Sexuální výchova - Série 4 (2023) (série)

Štve mě že musím jít s hodnocením až tak nízko ale nedá se nic dělat, celá tahle série působí jako ztráta času. Už tak v půlce mi začalo docházet kam to směřuje ale pořád jsem se trochu držel naděje že to bude jinak. Šikovně si tvůrci poradili s tím že jim většina herců nepřislíbila návrat a zasadili děj do úplně nové školy která je teda dobrej úlet. Seriál se už dřív zabýval queer tématy ale tady to nahodil na úplně jinej level. Měl jsem pocit že snad každej v tý škole patřil do LGBTQ+ spectra a ještě navíc byli některý postavy opepřený nějakou tou invaliditou. Celá ta škola byla desně nereálná (nepoužívají papíry, skluzavka, forma učení, inkluzivita na každém rohu) a o to víc nechápu proč si např. tu školu vybrala postava Ruby, nedává to smysl a vůbec se tam nehodí což je sice i součástí jejího příběhu ale kdyby tam zaznělo že tam šla třeba kvůli Otisovi dávalo by to větší smysl. Zase je tu plno nových postav na kterých vám nezáleží protože jsou tu nový a vy víte že tohle je poslední série. Přijde mi že Otis tam hraje druhý housle a jeho chemie s Maeve je horší než s Ruby, protože tam ani tolik času nestráví. Seriál každopádně končí tím že se u Otise vracíme na začátek první série a právě proto mi to celý přišlo jako ztráta času. Nechápu proč to tvůrci nemohli zakončit lépe, cesta k tomu tam rozhodně byla ale takhle šel celej ten vývoj postavy Otise do hajzlu. Nejlepší příběhovou linku měl snad Adam.

Blue Beetle (2023)

Nevím co to v US kouří za matroš a proč má film audience score 92% na RT. Tomuhle filmu neuškodil nulový marketing kvůli stávce, tenhle film je prostě těžkej podprůměr. Normálně se divím ale i The Flash mě bavil a pobavil víc než tohle. Četl jsem že původně měl Beetle jít rovnou na stream a chápu proč, film mi místama připomínal Spy Kids s tou jejich "cool" rodinkou která umí během vteřin ovládat různý gadgety a blbosti. Pro člověka 15+ to musí být místama celkem trapný jako to přišlo trapný mě. Kostým a schopnosti hrdiny jsou pěkný a akce celkem ušla ale to je tak všechno.

Tajná invaze (2023) (seriál)

Myslel jsem že dostaneme špionážní drama plné plot twistů a paranoidních linek kde nevíte kde kdo a jak a nakonec teda celkem průměr. Naprosto všechno co se v seriálu stane je předvídatelné.

Asteroid City (2023)

Moje chyba že sem si nezjistil co vlastně Wes Anderson natočil předtím, Psí Ostrov jsem kdysi někdě viděl a přišlo mi to vtipný ale nějak jsem si to s Asteroid City nespojil dokud jsem nešel sem na CSFD. Asteroid City je podle mě film úplně o ničem, těšil jsem se kvůli obsazení ale byl jsem těžce zklamanej. Hlavní postava sama řekne "nevím o čem ta hra je" a i když to měl být meta komentář a bůhví co ještě tak to můj názor na film nezlepšilo. Všichni herci schválně hrajou úplně na hovno a je to celkem nuda.

Medvídek Pú: Krev a med (2023)

Jedna hvězda za nápad udělat z Medvídka Pú slasher, ale jinak naprostá sračka. Je vidět že rozpočet byl hodně bídnej když i kapající a stříkající krev nebo rozmáčknutá hlava je viditelně velmi levné a velmi umělé CGI, dokonce i když se už snažili udělat nějaký praktický efekt tak k němu přidali nějaký to bídný CGI. Masky Pú a Prasátka jsou asi to nejdražší na tom filmu. Herci jsou skvadra neherců, chovají se všichni úplně debilně i na poměry jednoduché vyvražďovačky a konec je prostě nic neříkající useknutí jak kdyby jim došel film. Udělat slasher který je konzistentní v praktickém gore přece není tak těžký dneska ne? Dřív ve starých Nočních Můrách nebo Pátkách 13 neměli problém vyrobit fejkovou krev. Příklad: Terrifier, jednička je nízkorozpočtový slasher se zabijákem v masce který nemluví, stejná premisa ale výsledek je úplně jinde. Doufal sem že dostanu Bčkový slasher kde se i trochu zasměju nad vyvražďováním a pokochám se gore ale tohle byla stejná sračka jak poslední Jeepers Creepers, ten byl teda ještě horší protože byl skoro celý film před zeleným plátnem.

