Duch ve stroji (2017)

Dalo sa na to pozerať, ale škoda nevyužitého potenciálu. Scarlett celý film slušne tiahne a táto úloha jej svedčí. Výborný sú aj záporaci. Ak by bol scenár prepracovanejší a hlavne réžia a vizuál nápaditejší bola by to pecka. Takto je to slušný priemer.

Zlato (2016)

Na Zlato sa dobre pozerá vďaka deju inspirovanému skutečnými osudmi hlavných hrdinov. Celý film ale ťahá aspoň do priemeru skvelý Matthew McConaughey, to je proste pán herec. Škoda slabej réžie, ktorá nedokáže zaujať.

Ve jménu krve (2016)

Melovi Gibsonovi táto poloha svedčí a v úlohe akčného otca je presvedčivý. Ak by bol scenár o niečo viac prepracovaný bolo by to lepšie.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Luxusný výlet do mysle seriových vrahov ameriky a ako to všetko môže mať dopad na život samotných detektivov. Fincherov rukopis je absolútne čitateľný a len dokazuje, že s podobnými námetmi si vie perfektne poradiť. Menej známi herci sú tiež veľkým plusom. Nedajte sa odradiť pomalším rozbehom, k záveru je séria dokonale gradovaná s finále pri ktorom nebudete dýchať. Som zvedavý na druhú sériu...

Jedna noc (2016) (seriál)

Ďalší skvelý seriál z produkcie HBO. Jedna noc síce plynie pomaly ale celkovo je celý dej výborne gradovaný aj keď sa odohráva väčšinou v súdnej sieni. Hlavnou devízou sú však všetci herci a kvalitný scenár s réžiou. Príjemne strávený čas. Odporúčam

John Wick 2 (2017)

John sa vrátil a je to ešte o niečo lepšie ako po prvý krát. Nekompromisná akcia a samozrejme K. Reeves ktorému táto úloha sadla ako uliata. Zdá sa, že v trojke sa rysuje veľké vyvrcholenie.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Na mňa príliš veľký experiment ktorý má vôbec nezaujal a to Rok ďábla sa mi veľmi páčil.

Rozdílné světy (2015)

Kvalitná mozaiková skladačka troch príbehov o láske na pozadí ekonomickej krízy v Grécku.

Den patriotů (2016)

Toto je pecka, nejlepší Bergov film a asi nejlepší film o americkom patriotizme. To, že je to natočené podľa skutočných udalostí dáva všetkému bod navyše. Scéna výbuchov na maratóne a hlavne následná pátracia akcia sú famózne natočené. Jedinú vec nechápem, že to nešlo v kinách, takéto filmy by si na veľkom plátne miesto zaslúžili. Posolstvo je jasné, láska vždy musí zvíťaziť nad strachom z terorizmu.

Špína (2017)

Poriadne depresívny snímok od talentovanej Terezy Nvotovej je kvalitnou sondou do ťažkej a tabulizovanej témy znásilnenia. Herci výborní, len mne osobne vadilo zbytočné vulgarizmy tak príhodné pre slovenskú tvorbu.