Pátrací eso (1993)

První film s Lorenzem Lamasem který jsem viděl jako kluk na VHS. Ale nejvíce si mě získal záporňák Matthias Hues, tenhle člověk na mě působil jako šelma na lovu. Závěrečná bitva mezi oběma borci je moc dobrá.

Demolition Man (1993)

Demoliton Man je zatraceně dobrý film s hvězdným obsazením. Duo Stallone - Bullock zde vytvořilo dvojici sršící vtipem. Snipes zase hodně dobrého záporňáka. Spolu se strhujícím spádem a explozivními efekty řadím tento akční snímek hodně vysoko. Dočetl jsem se, že poznámku o muzeu prezidenta Schwarzenegra vložil do scénáře Stalonne, protože už tenkrát věděl o jeho politických ambicích.

Armageddon (1998)

Tuhle akční romantiku fakt můžu. Herecké hvězdy zde podávají přesvědčivé výkony, scénář se také povedl a Michael Bay z toho všeho vytvořil moc dobrý snímek. Možná na můj vkus jen trochu moc natahované. Scéna na začátku jak Willis pálí z ropné plošiny golfové míčky na aktivisty Greenpeace je parádní. Závěr zase nenechá nejedno oko suché. Opravdu skvěle vyvážený mix humoru, akce a romantiky.

Hartova válka (2002)

Bruce si do ČR přivezl na natáčení vlastní toaleťák a na place musel mít stále k dipozici sprchu - několikrát denně se sprchoval. :-p

Ulice (2005) (seriál)

Mně se tenhle nekonečný novácký seriál celkem líbí. Když člověk odpustí pár chyb, občas přivře oko, jsou životní příběhy jedné komunity lidí ze stejné ulice jsou celkem zajímavé. A navíc nevadí, když vám pár dílů uteče, vždy pochopíte o co jde. :-)

Slzy slunce (2003)

Další pecka s Brucem Willisem. Role drsného poručíka speciální jednotky s dobrým srdcem mu opravdu sedí. Snímek je sice hodně ovlivněn typickým americkým závěrem, ale kupodivu mi zrovna sem sedí. Mnohdy opravdu drsné scény mi naháněly husí kůži.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Návrat Ramba ve velkém stylu. Po shlédnutí traileru jsem se těšil na film tak moc, až jsem se bál, že to bude propadák. Ale snímek hodně předčil i mé velké očekávání. Stallone dokazuje, že jako herec, scénarista i režisér má stále divákům hodně co nabídnout. Akcí nabitá druhá půle mě donutila strnule zírat na plátno ještě při závěrečném pochodu Ramba na ranč. Vizuální peklo jaké nemá obdoby. Bravo!!!

Airwolf (1984) (TV film)

Pilotní film k seriálu se hodně povedl. Ať si každý říká co chce tak Airwolf je na svou dobu vynikající snímek. Herecké výkony jsou také nadprůměrné, hlavně Ernest Borgnine jako Dominik a Alex Cord coby Archangel. Hlavní představitel Stringfellow Hawke (Jan-Michael Vincent) je samotář, který žije v chatě u jezera v horách daleko od civilizace. Jeho jediný přítel je Dominic Santini (Ernest Borgnine), který vlastní malou leteckou společnost a nechává se najímat na filmařské kaskadérské kousky ve vzduchu. Hawke byl dříve testovací pilot supertajné nadzvukové helikoptéry s ohromnou výzbrojí. Hawka povolá zpět do akce Archangel (Alex Cord), ředitel tajné frakce CIA - F.I.R.M. - která Airwolfa vyrobila, poté co Airwolfa unesl jeho tvůrce Charles Henry Moffet do Libie. Poté co Hawke a Santini získají Airwolfa zpět, Hawke se rozhodne nevrátit ho Archangelovi, ale ukryje ho v kaňonu a za jeho vrácení požaduje nalezení svého bratra Sin Jina, který se pohřešuje od války ve Vietnamu. Aby Archangel do té doby mohl Airwolfa využívat, nabídne Hawkovi ochranu a podporu výměnou za používání Airwolfa pro vládní akce. A tady začíná seriál. :-)

Policajt v Beverly Hills (1984)

Scénář ušitý na míru Eddiemu Murphymu. To samo o sobě zaručuje slušnou porci zábavy na nejedno shlédnutí.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Kdybych nečetl knížku před shlédnutím filmového zpracování tak snad... Filmu hodně uškodila relativně krátká stopáž (vzhledem k potřebě divákovi naservírovat opravdu spoustu informací aby pochopil souvislosti), která by potřebovala být delší.