Cyberpunk: Edgerunners - Elegantní zločinec (2022) (epizoda)

Ako osoba ktora dohrala Cyberpunk 2077 som sa na to velmi tesil.  A trochu ma to aj sklamalo. Animacie nie su to co by clovek ocakaval a aj ked som videl prve 3 epizody po vcerajsom predpremiere NightCity WIre tak pribeh je za mna velmi rychly a udalosti by sa dali kludne rozpisat/natiahnut a viac prezit. Nemate dovod sa citovo angazovat k nejakemu hrdinovi pretoze   charaktery su zatial ploche. Uvidime ako sa to vyvinie po case

Castlevania (2017) (seriál)

Sympaticke postavy s vybornou chemiou. Ma to dobry pribeh az na ten koniec, kde konanie  v predchadzajucej serii akoby neovplyvnoval tu dalsiu. Taktiez koniec s Hectorom mohol skoncit lepsie pre neho, aspon nieco mu mohlo vyjst.

Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

Mame tu prvu akcnejsiu scenu, ale stale je to pomale za mna. Najprv som sa bal ci si tuto seriu pozriem do konca ale vyzera to tak ze asi ano.  Nie je to nieco z coho sa poseriem ale je to ok .Cierni elfovia a trpaslicie zeny bez fuzov zatial zvladam.

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Recenzia obsahuje mensi spoiler. Videl som vsetky traileri a povedal som si ze to bude strasne, hlavne kvoli CGI. Vyzera , ze na tom zapracovali. Vcera som si  pozrel  prve 2 casti a prislo mi to v pohode.  Hned ked to vyslo som si vsimol rozne hodnotenia, pricom striedali sa 2 protipoly (najlepsi/najhorsi).  Za mna je to niekde v strede, mozno trochu nad. Dialogy mi pridu dlhe a nezaujimave, kostymy makeup su za mna az prilis dokonale/nerealisticke/umele, mozno je to niekedy zbytocne natahovane.Za mna je to zatial az prilis rozpravkove. Dalej mame niekolko dejovych linii ktore sa dost casto striedaju a v podstate sa v nich nic zasadne nedeje. Spoiler: Najlepsia bola Galadriel kde v uvode zabije toho obra a vsetci sa chovaju akoby nemali ruky a nevedeli bojovat. Za mna sa to na povodnu trilogiu od Jacksona nechyta, ale nie je to zle.  PS nehodnotim na zaklade knih z ktorych to vychadza takze neviem posudit autenticitu. 3.5/5

Thor: Láska jako hrom (2022)

"Viděl jsem hada srát, žábu bušit pěstí do skály, koně zvracet v barvách francouzský trikolóry, dokonce jsem viděl i stíhačku couvat, ale tohleto jsem teda ještě neviděl." Ale teraz vazne. Cringe humor s jednoduchym pribehom, s predvidatelnym koncom. Dialogy su zvlastne , humor v tomto filme je na moj vkus trapny.Mozno nemam zmysel pre humor. Celym filmom nas sprevadzaju songy od GNR, ktore tento film nezachrania. Najlepsie bolo ked sa jedno dieta premenovala na Axela (spevaka z GNR). Preco to spravil ? To neviem. Uprimne neviem ako to bude dalej s MCU. Experimentuju, snazia sa nieco nove, co je fajn, ale taketo preslapovanie nevesti nic dobre. Cim dalej tym viac pocitujem to , ze Marvel uz asi nie je pre mna. Celkovo ten humor, repetitvnost struktur pribehu, zapletky. Mozno som uz na to stary a potrebujem nieco ine.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Ako jednohubka fajn. Pribeh je predvidatelny a nudny. Samozrejme co by bol film bez CGI sraciek a poriadneho ohnostroja na zaver. Je to jeden z filmov ked si na konci poviete: ok, keby som to nevidel, nic by sa nestalo

Metallica: Quebec Magnetic (2012) (koncert)

Metallica si dala ďalší cieľ, natočiť koncert v 3D.  Tento dvojhodinový dokument Vám má preniesť zážitok úplne novom rozlíšení. Pridá k tomu príbeh , v ktorom má chalan dopraviť z miesta A do miesta B a následne udalosti odohravajúce sa počas toho príbehu korešpondujú so songami počas koncertu.  Nemá to také gule ako kedysi , ale dá sa to zvládnuť. Predsa je to Metallica, s ktorou to ide pomaly dole vodou od roku 1991.

Metallica & San Francisco Symphony: S&M² (2019)

Na toto som sa veľmi tešil. Dvadsať rokov od S&M 1 a ja som to mohol zažiť na vlastnej koži. Samotná S&M 1 bola super, bolo to niečo nové , niečo neprebádané. Dali si na tom všetkom záležať. Potom prišla S&M 2 , pozriete si to a poviete si , či je to všetko.  Najlepšie je to prirovnať k McDonnaldu: je to fajn , má to rovnakú chuť vždy a stále. A toto je Metallica posledných 20 rokov. Na prvý S&M sa to vôbec nechytá ,  celé je to také, nevyvážené. Ako vaše jedlo, ktorý ma nepomer ingrediencii . Celé to bolo narýchlo zbúchané, Lars občas držal tempo ,  malo to peknú atmosféru na plátne, ale inak nič.  Nebolo to dotiahnuté do konca. Chýbala tomu duša. Po 20 rokoch som čakal viac.

Top Gun: Maverick (2022)

Najväčšiou atrakciou nového Top Gunu je realistické prevedenie manévrov a súbojov vo vzduchu. Myslím si, že to, že si hlavní herci prešli špeciálnym výcvikom a lietali v ozajstných stíhačkach  dáva tomuto filmu veľké plus. Celý príbeh je dynamický  , aj keď po čase trochu predvídateľný, čo nevadí lebo aj tak si to užijete.