Avatar: The Way of Water (2022)

Tento snímek se dá nazvat jedním slovem a tím je MASTERPIECE! Pandora se nám vrací v plné parádě a James Cameron dle mého splnil všechna fanouškovská očekávání a dokázal udělat opravdu něco neuvěřitelného a nezapomenutelného. Určitě tu probíhá vývoj určitých postav, který může být velmi důležitý do budoucích pokračování Avatara. Také nám je představeno i spoustu nových postav a během těch tří hodin si určitě alespoň jednu z nich oblíbíte. Nechybí tu ani pár vtipných scén, ale více tu jsou ty emotivní. Scény pod vodou jsou dechberoucí a speciální efekty jsou opravdu na vrcholu. Ani jedna scéna filmu není nudná a užijete si pořádnou tříhodinovou jízdu plnou úžasných vodních scén, napínavých soubojů a emocí. Už aby tu byl třetí díl.

Wednesday (2022) (seriál)

Opravdu povedený Netflixovský seriál. Určitě se musí pochválit perfektní herecký výkon hlavní představitelky Wednesday. Tato hlavní postava je velice zajímavá a už hned na začátku první epizody si ji oblíbíte. Dále se musí pochválit režisérské dovednosti Tima Burtona a můžeme vidět, že to má takové ty fantasy prvky jako mívají klasické Burtonovky. V podstatě je to detektivní komedie s velmi lehkými prvky hororu. Dobrá práce a doufám, že vznikne druhá série nebo nějaký spin-off.

Princezna zakletá v čase (2020)

Moc krásná pohádka s originálním dějem. Chválím herce, sem tam máme i nějaký ten humor, ale co se opravdu musí pochválit, jsou speciální efekty, protože finální bitva byla opravdu parádní podívaná až jsem si říkal, že efekty jsou na stejné úrovni a možná i trochu lepší a propracovanější než v nějakých jiných slavných filmech. Opravdu pěkné a přeji ať se přesně s filmy jako je Princezna zakletá v čase daří české kinematografii - jen tak dál!

Le Mans '66 (2019)

Výborný film s výborným obsazením, skvělými záběry a vynikající hudbou. Christian Bale a Matt Damon se opravdu vžili do svých rolí a myslím si, že své role už lépe zahrát nemohli. Záběry jsou naprosto dechberoucí, na závodišti si užíváte každou vteřinu a také v určitých scénách je veliké napětí. Tomuto filmu uděluji 10/10.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Stoprocentně jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Na tomto filmu je nejlepší, že se v něm stane něco, co po celou dobu filmu vůbec nečekáte a proto je tento film tak výjimečný a skvělý.  Také se musí pochválit výborný výkon herců a perfektně zpracovaný a originální příběh. Už jenom díky těmto aspektům se nedivím, že tohle je jeden z nejslavnějších filmů vůbec.

Krotitelé duchů (1984)

Výborný film s originálním dějem - skupina vědců, která se zabývá fyzikou a paranormálními jevy potřebuje peníze na jejich výzkum a tak využijí svoje znalosti, spojí síly a stanou se legendárními Krotitely duchů.

Luca (2021)

Krásný příběh o přátelství, lásce a důkazu toho, že si máme jít za svým snem, ať se děje co chce.