Ďábel nosí Pradu (2006)

Baví mě móda, baví mě inspirace reálnými postavami, baví mě herecké výkony. Ten film prostě baví, čert vem to, že humor to není zrovna intelektuální.

500 dní se Summer (2009)

Ten film je tak .........................zvlášní a originální a při psaní těchto řádků přidávám hvězdičku, protože i když to bylo dost dlouhé, místami třeba hluché, stejně to byl film jak žádný jiný a o to přece jde.

Na sv. Valentýna (2010)

Průměrná, příjemná, romantická komedie, která poměrně utíká a nenudí. Problém filmu je ve scénáři a v tom, že celý příběh se má odehrát během jediného dne a tak některé dějové kotrmelce jsou prostě mimo, škoda.

Láska nebeská (2003)

To nejlepší co můžete v rímci romantické komedie spatřit. Film, který patří do filmového nebe a svým způsobem také žánrový kult. V podstatě věechny příběhy jsou skvělé, navíc perfektní hudba. Tento film si prostě musíte zamilovat.

Sexbomba od vedle (2004)

Příjemný film, který jsem viděl několikrát a stále mě dokáže pobavit. V rámci žánru je to opravdu skvělý film a dokazuje, že i žánr teen comedy může být chytrý, vtipný a příjemný i pro nezvrhlé, či nepubescentní diváky.

Případ číslo 39 (2009)

Ač nejsem bůh ví jaký fanoušek hororu, jednou za čas se na nějaký rád podívám. Nedávno padla volba na Case 39 a musím říct, že to nebyl ztracený čas.Příběh je jasný asi tak od 5 minuty, ale to u hororů přece stejně nejde. Hlavním cílem hororů je navodit strach, a to v mém případě poměrně dařilo.Slabším prvkem filmu je Renée, ta by měla hrát nějaké maminy, popřípadě ztřeštěné paničky.Dalším minusem je závěr, zde se tvůrci snažili za každou cenu spojit tajemou minulost Renée spolu s přítomností a tak vznikla dosti nepřehledná, bizarní a hlavně zbytečná scéna. Naopak se musím zastat Jodelle Ferland, pro mě byla přesvědčivá dost. Shrnuto podtrženo pěkný horor na který se nejspíše nepodívám znovu, ale za zhlédnutí stojí.

Agent bez minulosti (2002)

Žánrově přesně můj šálek kávy. Vynikající scénař dle vynikající předlohy, k tomu můj oblíbenec Matt Damon na plátně a Moby v uších, prostě paráda. Těším se na každý další díl ságy o Jasonu Bournovi stejně jako na zfilmování dalších románů R. Ludluma. PS: Mozaika Parsifal by měla být zfilmována do roku 2012 a to samotným Ronem Howardem:).

Gran Torino (2008)

Projekci jsem dlouho odkládal, stále s pocitem, že snímek nebude můj šálek kávy, nebude to tak dobré jak ukazují hodnocení. Pak jsem si konečně našel čas a u titulků zažil nejlepší pocit, jaký můžete zažít. Film byl naprosto perfektní, obrovská polona před Clintem. Jeho řežie, jeho herectví, je to prostě génius. Filmy jako je tento, by se měli stát kulturním odkazem této doby.

Avatar (2009)

"I see you." Váhal jsem s hodnocením a nakonec jsem se přece jen rozhodl pro 4* namísto 5*. Ano efekty výborné, nicméně nesouhlasím s tím že by to byl nějaký obrovský převrat v kinematografii jako Star Wars. Všechno co bylo ve filmu jsme mohli vidět už v různých hrách, či benchmarcích. Ale abych jen nekritizoval na film se opravdu dívá hezky, obzvláště ve 3D. Pět hvězd si ale film prostě nezaslouží a to hlavně kvůli příběhu, ten je prostě žalostný, příliš dlouhý a nudný. Takže výprava 100* příběh 1*.

Poslední polibek (2006)

Film který si na nic nehraje, pěkně utíká a je opravdu ze života. V hlavní roli Zach Braff, který září i v této vážnější roli, i když dojmu, že se narodil pro Johna Doriana se asi nezbavím.