• Pohádka

Slunce, seno, jahody (1983)

Ak by som si mal vybrať film ,v ktorom hlavný hrdina je jediný ,ktorý zachráni celé ľudstvo a trilógiou Slnko ,seno... ,tak víťaz je jasný. Slnko seno ma pobavia stále ,sú to filmy s trochou nostalgie ,sú o nás ,ktorí sme zažili ,,blaho" socializmu .Verím tomu ,že taká ,,pravá jihočeská" sa reálne stala.

Mastičkář (1981)

Videl som ten film viackrát a predsa som musel ku koncu ,,pregĺgať" slzy. Krásny ,ľudský príbeh.

Od Kuka do Kuka (1985) (pořad)

Pre mňa plný počet ,bolo to zábavné ,poučné. Nedá sa na túto reláciu pozerať očami dospeláka ,aby som objektívne hodnotil ,vtedy bol svet trochu iný

Přátelé (1994) (seriál)

Podpriemerný herec Mat LeBlanc  v úlohe podpriemerného herca Joeyho Tribbianiho ,preafektovaný Matthew Perry ako Chandler Bing v počiatočných epizódach ešte ako tak vtipný ,nemastný neslaný no inteligentný David Schwimmer v roli paleontológa Rossa Gellera ,ktorý miluje síce peknú ,ale nie veľmi inteligentnú Rachel Greenovú ,ktorú hrá Jennifer Aniston ,priemerná Courteney Cox ako Monica Gellerová a trochu viac ako priemer dopĺňa túto skupinu Lisa Kudrow v roli streštenej Phoebe Buffetovej. Dalo sa to pozerať ,nebola to seriálová katastrofa ,ale kvôli reprízam by som si k telke nesadal. Slovenský dabing lepší ako český ,ale to je skôr svetlá výnimka. V seriáli sa dal zapamätať Danny de Vito ako striptér. Ak ste si položili otázku ,v čom bol Chandler pre Monicu lepší ako Richard ,v podaní Toma Sellecka a našli ste odpoveď ,tak mi ju pošlite ,ja som na to nikdy neprišiel. V seriáli jeden z najväčších sympaťákov.

Ohnivé ženy (1984) (TV film)

Pre mňa jednoznačne plný počet hviezdičiek. Zaujalo ,pobavilo .

Chalupáři (1975) (seriál)

Seriál pobavil ,herecké obsadenie na vysokej úrovni ,len v niektorých ľuďoch by mohol navodiť pocit ,že za socializmu išlo všetko ako po masle.