Hercules (2014)

Zmiešajte skvelú akciu, senzačné hlášky, namakaného Rocka a vznikne vám Herkules. Herci, ktorý hláškovali ako o život, dychberúca akcia, rýchle tempo, skvelé efekty a mne to stačí. Vizuálne to je pochúťka, nesmiete nad tým moc premýšľať a budete sa zaručene baviť. Poviem vám to takto, Herkules je čistá neriedená akčná zábava.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Priznám sa nečakal som od toho veľa, a dobre som spravil. Potešili ma pár pomrknutí na staršie parky, ale čo ma dosť prekvapilo, že efekty miestami drhnú, celkom veľa nelogickostí a strašne domrvený záver a mal som pocit, že režisér absolútne nevedel čo s postavami, a preto konajú strašne nelogicky, že som si to dokonca aj ja všimol. Čo sa mne veľmi páčilo boli zmeny biotopov, ďalšie dinosaury a celkom slušne zostrihaná akcia. Jediná scéna, ktorá stála za to a kde bolo napätie z jednotky bola na Malte. Táto jediná scéna za niečo stála z celého filmu.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Pozeral som a nechápal. Ja mám Marvelovky veľmi rád, ale podľa mňa je toto jedna z najhorších Marveloviek čo som kedy videl. To, že tu nebol využitý potenciál multiverza by mi ani tak nevadilo, ale čo mňa dosť štvalo, že každú zaujímavú dejovú linku zrušili mávnutím ruky. Či zvyšný Strangeovia alebo Ilumináti. Možno by som aj to predýchal, ale čo som už fakt nedával boli portály v tvare hviezdičky. Potom som dúfal tú hororovejšiu atmosféru, ale asi si musím kúpiť okuliare, lebo som ju tam nevidel. Ale aby som filmu až tak nekrivdil boli tam pekne spracované súboje až na jednu výnimku. Taktiež musím vyzdvihnúť herecký výkon Elizabeth Olsen a vizuál.

Spiderhead (2022)

Najskôr film skvele pracoval s atmosférou, postavami a kamerou, a potom.... a potom som nechápal ako to mohli tak domrviť. Tragikomický záver je zbytočne zrýchlený a čo ma dosť iritovalo, keď skvele vygradovanú scénu hneď nasledovalo komický moment. Ale čo musím spomenúť sú herci. Chris skvele hrá psychopata a Miles toho sympatického hrdinu. Čo sa filmu nedá uprieť je originalita. A aj keď scény s testovaním drog sú slabšie nájdu sa scény pri ktorých sa budete diviť a pri niektorých sa skoro budete dusiť smiechom. Ale ako piatočná jednohubka to funguje dobre.

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Film bavil od samého začiatku a čo mne sa veľmi páčilo film skvelo balancoval medzi akčnou komédiou, trilerom a rodinnou drámou. Taktiež musím spomenúť herecké duo, zábavný Cage, ktorý sa po dlhej dobe ukázal v poriadnom filme a charismatický Pedro Pascal. Veľmi veľa zábavných momentoch a taktiež potešili narážky na Cageove staršie filmy. Jediné čo mi dosť vadilo bola devädesiatková verzia Cagea.

Mumie se vrací (2001)

Ja normálne nechápem tieto hodnotenia, ale no dobre. Múmia ubrala hororových scén a ubrala sa akčnejšou cestou. A ja som úplne spokojný. Hneď na začiatku sa dostaví nostalgia z jednotky, potom je tu klasická akcia v púšti, pre ktorú mám slabosť. Film tu strieda lokality, z púšte do upršaného Londýna, potom zase do púšte a nakoniec do pralesa. Postavy hláškovali ako život, a potom ešte musím vypichnúť herecké výkony, hlavne výkon Arnolda Vosloo. Toto je záporák, ktorý budí rešpekt bez toho aby prehovoril. Proste klasická dvojka, akčnejšia, zábavnejšia a geniálnejšia.

Wind River (2017)

Tento film s veľmi ťažko opisuje, ale pokúsim sa o to. Takže, úžasné zasnežené a chladné prostredie podčiarkuje celkovú surovosť nielen prírody, ale aj príbehu. Už od začiatku filmu budete pociťovať priam hmatateľné napätie, precítite nielen napätie, ale aj chlad z obrazovky. Herecké výkony sú úžasné, keď sa na to človek díva tak priam tým postavám verí v ich motivácie a fandí im. Kriminálna linka je zatlačená viacej do úzadia a tá dáva väčší priestor atmosfére. Dialógy sú veľmi exkluzívne a každý záber je precízny ako hrana noža. Na záver atmosféra vyvrcholí a skončí dramatickou priam až westernovou prestrelkou.

Projekt Adam (2022)

Od tohto filmu som nič extra nečakal ,ale bol som príjemne prekvapený. Senzačné hlášky pri ktorých som sa smial ešte hodinu, s akciou som bol spokojný, efekty boli fajn a pohodový dej. Ale ako tu niektorý hovoria záporáčka tu bola strašne nevýrazná a Zoe Saldana mohla mať o trochu viac priestoru. No aby som to zhrnul je to rodinná scifi - komediálna jednohubka.

Eternals (2021)

Videl som a priznám sa, neviem čo si mám o tom myslieť. Akcie je tam tak redšie, ale keď už tam je, tak je bravúrne spracovaná. Postavy si hneď obľúbite (konkrétne myslím na Makkari, Gilgameša a Thenu). Od začiatku sú tam správne načasované senzačné hlášky. Príbehovo to je veľmi dobre napísané. No ako to myslím, na docela malom priestore tam má dobre rozvinuté postavy, na tože koľko ich tam je. Ale nie každý film je taký úžasný aký by sme chceli. Podľa môjho skromného názoru tam bol premrhaný záporák. Alfa Deviant bol veľmi zaujímavý, len na môj vkus príliš rýchlo ho zložili. Až na túto chybičku je to veľmi kvalitný filmový zážitok

John Wick (2014)

Tak to nejako sa nazýva revolúcia akčného žánru. Krásna prehľadná akcia, pri ktorej nemusíte žmúriť do tmy kto je kto. Príbeh síce je jednoduchý, ale zato má dobré vystavený svet. Brutálnu akcia, ktorú Chad Stahelski dotiahol do dokonalosti poteší každého milovníka akčných filmov.