Vetřelec vs. Predátor (2004)

Dve kultové hororové značky sa spojili do jedného béčkového crossoveru. Film ma úprimne sklamal pretože sme mohli dostať krvavý a akčný súboj medzi dvoma rozdielnymi druhmi, a na rozdiel toho sme dostali stupídny film bez atmosféry, a krvi. Debilný scenár až tak neriešim pretože ten je pri pokračovaní Votrelcov a Predátorov jasný. Akčné scény sú zvládnuté celkom dobre len niektoré sú zle natočené a čo sa týka smrtí tak veľký palec dolu. Dve hororové série ktoré sú známe svojou brutalitou sa v jednom filme rozhodnú že krv a ostatné nechutnosti idú bokom a nahradí ju kamarátsky Predátor a poníženie Votrelcov. Nechápem prečo tento film musel vzniknúť ale nejedná sa zas o vyslovene zlý film. HODNOTENIE: 5/10

Vetřelec: Covenant (2017)

Pokračovanie Prometheusa je znova celkom slušný sci-fi horor ktorý má ZNOVA hlúpe postavy, hlúpy scenár a hlúpe dialógy. Nie som veľký fanúšik série Votrelec (Ja radšej Predátora.) ale rád si niektoré časti pozriem. Covenant má také isté chyby ako jeho predchodca a je celkovo horší ale stále sa jedná o slušné pokračovanie ktoré by mali u tejto série skončiť. U mňa kvalitná časť tejto série vyprchala po prvej trilógii, od vtedy to ide do hovien. Nápad nie je originálny, votrelec vyzerá smiešne a smrtí je tu tiež celkom málo a keď tu už sú tak niektoré nie je vidieť. Nudné a dlhé. HODNOTENIE: 5,5/10

Prometheus (2012)

Koľko tých Votrelcov už máme? Dobrá otázka pretože každé pokračovanie nám prinesie niečo nové. Prometheus nie je výnimka pretože je tu veľa nových myšlienok ktoré sa vo filme celkom dobre využívajú len je to znova celkom kvalitné béčko. Prvá polovica filmu je perfektná. Čo sa vizuálu týka, veľmi dobre sa na to pozerá, dialógy a monológy dávajú zmysel a prvá hodina je celkovo podarená. No tá druhá je už o ničom. Atmosféra odišla niekam to neznámych vôd a nahradzuje je akčný horor v ktorom sa postavy správajú tak hlúpo ako som dlho nevidel. Deje sa tu toho strašne veľa a nie každý divák tomu môže chápať. Ale zas smrti sú krvavé a podarené. Náznak ďalšieho pokračovania na konci ma neprekvapil a rád si ho pozriem len čo sa tohto filmu týka tak kvalitné sci-fi s hororovými prvkami. HODNOTENIE: 6/10

Predátor: Evoluce (2018)

Ďalšie zbytočné pokračovanie Predátora ktoré sa stalo rádoby akčnou, hororovou komédiou. Nie vždy tu ten humor funguje pretože väčšinou je to trápne alebo to nie je vôbec vtipné. Hustá atmosféra ktorou je prvý Predátor typický sa v tomto filme úplne vytratila a nahradila ju humorná akcia. Postavy sú nesympatické a otravné ( Niektoré boli v pohode. ) a niekedy robili hlúpe rozhodnutia. Herci sú naopak dobrý a film trocha aj zachraňujú. Trápne hlášky, niekedy zaznie dobrý vtip a akcia podarená. Čo sa týka výzoru predátora tak nemá chybu len sa mi nepáči to že v každom pokračovaní tejto série je vždy nový Final Boss ktorý je niečím iný ako ostatný predátory. Celkovo je to béčková sranda pre mladších divákov. HODNOTENIE: 6/10

Rambo: Poslední krev (2019)

