Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Přišlo mi, že u posledního dílu bylo nejvíce znát, jak velká chyba byla natočit Hobita jako tři filmy. Založím-li celý film na bitvě, měla by ta bitva být napínavá a vtahující a vůbec nedat prostor přemýšlet nad tou spoustou nesmyslů! Chabě vybavení vesničani hravě kosí mohutné orky v brnění? Tisíc trpaslíků prohrává boj, ale tisíc+10 je najednou v jasné převaze? O levitujícím Legolasovi ani nemluvím. Škoda. Holt dokud jde o putování novozélandskou krajinou přikrášlenou do podoby Středozemě, není Peteru Jacksonovi moc co vytknout, ale bitvy by měl omezit.

Equalizer (2014)

Nechci úplně dávat nálepku "guilty pleasure", spíše sobě bych dal nálepku "nenáročný divák". Denzel je dobrej, ale víc než jeho "Hobby market: equipped to kill" scéna mě bavilo, když si s Csokasem povídal na schodech. 7/10.

Mapy ke hvězdám (2014)

Souhlasím se zdejšími komentáři, že se nejedná o satiru na Hollywood, spíš jde o netypickou vztahovku o více či méně divných a úchylných lidech. Sledování mě bavilo, ale do opakování se zatím nehrnu a ani si nejsem jistý, jestli to celé má mít nějakou pointu, hlubší smysl. 7/10

Volný pád (2014)

Pálfi před projekcí říkal, že se na to máme dívat jako na jeden film spíš než na sedm krátkých filmů; což mně se tedy nepovedlo a nějaký výrazný spojovací prvek jsem nenašel. Nicméně segmenty: Babka 7/10 (za pointu), Meditace 7/10 (za pointu), Nahá na party 6/10, Igeliti 9/10, Trojka v bytě 9/10 , Antiporod 10/10, Kráva 6/10. = cca 75 %

Björk: Biophilia Live (2014)

Holt jsem si potvrdil, že (současná) hudba Björk není pro mě. Jako show, videa, efekty, to je fajn, ale hudba mě téměř neoslovila, na mě moc divná/ nemelodická.

Zejtra napořád (2014)

Solidně natočené, ale poněkud hloupé s hloupě se chovajícími postavami.. a té asijské exotiky tam je tak pět minut.

Mami! (2014)

O tom, jak se agresivní nezvladatelný spratek a jeho čúzovitá matka neustále posílají do prdele. První hodina mi přišla vyloženě čistě o vulgarismech (kanadská reakce na South Park?), nicméně čím dál víc ke konci vyplouvají na povrch charaktery postav a snad i důvody, proč těmhle nesympatickým postavičkám trochu fandit. 7/10.

Chlapectví (2014)

Strašně se mi líbí komentář na rottentomatoes, "epický ve svém záběru, intimní ve svém příběhu". Pro mě asi nejvíc naplňující film o dospívání. Když jsem si někdy v chlapcově dvaceti uvědomil, že jsem za dvě hodiny viděl dvanáct let jeho filmového života, bylo to dechberoucí.

Hrátky s peklem (2013)

Z první a třetí třetiny jsem byl nadšený, exploze nápadů, humoru a krve. Prostředek mi přišel zbytečně zdlouhavý/ nezábavný. 7/10. P.S. Jednorožec!!!

Leviatan (2014)

Skvěle natočený a zahraný film, který nenudí, ačkoliv to, co se děje na plátně, se líbit nemůže.