Král zabijáků (2023)

"Antaeus, ty si sa dosral?? Tejto sračke si dal rovnaké hodnotenie ako Oppenheimerovi??" Áno, dal. Pretože na rozdiel od onoho, ehm, "opusu", som toto vláda dopozerať. A nebojím sa povedať, že som sa chvíľami aj bavil! "Tvorcovia" sa totiž nebáli krvi, miestami zazneli solídne hlášky a príbeh mal (na rozdiel od pána "Smrti") jasnú predstavu o sebe samom: pobaviť násilím bez ohľadu na logiku. Takže tak.

Oppenheimer (2023)

Nuže, kde začať? Asi tak od konca: nevládal som to dopozerať, ako som sa pri tom nudil! Nič v zlom, ale toto je presne ten prípad, kedy menej by znamenalo viac: menej stopáže, menej svetových mien, menej ambícií. Takto je to prevarený a vybublaný guláš všethomíru, ktorý nevie, či chce byť sondou do doby, v ktorej sa atomofka zdala ako dobrý nápad, životopisom, či obhajobou onoho činu. A tak to hrá na všetky strany a mňa to kurevsky nudilo. To už aj tie naše Matelkove "atomofky" boli zábavnejšie. A to aj napriek tomu, že aj škôd spôsobili podobne..

Barbie (2023)

No ty vole!! Ružový Matrix!!!

Halo (2022) (seriál)

Tak našróbovať tepelnú agendu do seriálu podľa videohry, to už chcelo vážne.. Čo vlastne? Popravde som to čakal od začiatku - predsa len to globálne oteplenie kultúry je masívne. Ale autori si povedali: nasrať! My to zamaskujeme tak, aby to aj tí najbigotnejší zmrdi pozerali s kľudom a keď zabudnú na ostražitosť, tak, z ničoho nič, BUM!! A dve bukvice už sa okusujú.. Keď niekto natočí film ako Philadelphia, prosím. S tým som absolútne OK. Ale KURVA narvať do dúmovkly môjho detstva toto, to už je kurva cez všetky čiary, hranice, mantinely a kurva aj pravidlá! A to som bol VÁŽNE zvedavý, ako to dopadne. Lenže to už sa nedozviem, lebo neriskujem ďalší pohľad na "liberálnu" homo-agendu. Kurva..

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Neviem čo sa tu toľkí sťažujú, bolo to v pohode scifko. Miestami trochu zdĺhavé, ale nič, čo by sa nedalo zvládnuť. Áno, paralel s inými je tu plná prdel, no v podstate dnes už nevymyslis nič, v čom by niekto nevidel paralelu s niečím iným. Vizual fajný, príbeh v pohode. Na druhý diel si počkám. Ak to nedok..-afrú, budem spokojnučký.

Bohové Egypta (2016)

Tak ja sa zas v tej egyptskej mytológii toľko neorientujem (rozumej: vobec). A i keď mi niečo akosi hovorí, že takto si to asi Egypťania nepredstavovali, ako pobavenie to celkom ušlo. Obzvlášť to Ra-ovo UFO bolo funky.. Byť Egypťan asi žalujem štúdio za prznenie mytológie, ale nie som. Takže vaffanculo logika a zdravý rozum, hlavne že je to zábavné a odsýpa to..

Hellraiser (2022) odpad!

Raz som sa vyjadril, že ak nejaký remejk zase raz nedodrží farby, má to odo mňa za "odpad" a to okamžite. Ja ani neviem kde mám kurva začať. Dosrali tu čo sa dalo, ale hlavne že sa nezabudlo na "progresívnu" agendu. A tak nám z Cenlbitov namiesto hrôzy sála teplo, namiesto temnej čiernej majú ňuňu ružovú farbu a namiesto chlapov sú to nejaké nonbinarne bezpohlavné ženy!! Kurva! Casting už ani nekomentujem, no čierni majú asi slabý lobing, ale miesto pre bukvice sa i tak našlo. Jediná scéna, ktorá stála za to, bola tá posledná. A to je KURVA málo na jeden z najtemnejších hororov môjho mládí! Kurva!

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Moje srdce fantasy hráča zaplesalo a plesá, pleše, pleská.. (voľačo z toho) doteraz! Každý, kto vyrastal na hrách ako Dračí doupě, Talisman: Dobrodružství meče a magie alebo Magic: The Gathering musí plesať so mnou. A pokiaľ ti tieto názvy hier nič nehovoria, bude to tým, že to nie sú videjohry, ale hry, pri ktorých ak sme ich cheli hrať, museli sme sa stretnúť OSOBNE. Boli to proste hry s použitím papiera a nie kremíka. Inak povedané: SPOLOČENSKÉ HRY. Husté, čo? No a takto som si pri tom predstavoval ako decko film s partiou nesúrodého mixu postáv a charakterov a nie ako LOTR: tu je každý tak trochu babrák, postavy sa vyvíjajú a menia a postupujú a nie ako v LOTR, kde je každý prakticky od začiatku už "hotový" a väčšinou "king of d hil". Farebné, hravé, zábavné.. Skvelé prostredia, jasne oddelené, nápadité. OK OK, plná dračia prdel "múch", ale koho to sere? Film výborne odsýpa a je to po dlhých rokoch prvýkrát, čo som pri sledovaní zabudol na svet okolo a po skončení som si želal, aby film pokračoval ďalej. Bravo.

Zombieland (2013) (TV film)

Dačo trošku málo tomu chýbalo k dokonalosti. Alebo aspoň k zalepeniu hluchých miest. A tieto drobnosti vyplnila dvojčička. Zombiepark napriek tomu zábava.  Ale toto som podľa názvu tak nejak čakal celý film.  Alebo aspoň jeho väčšinu. No i tak fťypňejšie ako väčšina zombikotín.

Bezva vejška (2006)

Typická ízy amikos komédia a to to ber v tom dobrom zmysle. Nič prevratné sa nedeje, ale ako doprovod napriklad k vysávaniu, umývaniu riadu ci povedzme práci v kancelárii je to fpoho.