protože to všechno ještě vstřebávám. Vizuálně je to moc povedený film, to uznávám.

Temný rytíř (2008)

Nemá smysl bavit se o postavě H. Ledgera, ten tady exceluje. Film je opět tak naprosto reálný, prostředí téměř hmatatelné, stejně jako u předešlého Batman začíná. To se snad ani slovy popsat nedá. Pokaždé příběh prožívám se všemi postavami, někdy si připadám jako součást toho všeho, jako obyčejný obyvatel Gothamu. Christopher posunul film do úplně jiných končin. Za mě zasloužených 5 hvězd. "Co tě nezabije, to tě jednoduše zešílí."

Batman začíná (2005)

Než přišel Nolan se svým netopýřím mužem, začínal jsem mít Batmana plné zuby. Nemohl jsem si pomoci, ale už mě nebrali Batmani, které započal Tim Burton. Přišlo mi to celé jako infantilní zábava, které z nějakého neznámého důvodu vůbec nerozumím. Ale od roku 2005 se na tuto komiksovou ikonu dívám úplně jinak. Tohle je tak reálně působící příběh, všechno ve filmu je syrové, bez pozlátek, prostě uvěřitelné. Takhle vypadá pětihvězdičkový Batman pro dospělé. "Takže ty jsi nade mnou ještě nezlomil hůl?" -"Nikdy."

Van Helsing (2004)

Když jsem se v patnácti rozhodoval, na co půjdu do kina, Van Helsing pro mě byl jasná volba. Mix Draculy a Frankensteina, to je pro fanouška téhle tématiky to nejlepší. Ať si každý říká, co chce, mě se tenhle film i po tolika letech líbí. Není to žádné rádoby hluboké dílo, tohle je fantasy jízda s mou oblíbenou Kate. Občas člověk musí přehlédnout nějaký nesmysl, ale to se vsákne. 4 hvězdy za to, že se pokaždé bavím.

Velký Gatsby (2013)

Tohle byl jeden z prvních filmů, které jsem si kvůli vizuálnímu pojetí pořídil na 4K Ultra HD disku. A rozhodně toho nelituji. Vizuál je opravdu parádní, ozvučení je naprosto skvělé. Ale teď k příběhu: On to vlastně není tradiční romantický film, jak se může často zdát. Ano, Gatsby kvůli své lásce udělá vše, ale ta se na něj nakonec vykašle. Zbyde mu pouze jediný přítel, kterého našel ve svém sousedovi. Klidně mě ukamenujte, ale mě se to líbí, i když to není zrovna film z mého obvyklého repertoáru. Poctivé 4 hvězdy.

Warcraft: První střet (2016)

Tenhle film jsem od premiéry viděl hned několikrát. Ona je to vlastně řemeslně krásně zvládnutá práce, efekty jsou excelentní, věrnost vůči originálu je neskutečná - hospůdka v lese, přistávání ve Stormwindu, výstroj a výzbroj ozbrojených složek a další detaily. Pro fanouška herní série se jedná o MUST-SEE. Moc, opravdu moc mě mrzí, že neuvidíme další filmy. Mohla to být zajímavá fantasy série pro další dekádu... Každopádně je to zajímavý fantasy kousek. Poctivé 4 hvězdy. "Za hordu život položím!"