Mariňák (2005)

pre mna lepsie ako Hurt Locker (aj ked mozno nie kazdemu sedi toto porovnavanie) a to najma vdaka hercom - Gyllenhaal, Sarsgaard , hlaskam a hudbe. aj ked nie 100 % -ne ale za 5 * urcite

Vzhůru do oblak (2009)

za posledny cas urcite najkrajsia rozpravka aku som videl. ako viac ludi uz spominalo, je mierena hlavne na dospeleho divaka aj ked ma iste moment, ktore potesia aj male decka. v urcitych pasazach vie chytit aj za srdce a zameriava sa aj na hlbsie temy ako obycajne animaky. bol som velmi spokojny. davam 4 a pol * ale jemne sa priklanam ku 5

Prodám šéfa zn. spěchá (2006)

nakolko je Zac Braff jeden z mojich najoblubenejsich hercov, toto sa mi hodnoti dost tazko. mozno som cakal prilis vela a to je dovod mierneho sklamania. Fast Track je taka typicka americka komedia, ktora mozno zaplni hodinu a pol vasho casu ale hned na to upadne do zabudnutia. skoda toho ( BTW: ten slovensky dabing ZB sa po 8 seriach Scrubs, Last Kiss a Garden State jednoducho nedal vydrzat) - 60%

Romeo a Julie (1996)

po Moulin Rouge som cakal ze toto spracovanie nebude obycajne. ocakavania sa naplnili a prenesenie deja legendarneho pribehu do sucasnosti sa podla mojho nazoru vyplatilo. povodny jazyk v niektorych pasazach znel sice trocha zvlastne no filmu celkovo pridal na vaznosti a krase. 4* davam s pomyslenim na pathviezdickovy Moulin Rouge

Alenka v říši divů (2010)

zdaleka to nebolo take zle ako som podla tych reci cakal, ale zas na druhej strane ani take dobre. hudba potesila, herci tak 50 : 50 ( Depp, Bonham Carter - beriem vs. Hathaway, Wasikovska - pre mna nic moc). ale ako tak rozmyslam, najviac sa mi asi pacili ukazky na Shreka a toho draka ... 4* si to ale zasluzi

Cesta (2009)

film dokonaly urcite nie je, no povedal by som, ze vykreslenie vztahu otec-syn dokonale je! nieco co by sa tomu vyrovnalo som asi este nevidel, ak aj hej tak si prave nespominam. pre mna to v sebe malo vazne vela sily a najma beznadeje. na deji sa urcite dalo nieco dopracovat, mozno by som trocha ubral na tej depresivite - ale to by urcite zmenilo povahu filmu takze taketo spracovanie chapem. nad druhou projekciou musim este porozmyslat, urcite to chce nejaky cas na stravenie, pretoze The Road mi bezpochyby este bude vrtat v hlave 4*

Stalo se (2008)

mozno je to pomerne vacsimy ocakavaniami, neviem, ale Stalo sa je pre mna sklamanie. film o vrazdiacich rastlinach tu asi este nebol a myslim, ze i tento film sa da bohuzial zaradit k nevyraznym "katastrofickym" filmom, v ktorych amici kapu ako na beziacom pase. aby sa to vsak dotklo aj zvysku sveta, tak do poslednej sceny hodime nejakych francuzov - velmi predvidatelne, nedopovedane a v niektorych scenach zbytocne. tak vnimam aj postavu toho dievcatka, ktore tam mam pocit bolo iba pre umele vytvorenie akehosi sucitu. skoda no, po pozreti "500 dni so Summer" som cakal cosi viac aj od Zooey

Dobrý ročník (2006)

Russell Crowe ako gladiator - vynikajuco, ako velke zviera na burze - nemusim. aby som ale nebol kriticky len voci nemu, mozno to nebolo ani tak postavou ako celym filmom. pre mna bol totiz dost nudny a nezaujal ma. az na par scen (a Marion Cotillard ) sa nebolo na co pozerat. bohuzial u mna to na viac ako 3* nevytiahlo

Prokletý ostrov (2010)

taketo psycho teda mozem. definitivne sa mi v tomto filme potvrdilo, ze DiCaprio je vazne dobry herec. dej vas drzi v neistote az do uplneho konca...no aspon ja som namiesto titulkov este cakal nejaky dalsi zvrat. myslim, ze na hudbe sa dalo este trocha zapracovat ale to len tak pomimo. no a ked hodnotim film ako celkom, tak v porovnani so Skrytou identitou toto vitazi na plnej ciare. 5 hviezdiciek

Na hraně temnoty (2010)

temy spinavych vladnych praktik mi boli vzdy blizke a v tomto smere ani EoD nesklamal. takisto Gibson ukazal ze to stale vie a vazne rozmyslam o jeho zaradeni do mojej Top5. myslel som, ze film sa bude rozbiehat pomaly, no opak bol pravdou a dej je v plnom prude od zaciatocnych scen. postupne vsetko do seba zapada, domyslavejsi mozno rozlusknu koniec filmu uz v predstihu, no ja som bol v napäti az dokonca. pekna akcia, sita ako na mieru Gibsonovi, myslim ze nikto nebude lutovat. pre mna velmi solidne 4*