Spectre (2015)

Další skvělé pokračování, plné akce napětí a dokonce i nějakého toho humoru, například v podobě Q, který dostal trochu více prostoru, což je dost fajn. Ralph Fiennes v roli M je taky skvělý a za mě perfektní nástupce Judi Dench. Co se příběhu týká, tak jde o celkem uspokojivé uzavření příběhu, který se prolínal napříč předchozími filmy. Ono to teda ještě bude mít nějakou dohru v příštím a posledním díle, ale i bez toho je to prostě super řekněme uzavření jedné dějové linky. 9.5/10

Casino Royale (2006)

Pro mě naprostá klasika a celkově skvělý film no a vlastně i série. James Bond v podání Daniela Craiga je pro mě osobně tím vůbec nejlepším Bondem a zároveň jedním z mých nejoblíbenějších filmových charakterů. Film je skvěle zpracovaný a má řekněme několik dějství, která do sebe perfektně zapadají a dohromady vytváří skvělý film plný akce, napětí i romantiky. Postupem času jsem došel k tomu, že tohle bude asi moje nejoblíbenější bondovka z celé série i přes to, že ostatní filmy jsou taktéž skvělé. 10/10

Zkažená mládež (2007)

Myšlenku to jako má, to tomu vzít nemůžu, ale tím to končí. Jestli to má být podle skutečné události, tak tomu prostě nevěřím. Například naprostá ignorance ze strany učitelů, rodiny či vlastně celého okolí. Celkově to nebylo ani moc pěkně natočené a na pohled nic moc. Jako odstrašující případ, tak asi jo ale jak říkám tím to pro mě hasne. Aspoň, že ten konec byl takové pěkné zadostiučinění. 3/10

Šéfkuchaři versus divočina (2022) (pořad)

Další nějakým způsobem originálnější Reality-show, to že musí šéfkuchaři do divočiny na Aljašce a mají dva dny na to aby nasbíraly ingredience na ozvláštnění jejich pokrmů mi přijde jako fajn nápad. Bohužel většina těch kuchařů byla dost nesympatická a to mi trochu kazilo požitek ze show. 6/10

Báječný hotel Marigold (2011)

Tohle je prostě krásný film, na který je strašná radost se dívat. Hrozně milý příběh, který je krásně odvyprávěný, se spoustou velmi sympatický a milých herců, kteří svoje role hrajou prostě skvěle. A musím říct, že bych nikdy nevěřil tomu, že by se mi takový film, když to řeknu plný důchodců mohl líbit, ale už pár let zpátky mi došlo jak jsem se mýlil. Tohle je pro mě osobně prostě, skvělý film o životě, který dokáže být smutný a zároveň i rozesmát a přitom být stále vážný a zároveň tak příjemný na sledování. Prostě když to shrnu, tak film má určitě nějaké vady, či chyby, ale to já vůbec neřeším, protože jsem si ho sakra užil a rozhodně to není na posled co se na něj dívám. 9.5/10

Vaříme s trávou (2020) (pořad)

Celkem fajn Reality-show, kterou jsem si pouštěl do pozadí. Musím říct, že ten koncept se mi celkem líbil a je to zas něco trochu originálnějšího, protože jsem ještě teda nikdy neviděl že by někdo dělal nějaký pořad o vaření s trávou. Celkově to má dost pohodovou atmosféru, což asi dává smysl, když se tam všichni zhulí. Jediné co mi vadilo je, že ti hosté mi vůbec nic neříkaly a někteří byly trochu otravní, ale to zas neplatí o všech někteří byly i dost fajn a trochu to ozvláštnily. Co se týče moderátorů, tak ti byly celkem vpohodě, možná moderátorka byla trošičku uřvaná, ale nic hrozného. Celkově některé díly byly lepší, některé horší, což dává smysl, když v každém díle jsou jiní hosté a samozřejmě jiní soutěžící. Takže jak jsem již psal, fajn Reality-show do pozadí. 6/10

Hra (1997)

Tohle byl sakra nepříjemnej film, což myslím v dobrém pokud to jde. Opravdu musím říct, že David Fincher je prostě génius a tyhle filmy mu sakra jdou. Film měl po celou dobu takovou nepříjemnou tísnivou atmosféru, a protože jsem to viděl poprvé, tak jsem vůbec netušil co se děje a celou dobu jsem si říkal, že to je celkem zajímavá myšlenka a byl jsem zvědavý jak to celé nakonec dopadne. No a ono jak se ukázalo, tak je to ještě zajímavější myšlenka a musím se přiznat, že by mě ani nenapadlo, že to nakonec dopadne, tak jak to dopadne. A i přesto, že se mi film ze začátku tak nějak táhl, tak ten konec mě naprosto odpálil, stejně jako u Fight Clubu, tohle Fincher prostě umí. 7.5/10

Predátoři (2010)

Tohle je svým způsobem trochu odlišnější od předchozích filmu a já musím říct, že ta myšlenka se mi sakra líbí a konečně se tu taky ukázalo něco jiného než Predátor a pár lidí. Jasně sice ty ostatní potvory nedostali moc prostoru, ale i tak to je příjemné ozvláštnění, což platí i o té myšlence, že si predátoři unesou pár lidí na nějakou svoji planetu a jdou je lovit. Cast byl vcelku sympatický a celkově je tohle další fajn akčňák, který sice není nic světoborného, ale jako akční výplach je to dost fajn. 7/10

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Mojžíše praští do hlavy kamení a proto se rozhodne opustit manželku se synem a vydá se osvobodit svůj lid. Ze začátku mu to moc nejde, takže je to spíš jen tak, že Mojžíš zapálí nějaké Egypťany, Ramses zas na oplátku zapálí nějaké ty židy a tak to jde furt do kola, takže do toho nakonec vstoupí bůh a sešle na Egypt 10 ran a projistotu to celé zakončí tím, že nechá umřít každé nežidovské dítě, klasika žejo. No i takhle  by se dal film shrnout. Jinak ale nejde vůbec o špatný film, Ridleymu tyhle historické velkofilmy prostě jdou. Jediné co bych vytknul, tak na můj vkus to bylo možná moc dlouhé a chvílema se to trochu táhlo, ale jinak fajn. 7.5/10

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Rozhodně velmi povedený film, se skvělými dialogy, postavami a celkově skvěle zpracovaný a odvyprávěný  příběh, v kterém se nějaká chyba nebo tak hledá jen těžko. Celkově je to prostě skvělý film, jen to není zrovna moje oblíbené téma a některé scény byly možná až moc dlouhé. Prostě když to shrnu, fajn film, ale mám radši jiné od Tarantina. 8/10