Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

2. série je zajímavější jak ta první. V 1. se řeší pořád jen Kahlan + Richard, ukrývají se předměty nezměrné váhy pod stromečky v lese a bojuje se s obřími výstřihy, poletujícími rukávy a plášti a zpomalenými záběry. Druhá série je temnější, zdánlivě bezvýchodná a jde v ní osud světa. Svět se řítí do záhuby díky vraždícím zombies (čili kam se na to hrabe snaha sesadit tyrana ze série 1). Darken Rahl, ač je mrtvý, vypadá děsivěji a autoritativněji než kdy dřív. Nikdo si nemůže být jistý, zda Richard skutečně nenásleduje proroctví, které mu věští, že svět padne jeho rukou. Nová postava Cara dává sérii šmrnc. Andělská Kahlan nutně potřebovalal konkurenci a sama trochu přitvrdila (kožený obleček á la upírka Kate Beckinsale, drsnější vystupování). 70%

Temný rytíř povstal (2012)

Je to jeden z filmů, který vás v kině pohltí, že nevnímáte ani šustění popcornu. Docela překvapivé, neboť ač je tam spousta chlapů, co jsou dobro samo a jejich rozhovory navzájem jsou velmi dojemné, tak děj zas tak uchvacující není. Divák spíš drží palce svým oblíbeným hrdinům. Když se do toho nacpe love story, mužští diváci v kině začnou trousit opovržlivé poznámky. Zlomené kosti se hojí nereálně rychle a Batmanův obleček odolá jadernému ozáření. Hm... Rozhodně ne 5*, i když pěkná podívaná.

Sněhurka a lovec (2012)

Příliš se piplali v královně. Tím, jak se snažili ukázat, že ta její zlá povaha je dílem výchovy, mě to pak tolik nebavilo. Vypadalo to, že je nešťastná a jak si pořádně nevychutnávala život, já si nevychutnávala její rádoby zlé scény. Makeup a kostýmy králvonu nezachrání. Prvních 20 min filmu ÚPLNĚ chybí soundtrack!!!! Zbytek filmu moc pěkný a výpravný. Snad mohla být Sněhurka trochu víc vyděšená ale srandovní po tolika letech v žaláři. Lokalita natáčení - Quireng, ostrov Skye - má srdeční záležitost

Spartakus (2010) (seriál)

Pěkný art, ale po 2 dílech víte o seriálu první poslední a děj se moc neposouvá. Příliš mnoho vulgárních slov mi ubírá filmový zážitek. Dá se u toho rýsovat v AutoCADu a jen sem tam se podívat, co se děje. Epos z toho nebude.

Avengers (2012)

Ale jo, dobrej film, ale příliš ukecanej. Tleskám režisérovi, že dovedl tolik postav ukoučovat, abychom se dějově neztráceli. Nejvíc mě bavily dějové linky kolem postav Lockiho a agentky Romanovové. Taky se mi líbil Kapitán America - herce moc nemusím, ale tahle jeho postava je čiré dobro :) Jo, a příště by mohli škrtnout postavu té modelky z How I met Your Mother, co pořád jen telefonovala. ;)

Temné stíny (2012)

50% Chodit na to do kina je škoda peněz. Dalo se na to dívat, ale byla to směska žánrů a žádný dotažený do konce. Dokonce vykrádání sebe samého (Sleepy Hollow). Film neměl tempo. Vtipů bylo málo. Chyba režíséra a skladatele hudby. Hlavní love story mě vůbec nezaujala. Naopak duch matky - velmi strašidelný, byl skoro neukázán. Eva Green byla sexy a děsivá, tak nechápu, proč jí Depp nevěřil, že dovede milovat. Taky nechápu, proč Depp musel povraždit ty huliče trávy - zbytečné. Pro mě byl špatně prokreslený jeho charakter. Pěkná podívaná na útesy a duchy. Ale co tam měl dopr... dělat ten vlkodlak?! To byl snad vtip na konec, ne? Upíří story mám ráda, tady si z toho buď dělali srandu nebo chtěli jednou zase obnovit žánr hororu na místo love story. Ale napůl to prostě nejde.

Torchwood (2006) (seriál)

Je mi to líto, Dr.Who miluju a postavu kapitána Jacka taky. Ale dám 3*. První dvě série jsou hravé, mírně děsivé, hodně lidské. 3. série je trochu roztahaná, ale má dojemný konec. Do 4. série jsem šla trochu naštvaná, že pořád někdo umírá. Pohnout s dějem se dá přece i jinak, ne? 4. série se mi ale fakt nelíbila. Najednou je to taková kombinace Torchwoodu - amerických policajtských seriálů a Chirurgů. Bylo tam nakousnuto nějak moc témat, která vyšla do ztracena a finální řešení je nějak moc easy. K čemu tam byl ten Oscar Danes? K čemu zmiňovali expřítele Jacka? Irelevantní. Gwen s dítětem v náručí střílející na vrtulník - to je přesně styl USA pro cool podívanou. Achjo, z toho transatlantického spojení nejsem nadšená. Nemohl by Torchwood prosím zůstat v UK?

Sherlock (2010) (seriál)

Pane Bože, 2. série je o tolik lepší jak první!!! Neuvěřitelné, jak chladný Holmes dovede vyšponovat mé emoce tak, že na konci každého dílu cítím, že potřebuji aspoň 10 min na zpětný rozbor a zároveň se nechci odlepit od PC a dívat se dál. Proč mají tyhle série jen 3 díly? :(

Merlin (2008) (seriál)

legenda o Merlinovi á la Smallville (tajnosti a neuznání hrdiny v modročerveném kostýmu, přátelství, dojemné scény), k tomu vtip (hlavně naschvály Art+Mer), krásný drak a zajímavý vývoj postavy Morgany - v podstatě shrnutí každé série by se dalo stlačit do popisu - co Morgana? Polovina epizod je na 4*, další půlka epizod na 2-3* (hlavně 4. série je nudná), finální 5. série mě bavila, ale zřejmě ne BBC, zbytečně useklý konec seriálu. Artuš toho pořád moc nevykonal, na trůnu byl asi 2 roky, když ho zabijí a chtějí nám namluvit, že tyto činy jsou hodny slavných legend? Mám pocit nenaplnění :/

Nebezpečná identita (2011) (seriál)

Moc mě nebaví, jak jde v podstatě jen o život 2 holek, co si za svoje zpackané životy můžou vlastně samy. Bridget je neschopná a Siobhan intrikuje natolik, že se v sobě určitě nevyzná ani sama. Během jednotlivých epizod se děj nikam neposouvá. Asi ani není moc co řešit. Postava dcery by se spíš hodila do Gossip Girl. Shlédla jsem celou sérii, takže neodsuzuji předčasně.