Hitman (2007)

Z tohoto filmu jsem si do života odnesl jedno velké ponaučení: Dávej si pozor na všechno, co má na sobě čárový kód. Chce tě to totiž zabít!

Batman a Robin (1997)

Kdosi v kině zvolal: "Joel Schumacher musí zemřít!" A odešel.

Armáda temnot (1992)

Jedna ruka netleská? Zato u Mountfieldu mají slevy. Takže: Shop smart, shop S-Mart!

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

Druhý díl mám ještě raději než ten první. Parádní honička vojáků, scéna s opicemi kradoucími vodu, či medojedkou zahryzlou do boty... To mě vždy spolehlivě rozesměje. Výborná oddychová komedie, která prostě nestárne.

Magická hlubina (1988)

Závěr Magické hlubiny mě doslova přikoval do křesla. Můj oblíbenec Luc Besson tak předčil má vysoká očekávání. Není to Nikita ani Léon. Jean Reno pro tentokrát nemá v ruce žádnou střelnou zbraň. A přesto se Bessonovi podařilo dosáhnout vyvolat u mně podobné (a možná i silnější) emoce jako v již zmiňovaném Léonovi. Bravo!

GTO (1999) (seriál)

Nemáte úplně nejlepší zážitky ze svých školních let? Spravte si chuť s GTO. Chodíte do školy a nejste spokojeni se svými učiteli? Pusťte jim GTO.

Kurozuka (2008) (seriál)

Velmi temný a krvavý seriál. Jak tomu u anime seriálů často bývá, tak i zde je zpočátku děj nepřehledný. Během několika epizod však divákovi dojde proč. Pokud vydrží, je odměněn skvělou audio-vizuální podívanou. Hudba je úchvatná a velmi dobře používaná k posílení atmosféry. Přes svou krvavost a akčnost je však Kurozuka především příběhem pronásledované lásky. Trochu mi to připomíná Kulhánkova díla, kde hlavní hrdina nakonec stojí sám proti všem. Paralel s Kulhánkem nalezneme více. Pominu-li upíry, pak podobně jako u Kulhánka hrdina postupem času objevuje a učí se ovládat své schopnosti, tak v Kurozuce se zase hrdina snaží objevit sám sebe. Narozdíl od Kulhánka ale v Kurozuce nenaleznete žádný humor, nadsázku, parodii ani extra drsné hlášky, po kterých se válíte na zemi smíchy. Často jsem přemýšlel, jak by vypadal zfilmovaný Kulhánek. Tento seriál by mohl být jednou z možných odpovědí.

Noein: Mó hitori no kimi e (2005) (seriál)

Autoři tohoto zajímavého seriálu staví příběh na teorii kvantové fyziky. Tu pak celkem odvážně dále rozvíjejí. Hodnocení, zda tak činí pouze za pomoci své fantazie, či zda některé věci jsou opravdu možné, ponechám na povolanějších. Důležitější je, že cestování časoprostorem apod. tvoří pouze pozadí přiběhu, v němž hrají prim emoce a vztahy jednotlivých postav. Vřele doporučuji nejen příznivcům sci-fi. Věřím, že seriál díky své filozofické rovině zaujme i diváka holdujícího jiným žánrům.

Virtuozita (1995)

Spousta dobrých nápadů, jejichž potenciál není však nakonec vůbec využit.

Paprika (2006)

Skvělý vizuální zážitek a báječná hudba. Možná jsem od filmu čekal něco trochu jiného, ale to, co mi bylo nabídnutu, mě rozhodně nezklamalo. Ba naopak. Tento film mě naplnil takovou dávkou pozitivních emocí, jako tomu bylo u Miyazakiho filmů (rozuměj velkou).