Troja (2004)

Kdybych to měl brát z historického hlediska, tak je to pěkný nesmysl, ale naštěstí tohle neřeším a film jsem si užil a byla radost se na něj dívat. Kdybych to měl shrnout, tak je to solidní starověká řežba, samozřejmě s dobře odvyprávěným příběhem. Na každou bitvu, každý souboj, či každý duel byl prostě krásný pohled, bylo to přehledné propracované a prostě víc než uspokojivé. Nejlepší ze všech byl asi Brad Pitt v Roli Achillea, protože každá jeho bojová scéna byla naprosto skvělá a to hlavně souboj s Hektorem ve kterém ta choreografie byla něco úžasného. Jinak co mi přijde vtipné, je že všechno tohle kvůli jedné ženské. Každopádně jeden z málo tří hodinových filmů, u kterých jsem skoro ani nevšiml, že to trvá tři hodiny a kdyby to trvalo o něco déle, tak bych si určitě nestěžoval. 9/10

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Vcelku šílený avšak pěkně zpracovaný film, kde do hlavních rolí perfektně zapadá jak Johnny Depp, tak Helena Bonham Carter a bez nich by to asi nemělo takové kouzlo. Jinak musím říct, že Harry Potter cast byl celkově fajn zpříjemněním a bylo fajn vidět známé tváře. Atmosféra a příběh moc fajn, jediný důvod proč dám 3 hvězdy je ten, že mi moc nesedlo to muzikálové zpracování, které v podobě filmů moc nemusím, to radši normální muzikál v divadle. 5/10

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Pro mě opět skvělý díl a mohu říct, že je mi hrozně líto, že pravděpodobně i poslední s Kapitánem Jackem Sparrowem. Opět a zas jízda hned od začátku až do konce a tentokrát opět přibily nové postavy, na které si nemohu stěžovat, protože jak Henry tak Carina jsou velmi sympatičtí a do filmu skvěle zapadli. No a Salazar, ten byl naprosto dokonalý, a nijak nezaostává za Barbossou z prvního dílu nebo za Davy Jonesem. SPOILER ! No a musím se přiznat, že u Barbossovi smrti mi i slza ukápla. Jinak opět si musím stát za tím, že film je dost podhodnocený, minimálně ty červená čísla by si zasloužil. 9.5/10

Scooby-Doo (2002)

No hned ze začátku je třeba říct, že to CGI je vyloženě strašné a to hlavně ty monstra a taky je to hrozná blbost a celkově film není nějaký zázrak, ale já se bavil... Tak proč ne. Jako malý jsem měl rád jak Scooby-Doo seriály, tak filmy a tenhle byl vždycky můj nejoblíbenější a to platí do teď. Je to sice úplná šílenost, ale to mi vůbec nevadí a vždy si to rád zkouknu znova. Příběh vcelku jednoduchý, ale zas proč to zbytečně překombinovávat. Celý cast je velmi sympatický, hlavně Shaggy, ten byl a bude vždycky můj nejoblíbenější a taky Scooby byl dost fajn a narozdíl od ostatního CGI nebyl zas úplně nejhůř naanimovaný. Jinak na celém filmu se mi líbalo asi nejvíc to, jak vzdával hold své seriálové předloze značnou dávkou ujetosti. A na závěr bych ještě rád dodal, že jsem si skoro jistý, že Shaggy hulí trávu :D 7.5/10

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Na vlnách podivna... Film, který spousta lidí už moc nemusí, ale já ho přesto vše mám rád a prostě nedokážu najít nějaký pokles na kvalitě. Tentokrát Keiru Knihgtley vystřídala Penelope Cruz a já si nemohu stěžovat, protože byla víc než sympatická a byla radost na ni koukat. Jediná věc, kterou bych si dovolil vytknout je, že se většina příběhu odehrála na souši a chyběla tomu nějaká ta honička nebo souboj na lodích, ale přesto vše mi to nezkazilo požitek z filmu a ždy se na něj rád znovu podívám. 9/10

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Myslím si, že skvělé zakončení trilogie i když to hodnocení mi přijde celkem bezdůvodně nízké, ale co už. Jedna věc, která se musí nechat a to platí i pro předchozí filmy je, že to CGI je naprosto dokonalé a na to že to je z roku 2007, tak je to stokrát lepší, než většina dnešních marvelovek. No a ten závěrečný souboj ve víru a nebo scéna, kdy Lord Beckett kráčí vstříc své smrti, jsou za mě asi ty nejlepší scény celé této pirátské série. 9.5/10

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Druhý díl je velmi dobrým pokračováním série, dle mě dokonce o něco lepší a také můj nejoblíbenější film ze série. A budu to jak skvěle propracovaným příběhem, spoustou zvratů, klasicky skvělými hereckými výkony, tak naprosto dokonalou hudbou, kterou protentokrát napsal Hans Zimmer, takže se vlastně nedalo očekávat nic jiného než kvalita. Tento film si mě získal hlavně scénou na ostrově a to především naprosto dokonalou choreografií na mlýnském kole. A ještě vlastně také scéna na ostrově kanibalů, která byla opět a zas skvělá. A musím si přiznat, že i přesto, že jsem film viděl asi stokrát, tak dnes jsem poprvé viděl i potitulkovou scéna, ve které se sice nic nestane, ale i přesto mě opravdu pobavila. 10/10

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Tohle je prostě klasika, jeden z mých nejoblíbenějších filmů a celkově jsou Piráti z Karibiku moje nejoblíbenější filmová série, na kterou se rád podívám i několikrát za rok. No co víc vůbec dodat, skvělý příběh, tak samo hudba a hlavně Kapitán Jack Sparrow v podání Johnnyho Deppa je prostě nezapomenutelný a je to jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav. 9.5/10

Poslední semestr (2018)

Rozhodně skvělá kombinace komedie a vážného dramatu o smrti. Johnny Depp je v roli profesora, který se dozví, že má už jen asi půl roku života a rozhodne se, si ten zbytek nějak užít a nepromarnit ho. Příběh je to velmi smutný, ale ty komediální prvky jsou to co dělá tento film za mě tak skvělým a to hlavně první půli. Druhá půlka už je víc depresivní, protože se vše blíží ke konci. Celkově příběh není možná nejoriginálnější, ale to zpracování a hlavně charisma Deppa byly hlavními prvky proč jsem si ho tolik užil, i přesto, že nejde zrovna o typ filmu, na který se koukám zas tak často. 8.5/10

Pěkně daleko (2023)

Další klasická romantická komedie, která nepřichází s ničím novým. Příběh je extrémně předvídatelný a humor pro mě osobně dost trapný, je pravda, že jsem se párkrát zasmál, ale to bohužel nestačilo. Tak samo herecké obsazení mi nějak extra nesedlo, nemohu říct, že by hráli zas nějak špatně, ale nepřišli mi moc sympatičtí. A na to, že to má jen 109 minut to bylo celkem dlouhé. Jinak prostředí pěkné a hudba byla taky fajn... Neurazí, nenadchne. 4/10