Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál)

Jedna hviezdička za propagáciu inklúzie, v tom jedinom je seriál naozaj dobrý, pretože ako fantasy príbeh je to obyčajný odpad.

Pekelná díra (2022)

Nezmyselné pele-mele všetkých hororových klišé, dej aj tzv. zvraty predvídateľné, efekty chabé. Človek má po chvíli pocit, že nielen dej, ale aj natáčanie filmu prebehlo v roku 1987. Jedna hviezda za veľmi pekné, atmosferické prostredie kláštora.

Monstrum (2022) (seriál)

Pokiaľ sa seriál zaoberal osobou J. Dahmera, bol v poriadku. Keď však Dahmer ustúpil do úzadia (posledné 2-3 diely) a seriál sa začal zaoberať psychológiou pozostalých, ktorí sa pretĺkajú odnikiaľ nikam, stala sa z neho rozvláčna telenovela, ktorú som nemal silu dopozerať.

Balthazar (2018) (seriál)

Mix (vykrádačka) Mentalistu, Dextera, CSI a všetkých ďalších kriminálok, na ktoré si spomeniete. Všetky vzťahové klišé, na ktoré si spomeniete (geniálny súdny lekár, hľadajúci vraha svojej ženy; policajná šéfka, ktorá má problémy v manželstve a pod.). Všetky kriminálne zápletky, na ktoré si spomeniete. Nepresvedčivé herecké výkony. Pred 20 rokmi by to bolo na 2 hviezdy, v roku 2018 (2022) slabá jedna.

Noc v archíve (2009) (pořad)

Angažovaní moderátori súčasnosti si uťahujú z angažovaných médií minulosti nepríliš vtipnými komentármi nezriedka obsahujúcimi faktické chyby. Jedna hviezda za niektoré zaujímavé videá, ak by som si odmyslel angažovaných ťulpasov medzi nimi, bolo by to za štyri.

Carmel: Kdo zabil Marii Martu? (2020) (seriál)

Podrobne a pritom zaujímavo predostretý proces vyšetrovania dodnes neobjasnenej vraždy ako keby vystrihnutej z detektívok A. Christie. Keď sa už zdá, že je páchateľ známy, príde zvrat. Bod dole za príliš zhovievavý prístup k rodine zavraždenej a absenciu otázok, ktoré by jej členom zrejme mohli poškodiť. Očakával som, že sa filmári viac zamerajú na ich nepochopiteľne rozporné konanie, napr. SPOILER, ako je možné, že si nikto z nich nevšimol diery v hlave po guľkách a prečo sa pokúšali sfalšovať úmrtný list. Filmári sa členov rodiny vypytujú na všetko možné, ale tieto priťažujúce okolnosti blahosklonne prehliadajú a to zanecháva nepríjemný pocit.

Červená tečka (2021)

Predvídateľná zápletka, často nelogicky konajúce postavy stvárnené nevýraznými hercami, záver bez nápadu. Dve hviezdičky za pekné scenérie a miestami zaujímavý dej.