ĎALŠIE pokračovanie pod titulom Last Blood a ja sa už pýtam boha kedy toto skončí. Toľko pokračovaní už nemá ani cenu vytvárať. Počul som že sa pripravuje ďalší diel a ja už naozaj neviem čo od toho čakať. Ale tu už je podľa mňa pre Ramba koniec. Najbrutálnejšie pokračovanie ktoré niekedy nefunguje ale niekedy áno. Dej je znova predvídateľný ale nie je vôbec nudný. Postavy sú sympatické a Rambo je aj vo svojich rokoch naozaj v dobrej forme. Musím povedať že toľko krvi a brutality som nevidel vo väčšine hororov a to sa cení. HODNOTENIE: 6,5/10

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Po béčkovej a nudnej trojke tu máme akýsi reboot ktorý celkom funguje. Ale podľa mňa preceňované pokračovanie. Špeciálne efekty nič moc no smrti a vraždy sú výborné a poriadne krvavé. Rambo je konečne chladný aký bol v prvom diely a postavy sú tiež celkom sympatické. Len neviem po koľké pokračovanie to pôjde. Malo to končiť jednotkou, potom sme dostali dva priemerné akčné filmy a po niekoľkých rokoch ďalšie pokračovanie ktoré je prekvapivo dobré, a nemôžem zabudnúť na pokračovanie tohto filmu ktoré je znova priemer. HODNOTENIE: 7/10

Rambo III (1988)

Znova je tu slabé pokračovanie Ramba ktoré teraz nemá ani poriadnu akciu a Sylvester Stallone je menej sympatický ako bol. Pokračovanie podľa mňa úplne zbytočné a všetko to malo skončiť u jednotky. Príbeh je bez nápadu a opäť predvídateľný, akcie je menej a ten koniec sa mi nepáčil. 10 minút do konca a odohrá sa tam doslova všetko. Do filmu chceli natlačiť strašne veľa vecí a potom z toho vyjde nudné béčko. Ale stále sa to dá pozerať a nie je to až tak veľký pád dolu. HODNOTENIE: 6/10

Rambo II (1985)

Výrazné zhoršenie oproti prvému dielu no za to dobre urobený béčkový film. Akcia je podarená, špeciálne efekty tiež len Rambo už nie je to čo bol. Tu je to už len o akcii a všetko iné ide bokom. Herci sú tiež horší, príbeh je predvídateľný a postavy ľahko zabudnuteľné. Na takéto pokračovania som zvyknutý pretože väčšinou sú pokračovania dobrých filmov horšie no ale jednu vec musím pochváliť a to je tá že bez tohto filmu by neexistovali Horúce Výstrely 2. HODNOTENIE: 6/10

Rambo: První krev (1982)

Podarená akčná klasika osemdesiatok. Rambo a jeho príbeh sú vo filme vystavené trocha mierumilovnejšie ako v knihe ale stále to má hustú atmosféru a pár krvavých smrtí. Herecké obsadenie je fajn a výrazne tam vyniká Sylvester Stallone ktorý hral Ramba naozaj dobre a vo väčšine scénach som mu aj veril to hranie. No problém je už ten koniec ktorý bol upravený ale stále sa jedná o kvalitný filmový zážitok. Len škoda že pokračovania sú vytvorené len pre peniaze a nemajú to kúzlo prvého Ramba. HODNOTENIE: 8/10

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Neuveriteľne divné pokračovanie kultovej série Votrelec. jednotka sa mne osobne až tak nepáčila, dvojka bola vynikajúca, trojka bola nudná ale dalo sa to pozerať a tam mala aj séria skončiť. No ale máme tu Vzkriesenie ktoré je podľa mňa zatiaľ najhoršie pokračovanie. Nebyť toho mutanta na konci, bolo by to lepšie ale ten film by už nič nezachránilo. Príbeh nie je vôbec originálny, Ripply je už po niekoľký krát oživená a z votrelca už skoro nejde žiadny strach. Naozaj slabé pokračovanie. HODNOTENIE: 5,5/10