Stopař se sekerou (2023)

Nikdy jsem o Kaiovi neslyšel, ale musim říct že dokument hodně hezky ukazuje že něco takovýho je snad možný jen v Americe. To jak se lidi z televize přetahovali o to aby tohohle člověka dostali k sobě do show TV a všeho možnýho je až šílený, hlavně vydělat co nejvíc na senzaci. Už jen to jak se podle vzhledu vyšvihnul reportér potom co s ním udělal interview mluví samo o sobě (nový vlasy, zuby, opálenej, hubenej) ukazuje jak moc si na něm někdo dokázal nahrabat. Osobně mě hned zarazilo že byl schopnej někoho 3x praštit sekerou do hlavy a Amíci z toho dělali senzaci jako kdyby nic a až když spáchal konečně nějaký závažný zločin jim teprve došlo že asi nebude úplně v pohodě. Těžko říct jestli by dopadl tak jak dopadl kdyby z něj neudělali senzaci. Je i dost možný že tenhle člověk měl docela vážný psychický problémy a na místo toho aby se mu ke konci dostalo pomoci v nějakym ústavu dostane 57! let ve vězení. Docela masakr ale potom co všechno byl schopnej dělat jako např. močit kde se mu chce se divim že nikdo nic nečekal dřív. Na to jak to všechno bylo mam svůj vlastní názor ale rozhodně si stojim za tim že dělat senzaci z člověka co je prostě bezďák, volnomyšlenkář, somrák a možná i feťák je kravina. Zároveň si myslim že ty lidi Kai schválně trollil a dělal kraviny proto protože chtěl vědět kam až mu to budou tolerovat.

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Za mě slušný rozjezd se sympatickou stopáží, samořejmě jako fanouška první hry a hejtra té druhé mě tam nic extra neoslní. Seriál celkem věrně kopíruje předlohu což dokáže být i v dnešní době pro někoho problém (Resident Evil), ale zároveň přišel i s něčim novým jako např. způsob šíření nákazy a pokud nám Covid19 něco ukázal tak to že kdyby v realu byla taková nákaza jako v seriálu a hře a šířila se vzduchem tak s tím jak lidi ignorovali ochranu úst a nosu bysme byli všichni mrtvý, takže chápu změnu pro kterou se v seriálu rozhodli. Vizuál vypadá tak jak by měl, CGI zábery na zničené město nepůsobí uměle, herci dobrý (až na Ellie). Pedro jako Joel je super, je vidět že se do role celkem hodí a látku pochopil. U herečky co hraje Ellie jsem od začátku čekal velký špatný a taky že jo, nehodí se do té role a minimálně v tomhle díle desně přehrává.

Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil (2021) (seriál)

Jeden z horších dokumentů na Netflixu, to co se vešlo maximálně do dvou dílů je tu roztaháno na 4 hodiny materiálu kde se často opakují informace a všechno by se to dalo shrnout policejním vyšetřováním a svědectvím lidí co obět potkali v hotelu. Na místo toho nám Netflix ukázal bandu debilních Youtuberů/Konspirátorů kteří si mysleli že mají právo na to vědět co se nachází ve zprávách od koronera nebo policie a ještě všechno zpochybňovat. Korunu tomu nasadil totálně úchylnej týpek kterej považoval obět za svojí kamarádku/sestru a spřízněnou duši po tom co si přečetl pár jejích příspěvků na Tumblru, totální magor kterej se prej víc jak 10x ubytoval v hotelu Cecil a natáčel tam svoje Vlogy a dokonce sehnal někoho aby za něj šáhnul na hrob oběti a natočil to aby prej došel uchyláček k uzavření týhle události. Toho by si měla policie prověřit, protože ten je evidentně totálně vyšinutý. Záhada se každopádně vyřešila a bez tý jůblberský vaty by to byl i celkem fajn dokument.

Krvavá Sally (2022) (seriál)

Zajímavý náhled do kulturistiky té doby. Z počátku fandíte Sally pak si nejste tak úplně jistí protože jedno dítě tvrdí že byli obě děti mlácený otčímem ale druhý o tom neřekne ani slovo a hlavně přátelé Raye prozradí spoustu věcí který Sally sama od sebe neřekla. Ve výsledku Sally a manžel oba nasypaný agresivní steroiďáci a podle svědků ani jeden z nich nebyl svatej. Bohužel Ray se už může obhajovat těžko. Ke konci zase tak trochu fandíte Sally ale advokát kterej šel proti ní má ve výsledku docela přesvědčivý argumenty i když nejprve zní jako pěknej kretén. Za mě odsedět 25 let je každopádně docela masakr. Jeden z lepších dokumentů na Netflixu.

Půlnoční klub (2022) (seriál)

Jakoby jo, cokoliv co Flanagan vypustí prostě zkouknu pokud možno nahned a vim že mě to bude bavit. První polovina Klubu dost fajn, strašidélné výjevy fungují, postavy celkem sympatický ale jejich příběhy občas pokulhávají a jsou kolikrát spíš sranda než něco strašidelného. Příběhy hl. hrdinů fungují jako náhled do jejich hlavy a hlavně toho jak se cití a funguje to dobře hlavně i díky hereckým oblíbencům Flanagana. Druhá polovina už jde s kvalitou celkem dolu, výjevy se opakují a vy už tak nějak víte co čekat. Obsadit postavu která v Půlnoční Mši hrála religious bitch byla podle mě trochu chyba protože jsem už od začátku čekal že tady to s ní nebude o moc jiné a taky nebylo. Předlohu neznám ale podle všeho je Flanaganovo oblíbené téma smrt, takže se jede na podobný vlně jako v Hill House, Bly Manor nebo Midnight Mass. Je to lepší než hodně ukecaná Mše ale konec to aspoň za mě dost pokazil. Šel jsem do toho s očekáváním že dostanu začátek a konec a bohužel přišlo nemilé zjištění že se jedná o 1. sérii. Na další budu muset čekat bůhví jak dlouho a už teď je mi jasný že bude trip do minulosti sídla a že duchové to vlastně nemyslí zle a nejsou ve skutečnosti zlý atd.