• Fantasy

Divoké vlny (2007)

Trochu zklamání. Snímek se snaží být originální, ale ovoce to (alespoň co se mě týče) nepřineslo. Příběh je opravdu prosťoučký což by nevadilo pouze v tom případě, že by u toho člověk zažil kopu srandy. Bohužel, nevzpomínám si na jediný okamžik kdy bych se zplna hrdla upřímně zasmál, vlastně když se tak zamyslím, vybavuji si toho zpětně žalostně málo. Takže za mě 60% a to mám tučňáky sakra rád!

Once (2007)

Největší předností tohoto snímku je bezpochyby jeho civilnost. Nádherné písně doplňuje velmi příjemně působící obrazová stránka, která svou neskrývanou jednoduchostí umocňuje lahodící civilní zážitek. Místa, kde amaterismus přestává být příjemným a zklouzává do trapnosti, jsou rozhovory Markéty s její matkou, která je všechno, jen ne příjemně civilní. I přes malé výtky je tento film hodný několikerého shlédnutí. 80%

Simpsonovi ve filmu (2007)

Simpsonovi mám rád. Myslím si ale, že seriálová délka těmhle animákům sluší víc. Ne že by nebyli vtipní, to oni jsou, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tři samostatné díly by mi udělali větší radost. Prostě by to musel bejt jó nářez abych byl hodinu a půl vysmátej z něčeho, co vídám na obrazovkáh každý den. Ale jak sem řekl, Simpsonovi mám rád 75%

Parfém: Příběh vraha (2006)

Hned úvodem musím konstatovat, že předlohu od Patricka Süskinda jsem nečetl, takže srovnání s knihou v mém případě není možné. Pokud je ale kniha z poloviny tak dobrá jako film (o čemž nepochybuji), pak si jí opravdu budu muset přečíst. Jakkoli může příběh působit neuvěřitelně, hltal jsem každý záběr a mé pochyby postupem času přicházeli vniveč, abych ke konci s naprostou odevzdaností spolykal cokoli mi režisér naservíruje (ne tak zcela). Vyšší hodnocení mi zabraňují udělit občasné nelogičnosti, a opravdu megalomanský závěr, který ve mě zanechává jisté pochyby. Velmi dobrých 85%

Fontána (2006)

Těžko říct, čím na mne film zapůsobil více, jestli dokonalou kamerou, vizuelní propracovaností nebo "jen" naprosto lidským příběhem. Myslím, že nakonec to bude kombinace všech těchto aspektů, protože jak jinak by mě mohl film tak zasáhnout a přikovat k obrazovce? Naprosto okouzlující zážitek ještě umocňuje výtečná hudba Clinta Mansella, která snad nemohla být lepší. Jsem si jistý, že pokud se filmu otevřete, zasáhne i vás. Jedno malé doporučení: večerní projekce zajistí potřebnou dávku intimity 95%