Invalida (2023)

Občas aj vtipné,  oveľa viac ale prvoplánove, primitívne a vulgárne. Dneska to evidentne na ,,dobrý film" stačí.

Menu (2022)

Príbeh a myšlienka tam je. Chýbala mi atmosféra, film bol plochý, bez výraznejšej emócie.

Na pivo do první linie (2022)

Skvelý film. V kontexte dnešných časov a prebiehajúcich vojen nesie tento film veľmi silné posolstvo, veľa múdrych myšlienok ,,medzi riadkami" ale aj otvorene a natvrdo. Kontext vojny, jej vnímania a dopadov je vždy rovnaky, bez ohľadu na dobu a vyspelosť spoločnosti. Ľudstvo je nepoučiteľné a stúpne do hovna zas a znova hneď ako dostane príležitosť. Vyborny Efron, výborný Crowe, výborný Murray. Menej komédia, aj keď zasmiať sa je na com, viac je to sonda medzi ľudí a ich vnímanie konfliktov. Výborný počin.

Film roku (2021)

Tvrdá kritika do vlastných radov.  Geniálne po všetkých stránkach.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Vizuálne fajn, dej pekne plynie, občas aj s napätím...ale to čo preskákal hlavný hrdina, bolo extrémne...neprežil by to žiadny človek na zemi, čo na mňa pôsobilo až príliš negatívne a rušivo.

Děti (2020)

Prekvapivo dobré.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Film ako zo starej školy, v novodobom šate. Úžasné zahraté, skvele dialógy, energia, napätie, nával emócií, taký ten presah do reálneho života v podobe nutkania k sebareflexii a premýšľania nad vlastným životom...a k tomu na 110% uveritelny Mikkelsen, ktorý je hereckou špičkou súčasnosti. Po veľmi, veľmi, veľmi dlhej dobe skutočný filmový zážitok so všetkým čo k tomu patrí.

Tenet (2020)

Sem tam dobrá akčná scéna. Námet ale hlúpy, herecké obsadenie (panoptikum) a ich výkony katastrofálne . Hudba plochá, monotónna, bez náboja. V istých pasážach to bolo lacné a hlúpe ako v céčkovom filme. Celkovo nezaujímavé a nudné.

Ďábel (2020)

Veľmi kontroverzný film. Držal ma v pozore, napätí, nenudil...pritlm sa mi nepozeral ľahko skrz nadmieru násilia a ,,nechutnosti" postáv. Pritom aj výber hercov bol skutočne kvalitný a tie tváre absolutne dokonale dokreslovali degeneráciu tamojšej populacie. Po filme vo mne ale ostala pachuť, nepríjemná, dokonca aj kúsok strachu. Musím si to nechať ulezat...